Niedziela 05 lutego 2023r. 
REKLAMA

Zrób sobie selfie wewnątrz bombki lub na tle świątecznej iluminacji!

Data publikacji: 2019-12-06 08:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-06 10:04
Zrób sobie selfie wewnątrz bombki lub na tle świątecznej iluminacji!
 

Jak co roku w mikołajki Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie rozświetli świąteczna, barwna iluminacja. Będzie ona zdobić budowlę przez cały okres bożonarodzeniowy - od zmroku do świtu.

O godz. 16 w piątek zapalimy lampki na wielkiej, dwunastometrowej choince, która już stanęła w centralnym punkcie Dużego Dziedzińca. Światełka przyozdobią także rosnące na terenie Zamku drzewa informuje Monika Adamowska, rzecznik prasowy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Po Wieży Dzwonów krążyć zacznie ulubieniec szczecinian i turystów - Mikołaj z zaprzęgiem reniferów. Na zamkowych elewacjach zawirują płatki śniegu. Na Dużym Dziedzińcu stać będzie również świetlny renifer. Świąteczne selfie zrobić sobie będzie można wewnątrz bombki na Dziedzińcu Menniczym albo przy fotościance z Mikołajem.

Na terenie zamku stoi już 31 choinek, które przekazała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie. Przygotowało je Nadleśnictwo Kliniska.

Świerki pochodzą z lasów Puszczy Goleniowskiej. Zostały pozyskane bez uszczerbku dla lasu – z cięć pielęgnacyjnych oraz z plantacji choinkowych informuje Jolanta Sojka, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Cieszymy się, że choinki od szczecińskich leśników ozdobią Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie i wprowadzą wszystkich tu przebywających w świąteczny, magiczny nastrój, a zapach świeżego drzewka będzie unosił się nad zamkowym dziedzińcem.

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA