piątek, 14 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zrób sobie selfie wewnątrz bombki lub na tle świątecznej iluminacji!

Zrób sobie selfie wewnątrz bombki lub na tle świątecznej iluminacji!

Zrób sobie selfie wewnątrz bombki lub na tle świątecznej iluminacji!
Data publikacji: 2019-12-06 08:23
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-06 10:04
Wywietleń: 583 431625

Jak co roku w mikołajki Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie rozświetli świąteczna, barwna iluminacja. Będzie ona zdobić budowlę przez cały okres bożonarodzeniowy - od zmroku do świtu.

O godz. 16 w piątek zapalimy lampki na wielkiej, dwunastometrowej choince, która już stanęła w centralnym punkcie Dużego Dziedzińca. Światełka przyozdobią także rosnące na terenie Zamku drzewa informuje Monika Adamowska, rzecznik prasowy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. Po Wieży Dzwonów krążyć zacznie ulubieniec szczecinian i turystów - Mikołaj z zaprzęgiem reniferów. Na zamkowych elewacjach zawirują płatki śniegu. Na Dużym Dziedzińcu stać będzie również świetlny renifer. Świąteczne selfie zrobić sobie będzie można wewnątrz bombki na Dziedzińcu Menniczym albo przy fotościance z Mikołajem.

Na terenie zamku stoi już 31 choinek, które przekazała Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Szczecinie. Przygotowało je Nadleśnictwo Kliniska.

Świerki pochodzą z lasów Puszczy Goleniowskiej. Zostały pozyskane bez uszczerbku dla lasu – z cięć pielęgnacyjnych oraz z plantacji choinkowych informuje Jolanta Sojka, rzecznik prasowy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinie. Cieszymy się, że choinki od szczecińskich leśników ozdobią Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie i wprowadzą wszystkich tu przebywających w świąteczny, magiczny nastrój, a zapach świeżego drzewka będzie unosił się nad zamkowym dziedzińcem.

(MON)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Rozbiórka Domu Marynarza

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie