piątek, 02 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > „Źródło" problemów

„Źródło" problemów

„Źródło" problemów
Data publikacji: 2015-12-29 09:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1746 75174

Program „Źródło" służący do przetwarzania danych urzędowych według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych miał być „prosty i bezpieczny". Tymczasem od 23 grudnia trapi go kolejna awaria. W całej Polsce system działa z przerwami, albo bardzo wolno. Jak przyznaje szef szczecińskiego USC to utrudnia życie szczecinianom.

- Okres świąteczny jest dla nas czasem wytężonej pracy, sporo mieszkańców chce załatwić wszystkie swoje sprawy administracyjne - przyznaje Karol Lipiński, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Szczecinie. - Rejestrujemy nawet 30 procent więcej interesantów. Tymczasem program, na którym pracujemy - „Źródło" od 23 grudnia wciąż ma przerwy w pracy, albo działa niezwykle wolno. Na dodatek nie możemy uzyskać z ministerstwa i komórki za niego odpowiedzialnej żadnej sensownej informacji poza stwierdzeniem, że „problem jest zdiagnozowany i jest usuwany".

 Jeszcze większe kłopoty są w Biurze Obsługi Interesanta w szczecińskim magistracie, które także korzysta z programu „Źródło". Od rana, w poświąteczny poniedziałek kłębiły się tam tłumy szczecinian próbujące załatwić swoje sprawy. Mimo wysiłków urzędników program wydłużał wizytę.

Według Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Aplikacja „Źródło" została stworzona z myślą o uproszczeniu pracy na rejestrach państwowych. Zapewnia ona m.in. dostęp do danych w trybie online, automatyczną weryfikację danych oraz umożliwia generowanie raportów i zestawień niezbędnych do prowadzenia statystyk oraz podsumowań.   Ministerialni urzędnicy piszą, że „to prosty i bezpieczny program do przetwarzania danych gromadzonych w Systemie Rejestrów Państwowych (wcześniej urzędy pracowały na różnych programach i rejestrach). " Problem polega jednak na tym, że od czasu uruchomienia systemu wciąż Źródło nie działa jak trzeba.

(ArR)

Awaria „Źródła" znacznie wydłuża obsługę szczecinian załatwiających swoje sprawy w BOI i USC

fot. Robert STACHNIK

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie