Wtorek, 27 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Świąteczne strojenie [GALERIA]

Data publikacji: 29 listopada 2019 r. 17:48
Ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2019 r. 11:57
Świąteczne strojenie
 

Od ponad tygodnia na szczecińskich latarniach montowane są świąteczne ozdoby. W sumie w mieście pojawi się 450 kurtyn świetlnych oraz ponad 300 różnych ozdób słupowych i przestrzennych. Niektóre z nich już świecą, wszystkie rozbłysną tradycyjnie już w mikołajki (6 grudnia).

Są sople, stożki, chmurki, mróz na szkle. Te ozdoby co roku cieszą oczy turystów i mieszkańców Pojawią się ponadto rogi obfitości i pierścienie z gwiazdami. Ponownie na zieleńcu między jezdniami Trasy Zamkowej stanie podświetlany globus.

Do tej pory podświetlane dekoracje świąteczne rozwieszone zostały na latarniach m.in. wzdłuż ul. Matejki, na krótkim odcinku al. Wyzwolenia między placami Żołnierza Polskiego i Rodła, na odcinku ul. Wielkopolskiej od pl. Szarych Szeregów do al. św. Jana Pawła II, na odcinku ul. Monte Cassino do ul. Wielkopolskiej, wokół placów Żołnierza Polskiego, Pawła Adamowicza, Lotników, Grunwaldzkiego i wzdłuż łączącej ją al. Papieża Jana Pawła II do ul. Felczaka. Kolejny rok dekoracje takie zamontowane zostały również wzdłuż bulwarów Piastowskiego i Gdyńskiego.

A na pl. Gałczyńskiego od kilku już dni świeci instalacja rozstawiona na płycie tryskającej od wiosny do jesieni fontanny. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Halina
2019-11-30 10:58:17
Zdecydowanie za dużo na Jana Pawła II. A co z Wojska Polskiego? Podobno chcemy znowu ożywić tę ulicę. Przed laty, kiedy zaczynano montować oświetlenie uliczne, Wojska Polskiego, plac Zwycięstwa, Niepodległości były oświetlane. Teraz skupiono się na okolicach Urzędu Miejskiego. Chyba przesada.
cap kościelny
2019-11-30 08:42:31
Pieniadze wyrzucone w kościelne, bałwochwalcze szambo!!!
Marek
2019-11-30 07:56:02
A UL.Niepodległości, okolice Bramy Portowej. Dlaczego o tym zapomniano. Po co tyle lampionow na Jana Pawła II przecież tam jest bardzo mały ruch.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA