Sobota, 20 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Zostaw procent w Szczecinie. Wspieraj lokalnie

Data publikacji: 27 kwietnia 2024 r. 14:33
Ostatnia aktualizacja: 27 kwietnia 2024 r. 15:05
Zostaw procent w Szczecinie. Wspieraj lokalnie
Fot. Dariusz Gorajski  

To już ostatnie dni na podatkowe rozliczenia. "Zostaw 1,5 procent swojego podatku w Szczecinie!" - apeluje szczeciński magistrat.

Dla organizacji pozarządowych każda złotówka wsparcia ma wielką moc, każda się liczy. Jednak 1,5 proc. podatku możemy przekazać tylko tym z nich, które posiadają status organizacji pożytku publicznego. Jakie w transparentny - publicznie dostępny - sposób rozliczają się ze swych wydatków, z każdej wydanej złotówki. Warto w nie zainwestować 1,5 procent podatku, który bez wskazania konkretnego beneficjenta zasili budżet państwa.

- Zostało tylko kilka dni na rozliczenie podatku i wsparcie lokalnych organizacji pożytku publicznego - przypomina Sylwia Cyza-Słomska z Centrum Informacji Miasta. - Sam zdecyduj, na co w tym roku przeznaczysz 1,5 proc. w ramach rozliczania podatku dochodowego od osób fizycznych. Poznaj szczecińskie organizacje pożytku publicznego i dowiedz się więcej o ich działalności na stronie www.pozarzadowy.szczecin.pl. Znajdziesz tam również aktualny wykaz szczecińskich organizacji pożytku publicznego, uprawnionych do otrzymania 1,5 proc. podatku za rok 2023 oraz będziesz mógł skorzystać z bezpłatnej aplikacji i rozliczyć swój PIT.

Aplikacja jest dostępna na stronie: https://www.pitax.pl/rozlicz/urzad-miasta-szczecin/ Wystarczy kliknąć w zakładkę "Rozlicz PIT". Aby wesprzeć lokalnie. ©℗

(an)

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Już lecę
2024-04-28 09:48:57
dofinansować tych uśmiechniętych debili po październikowych wyborach ! Niech się śmieją , ale nie za moje darowane 1,5 %. Jak masz głupio zanurzyć , to korzystniej nogi w wiadrze z zimną wodą ! Taka przestroga dla lemingów . Polezie to za smrodem przewodnika , bo ograniczony łepek nic nie rozumie !

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA