Strona główna > Wiadomości > Zrzuca mundur i biega. Dzielnicowy z pasją

Zrzuca mundur i biega. Dzielnicowy z pasją

Data publikacji: 2016-08-30 10:19
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:09
Wywietleń: 1531 151704

Na co dzień jest dzielnicowym. Po służbie znajduje czas na swoją największą pasję, jaką jest sport. St. asp. Błażej Olszewski biega, jeździ na rowerze, pływa, a koledzy z goleniowskiej komendy mogą mu pozazdrościć kondycji. W sierpniu ukończył triathlon na dystansie Ironman.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w triathlonie na dystansie Ironman odbyły się sierpniu w Bydgoszczy i Borównie. Na starcie stanęło 212 zawodników. Każdy z nich miał do pokonania dystans 226 km, w tym: 3,8 km do przepłynięcia, 180 km jazdy rowerem i 42 km biegu. Błażej Olszewski dotarł na metę po 12 godzinach, 7 minutach i 46 sekundach. Zawody ukończyło 168 osób.

– Był to pierwszy występ naszego policjanta w tak ekstremalnym triathlonie, do którego przygotowywał się półtora roku, przepływając w tym czasie setki kilometrów na basenie, pokonując biegiem tysiące kilometrów i setki tysięcy na rowerze. Trening zajmował mu od 12 do 14 godzin tygodniowo. Dzięki uporowi, umiejętności połączenia obowiązków służbowych i rodzinnych z trenowaniem, niezwykłej pracowitości, wytrzymałości fizycznej i psychicznej ukończył najdłuższy triathlonowy dystans Ironman – podkreśla st. asp. Julita Filipczuk z Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, która podobnie jak inni policjanci z komendy, kibicowała swojemu koledze.

Wcześniej st. asp. Błażej Olszewski kilka razy z powodzeniem próbował swoich sił na dystansie 1/2 Ironman. Już myśli o kolejnym wymagającym triathlonie, tym razem poza granicami naszego kraju.

Dodajmy, że triatlon to nie jedyna pasja wysportowanego dzielnicowego. B. Olszewski interesuje się też piłką nożną. Był zawodnikiem lokalnych klubów piłkarskich, a obecnie jest trenerem maszewskiej drużyny.

(reg)

Zrzuca mundur i biega. Dzielnicowy z pasją Zrzuca mundur i biega. Dzielnicowy z pasją Zrzuca mundur i biega. Dzielnicowy z pasją Zrzuca mundur i biega. Dzielnicowy z pasją Zrzuca mundur i biega. Dzielnicowy z pasją