środa, 19 lutego 2020.
Strona główna > Gospodarka > Hala w szybkim tempie

Hala w szybkim tempie

Hala w szybkim tempie
Data publikacji: 2016-01-07 14:09
Ostatnia aktualizacja: 2017-11-18 19:33
Wywietleń: 2203 89678

W czwartek (7 bm.) w Białogardzkim Parku Inwestycyjnym „Invest-Park” Sp. z o.o. oddano uroczyście do użytku kolejny obiekt produkcyjny. Tym razem jest to hala o powierzchni 3 tys. mkw., której najemcą została wchodząca w skład fińsko-amerykańskiej grupy kapitałowej PKC Group, spółka Kabel-Technik-Polska.

Przedsiębiorstwo uchodzące za europejskiego lidera produkcji wiązek elektrycznych i szaf sterowniczych, z Białogardem związane jest od 2012 roku. Dotychczas wynajmowało ono pomieszczenia w Inkubatorze Technologicznym mieszczącym się na terenie tego samego „Invest-Parku”. Rozwój firmy spowodował, że zdecydowała się ona na wynajem większego obiektu. W czerwcu ubiegłego roku podpisano stosowaną umowę, a już na początku listopada hala była gotowa.

W nowym obiekcie zatrudnienie znajdzie 180 osób. Niebawem liczba pracowników Kabel-Technik-Polska zwiększy się do 300, bo spółka kilka dni temu podpisała umowę z „Invest-Parkiem” na najem następnej hali, która jest już w budowie. Drugi obiekt ma być gotowy w marcu. Będzie on miał powierzchnię 2,5 tys. mkw.

Na terenie Białogardzkiego Parku Inwestycyjnego „Invest-Park” Sp z o.o. działa obecnie 9 podmiotów zatrudniających łącznie 380 osób. Włodarzy miasta optymizmem napawa to, że zainteresowanie najmem powierzchni produkcyjnych w Białogardzie w ostatnim czasie wyraźnie wzrosło. Szefostwo białogardzkiej spółki twierdzi, że stało się tak za sprawą zorganizowanych przez nią dwóch dużych konferencji dla inwestorów skandynawskich oraz niemieckich. Udział w nich wzięli bowiem przedstawiciele aż 100 zagranicznych przedsiębiorstw.

Rozmowy dotyczące wynajmu prowadzone są obecnie ze spółkami z kapitałem amerykańskim, duńskim, szwedzkim oraz z polskimi firmami. Szacuje się, że na koniec roku na terenie białogardzkiego „Invest-Parku” zatrudnienie znajdzie 600 osób. Stanie się tak nie tylko za sprawą nowych podmiotów zainteresowanych ulokowaniem swojej produkcji w Białogardzie, ale również za sprawą już działających w mieście przedsiębiorstw, które zapowiadają rychłe zwiększenie zatrudnienia. ©℗ 

(pw)

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

kondolencje

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie