środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Gospodarka > Hala w szybkim tempie

Hala w szybkim tempie

Hala w szybkim tempie
Data publikacji: 2016-01-07 14:09
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2361 89678

W czwartek (7 bm.) w Białogardzkim Parku Inwestycyjnym „Invest-Park” Sp. z o.o. oddano uroczyście do użytku kolejny obiekt produkcyjny. Tym razem jest to hala o powierzchni 3 tys. mkw., której najemcą została wchodząca w skład fińsko-amerykańskiej grupy kapitałowej PKC Group, spółka Kabel-Technik-Polska.

Przedsiębiorstwo uchodzące za europejskiego lidera produkcji wiązek elektrycznych i szaf sterowniczych, z Białogardem związane jest od 2012 roku. Dotychczas wynajmowało ono pomieszczenia w Inkubatorze Technologicznym mieszczącym się na terenie tego samego „Invest-Parku”. Rozwój firmy spowodował, że zdecydowała się ona na wynajem większego obiektu. W czerwcu ubiegłego roku podpisano stosowaną umowę, a już na początku listopada hala była gotowa.

W nowym obiekcie zatrudnienie znajdzie 180 osób. Niebawem liczba pracowników Kabel-Technik-Polska zwiększy się do 300, bo spółka kilka dni temu podpisała umowę z „Invest-Parkiem” na najem następnej hali, która jest już w budowie. Drugi obiekt ma być gotowy w marcu. Będzie on miał powierzchnię 2,5 tys. mkw.

Na terenie Białogardzkiego Parku Inwestycyjnego „Invest-Park” Sp z o.o. działa obecnie 9 podmiotów zatrudniających łącznie 380 osób. Włodarzy miasta optymizmem napawa to, że zainteresowanie najmem powierzchni produkcyjnych w Białogardzie w ostatnim czasie wyraźnie wzrosło. Szefostwo białogardzkiej spółki twierdzi, że stało się tak za sprawą zorganizowanych przez nią dwóch dużych konferencji dla inwestorów skandynawskich oraz niemieckich. Udział w nich wzięli bowiem przedstawiciele aż 100 zagranicznych przedsiębiorstw.

Rozmowy dotyczące wynajmu prowadzone są obecnie ze spółkami z kapitałem amerykańskim, duńskim, szwedzkim oraz z polskimi firmami. Szacuje się, że na koniec roku na terenie białogardzkiego „Invest-Parku” zatrudnienie znajdzie 600 osób. Stanie się tak nie tylko za sprawą nowych podmiotów zainteresowanych ulokowaniem swojej produkcji w Białogardzie, ale również za sprawą już działających w mieście przedsiębiorstw, które zapowiadają rychłe zwiększenie zatrudnienia. ©℗ 

(pw)

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

W jakiej postaci jesz lody tego lata?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie