środa, 22 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej

Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej [GALERIA] (akt. 2)

Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej
Data publikacji: 2015-12-23 09:51
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:49
Wywietleń: 1742 69553

Już wiadomo, że nie uda się około południa przywrócić wody w kranach w kilku budynkach na szczecińskich Pomorzanach, na skróconych trasach nadal będą też kursować tramwaje linii 3 i 6.

- Na miejscu okazało się, że do zrobienia wykopu nie możemy użyć żadnego sprzętu, odbywa się to ręcznie - informuje Tomasz Makowski, rzecznik prasowy ZWiK. - To niestety wydłuży czas usunięcia awarii.

Kolejny prawdopodobny termin to późne popołudnie.

Tramwaje linii 3 z Lasu Arkonskiego i 6 z Gocławia kursują tylko do Dworcowej. Do Pomorzan pasażerów dowożą 3 zastępcze autobusy, w godzinach szczytu uruchomione będą 2 kolejne. ©℗

ToT

***

Wcześniejsza informacja:

Awaria sieci wodociągowej przy ul. Chmielewskiego pozbawiła wody mieszkańców kilku budynków w tej okolicy. Ekipy Zakładu Wodociągów i Kanalizacji usuwają awarię, ale ciężki sprzęt zablokował torowisko tramwajowe.

- Linie 3 i 6 kursują tylko do ul. Dworcowej, którą zawracają w kierunku Gocławia i Lasu Arkońskiego - informuje dyspozytor Centrali Ruchu ZDiTM Szczecin. - Na odcinku Pomorzany-Stocznia Szczecińska kursują 2 autobusy zastępcze.

Jeśli zajdzie taka potrzeba, ZDiTM uruchomi 3. pojazd. Pasażerowie mogą z autobusów korzystać na trasie Pomorzany-Stocznia i Dworcowa--Pomorzany. Od ul. Firlika do Dworcowej autobusy nie zabierają pasażerów.

Według ostrożnych szacunków kłopoty w komunikacji, jak i z dostawą wody dla mieszkańców Pomorzan, mogą potrwać do południa. Wody pozbawieni są mieszkańcy jednej z kamienic i 3 oficyn. Do ich dyspozycji od kilku godzin jest beczkowóz.

Jak informuje Tomasz Makowski, rzecznik prasowy ZWiK, trwają ostatnie prace ziemne, które mają odsłonić miejsce uszkodzenia i pozwolić ocenić skalę problemu.

Fot.: Tomasz TOKARZEWSKI

Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej Pomorzany. Kłopoty z wodą i komunikacją potrwają dłużej

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie