niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > „Źródło" problemów

„Źródło" problemów

„Źródło" problemów
Data publikacji: 2015-12-29 09:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1583 75174

Program „Źródło" służący do przetwarzania danych urzędowych według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych miał być „prosty i bezpieczny". Tymczasem od 23 grudnia trapi go kolejna awaria. W całej Polsce system działa z przerwami, albo bardzo wolno. Jak przyznaje szef szczecińskiego USC to utrudnia życie szczecinianom.

- Okres świąteczny jest dla nas czasem wytężonej pracy, sporo mieszkańców chce załatwić wszystkie swoje sprawy administracyjne - przyznaje Karol Lipiński, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Szczecinie. - Rejestrujemy nawet 30 procent więcej interesantów. Tymczasem program, na którym pracujemy - „Źródło" od 23 grudnia wciąż ma przerwy w pracy, albo działa niezwykle wolno. Na dodatek nie możemy uzyskać z ministerstwa i komórki za niego odpowiedzialnej żadnej sensownej informacji poza stwierdzeniem, że „problem jest zdiagnozowany i jest usuwany".

 Jeszcze większe kłopoty są w Biurze Obsługi Interesanta w szczecińskim magistracie, które także korzysta z programu „Źródło". Od rana, w poświąteczny poniedziałek kłębiły się tam tłumy szczecinian próbujące załatwić swoje sprawy. Mimo wysiłków urzędników program wydłużał wizytę.

Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Aplikacja „Źródło" została stworzona z myślą o uproszczeniu pracy na rejestrach państwowych. Zapewnia ona m.in. dostęp do danych w trybie online, automatyczną weryfikację danych oraz umożliwia generowanie raportów i zestawień niezbędnych do prowadzenia statystyk oraz podsumowań.   Ministerialni urzędnicy piszą, że „to prosty i bezpieczny program do przetwarzania danych gromadzonych w Systemie Rejestrów Państwowych (wcześniej urzędy pracowały na różnych programach i rejestrach). " Problem polega jednak na tym, że od czasu uruchomienia systemu wciąż Źródło nie działa jak trzeba.

(ArR)

Awaria „Źródła" znacznie wydłuża obsługę szczecinian załatwiających swoje sprawy w BOI i USC

fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie