wtorek, 27 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej

Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej [GALERIA] (akt. 2)

Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej
Data publikacji: 2015-12-23 09:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1879 69553

Już wiadomo, że nie uda się około południa przywrócić wody w kranach w kilku budynkach na szczecińskich Pomorzanach, na skróconych trasach nadal będą też kursować tramwaje linii 3 i 6.

- Na miejscu okazało się, że do zrobienia wykopu nie możemy użyć żadnego sprzętu, odbywa się to ręcznie - informuje Tomasz Makowski, rzecznik prasowy ZWiK. - To niestety wydłuży czas usunięcia awarii.

Kolejny prawdopodobny termin to późne popołudnie.

Tramwaje linii 3 z Lasu Arkonskiego i 6 z Gocławia kursują tylko do Dworcowej. Do Pomorzan pasażerów dowożą 3 zastępcze autobusy, w godzinach szczytu uruchomione będą 2 kolejne. ©℗

ToT

***

Wcześniejsza informacja:

Awaria sieci wodociągowej przy ul. Chmielewskiego pozbawiła wody mieszkańców kilku budynków w tej okolicy. Ekipy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji usuwają awarię, ale ciężki sprzęt zablokował torowisko tramwajowe.

- Linie 3 i 6 kursują tylko do ul. Dworcowej, którą zawracają w kierunku Gocławia i Lasu Arkońskiego - informuje dyspozytor Centrali Ruchu ZDiTM Szczecin. - Na odcinku Pomorzany-Stocznia Szczecińska kursują 2 autobusy zastępcze.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, ZDiTM uruchomi 3. pojazd. Pasażerowie mogą z autobusów korzystać na trasie Pomorzany-Stocznia i Dworcowa--Pomorzany. Od ul. Firlika do Dworcowej autobusy nie zabierają pasażerów.

Według ostrożnych szacunków kłopoty w komunikacji, jak i z dostawą wody dla mieszkańców Pomorzan, mogą potrwać do południa. Wody pozbawieni są mieszkańcy jednej z kamienic i 3 oficyn. Do ich dyspozycji od kilku godzin jest beczkowóz.

Jak informuje Tomasz Makowski, rzecznik prasowy ZWiK, trwają ostatnie prace ziemne, które mają odsłonić miejsce uszkodzenia i pozwolić ocenić skalę problemu.

Fot.: Tomasz TOKARZEWSKI

Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie