poniedziałek, 17 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zwolnienia w szpitalu – to dopiero początek

Zwolnienia w szpitalu – to dopiero początek

Zwolnienia w szpitalu – to dopiero początek
Data publikacji: 2016-01-15 11:18
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 1001 99690

Pracownicy białogardzkiego szpitala żyją w niepewności. Nowy operator lecznicy, spółka Centrum Dializa z Sosnowca, rozpoczął zwolnienia. Z pracą pożegnało się już blisko 70 osób, a to nie koniec.

Cięcia dotyczą przede wszystkim kadry administracyjnej. Podmiot swoją księgowość prowadzi bowiem w sposób scentralizowany i nie ma konieczności, aby dublować niektóre stanowiska.

Najszybciej pożegnano się z osobami, które mają już prawa emerytalne bądź mogą skorzystać ze świadczeń przedemerytalnych. Pod lupę brana jest też kadra medyczna, choć tu redukcje będą najmniejsze.

W szpitalu, który został wydzierżawiony od starostwa powiatowego, ma być prowadzona dotychczasowa działalność. Placówka została udostępniona odpłatnie Centrum Dializ na 30 lat. To z tego powodu wprowadzane są zmiany, które mają zapewnić długoterminową opłacalność.

Nowym dyrektorem lecznicy został Bartosz Besser, mający doświadczenie w prowadzeniu placówek służby zdrowia. Ostatnio zarządzał jednym ze szpitali w województwie łódzkim. Działacze funkcjonującej na terenie białogardzkiej lecznicy „Solidarności” martwią się, że nie są przez niego oficjalnie informowani o zmianach, jakie czekają w najbliższym czasie załogę.

Nieoficjalnie mówi się, że szpital, który funkcjonuje w dwóch obiektach, w całości pomieści się w Centrum Rehabilitacji przy ul. Chopina. Budynki przy ul. Szpitalnej nie będą wykorzystywane na cele lecznicze. Pacjenci zmiany ponoć nie odczują, bo wszystkie szpitalne oddziały, które w tej chwili działają, zostaną utrzymane. Załoga domyśla się jednak, że w związku z planowaną przeprowadzką posypią się kolejne zwolnienia. Obecnie w białogardzkiej lecznicy pracuje niemal 500 osób. ©℗


(pw)

Fot. Archiwum: Artur Bakaj

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie