Piątek, 14 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Zrujnowane kamienice. Remont czy rozbiórka?

Data publikacji: 24 sierpnia 2016 r. 12:16
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
Zrujnowane kamienice. Remont czy rozbiórka?
Budynek przy ulicy 1 Maja 8 w Gryfinie nadaje się do remontu czy rozbiórki?  

W tragicznych warunkach żyją mieszkańcy kamienicy przy ul. 1 Maja 8 w Gryfinie. Jedna z lokatorek wprowadziła się tu ponad 40 lat temu. Budynek już wtedy miał iść do rozbiórki. – I przez tyle lat trwamy w takiej niepewności – opowiada kobieta.

O sytuacji mieszkańców kamienicy przy ul. 1 Maja 8 w Gryfinie informowaliśmy w czerwcu br. To budynek komunalny, którego właścicielem jest gmina. Najemcy lokali od wielu lat informowani byli, że obiekt będzie rozebrany. Tym m.in. tłumaczono brak koniecznych remontów. To z kolei sprawiło, że kamienica popadła w ruinę.

Jedna z lokatorek wprowadziła się tu ponad 40 lat temu i tylko – jak ją wówczas zapewniano – na chwilę. Bo już wtedy budynek miał iść do rozbiórki.

– Mąż nie doczekał obiecanych lepszych zmian. Ja też tu umrę – ze łzami opowiadała podczas czerwcowego spotkania.

W imieniu mieszkańców kamienicy przy ul. 1 Maja 8 staraliśmy się uzyskać odpowiedź na pytanie, jakie plany magistrat ma wobec tego obiektu. Czy budynek czeka gruntowny remont, czy też rozbiórka? Zapowiedzieliśmy, że do tematu wrócimy. Są nowe fakty w sprawie.

– Skontrolowaliśmy ten budynek – informuje Beata Kołodziejska, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Gryfinie. – Jego stan techniczny jest nieodpowiedni, miejscami zły. Wkrótce odbędzie się rozprawa administracyjna, podczas której gmina wypowie się ostatecznie, co chce robić z tym obiektem. To samo dotyczy budynku przy ul. Garbarskiej 2, który również skontrolowaliśmy.

Tekst i fot. Maria Piznal

Więcej w środowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 24 sierpnia 2016 roku

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mieszkaniec
2016-08-24 14:53:22
Czekaja,czekaja jak u Godota,az runie na glowy mieszkancow i wtedy prokurator bedzie mial zajecie. Czekajcie dalej...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA