poniedziałek, 17 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > ZUS planuje sprzedaż siedziby

ZUS planuje sprzedaż siedziby

ZUS planuje sprzedaż siedziby
Data publikacji: 2018-12-06 08:13
Ostatnia aktualizacja: 2018-12-11 15:02
Wywietleń: 2463 365176

Zakład Ubezpieczeń Społecznych najprawdopodobniej opuści swoją dotychczasową siedzibę zlokalizowaną przy ul. Matejki 22 w Szczecinie, bowiem planuje sprzedaż przysługującego mu udziału we własności nieruchomości. Powodem podjęcia  owej decyzji - jak twierdzą przedstawiciele zakładu - jest zły stan techniczny budynku. Nadal trwają ustalenia, dokąd ewentualnie ZUS miałby przenieść swoją siedzibę.

- Kierunek działań związany ze zbyciem udziału w nieruchomości jest pośrednio efektem konieczności wykonania szeregu prac związanych z zabezpieczeniem przeciwpożarowym oraz koniecznością finansowania prac naprawczych - poinformował Karol Jagielski, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa zachodniopomorskiego.

W dodatku poniesienie kosztów, wynikających z wysokości udziałów ZUS, nie gwarantuje załatwienia problemu. Nie ma bowiem pewności, jak tłumaczył „Kurierowi" rzecznik zakładu, że „cały budynek będzie doprowadzony do zgodności z przepisami".©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 6 grudnia 2018 r.

(KK)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Komentarze

Magda
W ZUS jest bardzo dużo wolnych etatów, bo za 2400 brutto nikt nie chce przyjść do pracy. A jak już popełni ten błąd i się zatrudni, to czym prędzej ucieka. To tak w kwestii informacyjnej dla tych komentujących, nieskalanych myślą, bzdury wypisujących. Może czas zerwać z socjalem i zasiłkami i poczuć na własnej skórze luksus bycia pracownikiem
2018-12-08 18:32:17
!
To może od razu zlikwidować ten ZUS.
2018-12-07 18:04:52
no co tam
Rezydencja nie pasuje ? za mało złota ? To. Nic wybuduje się 2 razy większy i nakupi nowoczesnego sprzętu żeby jaśniepaństwo ZUS pracowało w godnych nieuwłaczających im warunkach.
2018-12-07 13:17:39
good news
do Warzymic z nimi, niech sobie wyremontują dawne koszary.
2018-12-06 18:28:19
Wolne miasto Szczecin
Bizancjum. Mają teraz się przenieść do Marriotta Posejdon przy Bramie Portowej.Tak więc spokojna wasza rozczochrana."Na mieście" aż huczy od przenosin w przyszłym roku.
2018-12-06 17:08:54
To młody budynek, nie ma nawet 30 lat
A tu takie kwiatki... Za Balcerowicza to były czasy... przekręt na przekręcie, przekrętem poganiał a frajerzy płacili i siedzieli cicho bo "niewidzialna ręka wolnego rynku" decydowała o wszystkim...
2018-12-06 17:04:41
Beatricza Sawicka - Saw - PO
na zachodzie taki ZUS zostałby przeniesiony do miejscowosci 50.000 mieszkancow by obniżyć koszy i by dać pracę tam gdzie jej nie ma a w miescie wojewodzkim by zostawiono tylko punkt obslugi klienta - tylko czy możliwe jest przeniesienie części etatów ZUS do Stargardu i co będzie z posadami kosztownymi dla swojaków ze Szczecina? i czy topiący region politycy pozbawią swoich kolegów w ZUS wpływów i kasy? skoro nie potrafi się stworzyć dobrych miejsc pracy
2018-12-06 17:00:54
:)
@ktoś :W tramwaju nr 3 drugi wagon eksperci od urbanistyki ,nieruchomości i spraw wszelakich coś tam wspominali ale to nic pewnego,eksperci za to potwierdzili ze ZUS stoi pusty bo tam sie swiatła w nocy nie swiecą,
2018-12-06 12:15:35
123
Wszystkim pracownikom Zus ktorym tak u źle tak mało zarabiaja i taka ciezka praca maja, zapraszam do BIEDRONKI,miejsca nie brakuje, przyjmują od ręki bez rodzinnych koneksji
2018-12-06 12:13:21
.
A jak do tych przepisów mają się wieżowce z lat 60-70- i 80-tych? skoro biura potrzebują niepalnych materiałów i szybkiej ewakuacji, bo pracownicy przebywają tam 8 godzin dziennie, to tym bardziej mieszkania, w których ludzie żyją całe życie?
2018-12-06 11:36:30
ktoś
A słyszeliście, że podobno Galaxy chce to kupić, żeby się dalej rozbudować? ktoś coś wie w temacie?
2018-12-06 11:29:30
Stołczyn
Nie potrzebujemy ich tu.
2018-12-06 11:10:43
:)
@re: :) :Powiedz to niepracujacemu elektoratowi pincet plus Mcgyverów socjalu bo ja nie biore zadnych zasilkow,pełno wakatow dla swoich, moze w ostatnich latach sytuacja sie zmieniła bo juz pewnie cała rodzinka na etacie i nie ma juz kogo sciagac ,idz zloz cv,i wyslij tone papierow w formie papierowej poczta, potem pogadaj sobie z milymi paniami, szczegolnie na prawobrzezu,szkoda mi czasu pisac tutaj o tej instytucji
2018-12-06 11:05:04
:)
@Dunka:nie zazdroszcze, stwierdzam fakt, a na rozmowy kwalifikacyjne kilkaset procent więcej osób niż miejsc a dostaja sie wiadomo kto, ciekawe dlaczego:-)
2018-12-06 11:00:45
re: no tak
Pewnie powinni pracować w starych bunkrach na Stołczynie. Tylko jak byś tam biedaczku umysłowy miał dojechać i coś załatwić, to pewnie zmieniłbyś zdanie. Weź się do uczciwej roboty, zamiast siać propagandę.
2018-12-06 10:22:19
re: :)
Wręcz przeciwnie, ZUS ma pełno wakatów, bo robota jest ujowa, presja społeczna duża a płaca słaba. Idź tam i popracuj uczciwie, zamiast wyciągać stamtąd zasiłki.
2018-12-06 10:18:30
no tak
Ten budynek dla ZUSu jest zbyt mało ekskluzywny. Cały przepych i blask z lat 90-tych przeminął, czas na nowy pałac.
2018-12-06 09:21:18
Krótko
Teraz pytanie kto to kupi? A jeśli nikt to będziemy mieli takiego powoli rozpadającego się szkieletora w centrum miasta?
2018-12-06 09:13:15
@:)
IV klasa szkoły podstawowej zaprasza.Ortografia i gramatyka!!!Naucz się,gościu, pisać!!!
2018-12-06 09:07:50
Dunka
Naprawdę zazdrościsz pracy w ZUS-ie. Chyba nie znasz rzeczywistości. Tam płacą tak śmiesznie mało, że aż smutne. ( oczywiście pisze o zwykłych urzędnikach nie dyrektorach ) Chyba że 2,5-3 na rękę to godnie dla Ciebie godnie / wystarczająco to zmienia postać rzeczy.
2018-12-06 09:06:18
:)
To gdzie teraz te wszstkie pociotki się podzieją ? tam z ulicy do pracy sie nie dostaniesz-mozes probowac ale nie ma takiej opcji, chyba ze jakies wysokie stanowiska ale to tez pic na wode fotomontarz,jak by tam wjechało jakies cba to wiekszosc ludzi spokrewniona, moze przeniosa sie do namiotu opery przy energetkow albo na teren stoczni-tam sie promow nie buduje to miejsce jest:)
2018-12-06 08:27:03