Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Zomowcy oskarżeni w Szczecinie o zbrodnię komunistyczną

Data publikacji: 03 listopada 2023 r. 13:27
Ostatnia aktualizacja: 06 listopada 2023 r. 00:00
Zomowcy oskarżeni w Szczecinie o zbrodnię komunistyczną
Fot. archiwum IPN  

Bili po twarzy i głowie. Otwartymi dłońmi, pięściami, pałkami. Teraz odpowiedzą za swój czyn z przeszłości. Prokurator Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Szczecinie wniósł do Sądu Rejonowego Szczecin – Centrum w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko trzem byłym funkcjonariuszom Zmotoryzowanych Odwodów Milicji Obywatelskiej.

Zomowcy we wrześniu 1982 r. pobili uczestnika szczecińskiej manifestacji protestującego przeciwko bezprawiu stanu wojennego. Pokrzywdzonym był Stanisław M., który wziął udział w proteście na pl. Zwycięstwa w Szczecinie.

- Z ustaleń poczynionych w śledztwie wynikało, że Stanisław M. został zatrzymany przez oskarżonych w dniu 15 września 1982 roku około godz. 21 na pl. Zwycięstwa w Szczecinie, w związku z podejrzeniem udziału w odbywającej się tam demonstracji ulicznej - stwierdza prok. Marek Rabiega, Naczelnik Oddziałowej Komisji Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Szczecinie. - W trakcie legitymowania jeden z funkcjonariuszy ZOMO zadał Stanisławowi M. uderzenie ręką w twarz, po czym  trzej funkcjonariusze obezwładnili pokrzywdzonego, a następnie w czasie prowadzenia do zaparkowanego nieopodal radiowozu milicyjnego, zadawali uderzenia pięściami w głowę. Po osadzeniu w radiowozie, funkcjonariusze kilkakrotnie uderzyli zatrzymanego pałką milicyjną w twarz i głowę, narażając go na bezpośrednie niebezpieczeństwo ciężkiego uszkodzenia ciała lub ciężkiego rozstroju zdrowia i spowodowali obrażenia ciała w postaci licznych zasinień twarzy.  

Śledztwo wykazało, że działania zomowców wobec Stanisława M. wyczerpały znamiona zbrodni komunistycznej, będącej jednocześnie zbrodnią przeciwko ludzkości, w postaci poważnej represji motywowanej względami politycznymi wobec osoby o poglądach krytycznych do ówczesnej władzy.

Czyn zarzucony oskarżonym jest zagrożony karą pozbawienia wolności do 3 lat.

(kel)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@FIGO
2023-11-05 23:49:02
Kiedy byłeś na ulicach Szczecina? Ja codziennie obserwuję grupy i pojedyńczych osobników o kolorze skóry odbiegającym od słowiańskiego... O ukrach już nawet nie piszę bo częściej słychać ruski niż polski... To zrobił twój PiS. Teraz nie pozostaje już nic poza apelem: niech Polak głosuje na Polaka, Niemiec na Niemca, Ukr na Ukra czy innego Rusa, Kaszub na Kaszuba, Ślązak na Ślązaka, Żyd na Żyda...itd itp To jedyny sposób na ocalenie resztek tego czego jeszcze nie zniszczyli magdalenkowcy.
FIGO
2023-11-05 22:47:25
Com widział i przeżył opisałem ! Nie ufasz , nie wierzysz , Twoja sprawa . Ja , pójdę dalej , ale nie na skróty ! Wybór właściwej drogi ku przestrodze dla tych , którzy błądzą . Co TY możesz zaoferować innym ? Jaki pkt. widzenia ? , czy tylko wiedzę z TVN-u ? Jakim PRZEWODNIKIEM ludowym jest Tusk ? Prawdomówny , uczciwy do bólu , współczujący Twojej głupocie ! Zwiódł mnie i wielu innych ! Ciebie również zaprowadzi DO NIKĄD ! Podążaj za NIM, jak za gwiazdą północy w ciemną noc , w ciemność CELU !
do FIGO
2023-11-05 20:42:09
Ludzik drewniany malowany ze sznureczkiem na szyi, ręką czerwonego przyjaciela zbudowany i nauczany legendami żeby wierzyć... widzi ? już nie bardzo o czas się mu kończy a brud za paznokciami i kolana czerwone myśli że dumny? nie to durny raczej, modlitwa jego wymazana przez pana ołówkiem tępym i nigdy nie zaostrzonym...
FIGO
2023-11-05 18:29:56
Leming i żóltodziób na utrzymaniu staruszków to porażka społeczeństwa ! Dla zdrowotności niech ich Donek " wydyma " jak kiedyś mnie! Głupi tygrysek jeszcze nie wie jakie " wpier..l " od rolników go czeka ! On głupek myśli , że będzie miał cos do powiedzenia ! Wywiozą Ciebie syneczku na gnoju jak Jagusię z Chłopów ! Innych złodziei i przestępców rozumiem! .To jest ich być albo nie być ! Czapa dla nich jest nieunikniona .Sami się podprowadzą jak malowany wieprzek na dzika przez Kargula ! Teatr!
kwiczol
2023-11-05 15:25:02
Miller,wolodia cimoszewicz,belka w eurokolchozie to dowod na to ,ze polactwo dazy do utraty reszty suwerennosci.
BALLADYNa
2023-11-05 13:44:55
FIGO czy TY masz jakieś inne zainteresowania oprócz pracy u NIEMCA oraz zamęczanie czytelników swoimi komentarzami - wypocinami? Qrywa człowieku daj już żyć sobie i innym...
FIGO
2023-11-05 11:17:21
W Polsce jak trzeba było przyjąć miliony uchodźców z Ukrainy , Rząd i Społeczeństwo nie osiedlało ich w obozach dla uchodźców ! Jak Rząd opozycyjny , proeuropejski , komunistyczny zgodzi się na relokację nadmiarowych imigrantów , to gdzie ich umieści ? Czy te lewicówki wezmą sobie do swoich mieszkań " byczków " , aby sprostały ich seksualnym wymaganiom ? No co ? Umieszczą ich w Kościołach ? Na parafiach ? Może wybudują im deweloperzy nowe mieszkania ? Kto ma kilka mieszkań , ten może zarobi !?.
FIGO
2023-11-05 11:08:47
Prosta obserwacja . W Polsce ( podczas pobytu ) zaobserwowałem , że na 10-ciu wychodzących ze Stoczni : jeden biały , reszta inni . W Niemczech na budowie na 100-u jeden inny , reszta białasy ( ile w tym rodowitych Niemców , to inna rzecz ! ) . Kwater dla pracowników z Europy już brakuje i są drogie . Ciabate zasiedlają posiadłości po Kościołach Luterańskich i Ewangelickich . My budujemy obecnie wiele mieszkań typu M-2 ! Dla kogo , to budujemy ? Prawdziwy Niemiec mieszka w domku z ogrodem !
FIGO
2023-11-05 10:58:37
Te wszystkie ładne " blondynki " z opozycji ( Polki są naprawdę ładne ) z pustym rozumkiem nie rozumieją , że ich wyimaginowany wolny świat niebawem zmieni się w horror ! Horror , którego doświadczają niewinni mieszkańcy Szwecji ( przecież nie tak dawno wzięli do siebie ciabatych gości i to nie z powodów Chrześcijańskich ) . Niemcy dopóki płacą im zasiłki , to żyją ! Grozi im rzeź w momencie kiedy przestaną płacić ! To może się stać niebawem ! Żaden budżet nie wytrzyma tej anomalii !
FIGO
2023-11-05 10:49:47
Wyborcy opozycji , odpowiedzcie sobie na pytanie. Dobrze zrobiła Merkel zapraszając na bezdurno wszystkich z Afryki ? Dobrze zrobiły Niemcy godząc się na ominięcie Ukrainy z dostawą gazu dla UE budując dwie nitki podmorskiego gazociągu ? Dobrze robią Niemcy " wyrzucając " USA z Europy ? .Ta nowa europejska armia ( komuch Altiero Spinelli ) do czego potrzebna ? do likwidacji protestów i obalenia Chrześcijan ? . Wyborco nawet głośno nie pierdniesz , bo nie wolno Ci będzie ! Ciabaty chętnie Cię !
FIGO
2023-11-05 10:40:38
Purrysowe zwycięstwo 15.X. 2023 nie jest ostateczną porażką dla PIS-u ! Jest ostrzeżeniem dla PIS-u , Konfy , i innych patriotów ! Trzeba się zjednoczyć , a nie się odróżniać ! W jedności siła! Europa węgla i stali zarządzana przez doświadczonych kapitalistów z Chrześjańskim rodowodem , była marzeniem Polaków ! Dostaliśmy ( po obaleniu muru berlińskiego ) komunistyczną UE , przesiąkniętą agenturą KGB , zasilaną pieniędzmi z Moskwy . O ile wierzyliśmy , że Rosja się zmieni , to mamy odpowiedź!
FIGO
2023-11-05 10:27:34
Konfa wstawiła się w obronie przedsiębiorczości drobnej .Sam stwierdzam ,co za idiota w tym Polskim Ładzie podłożył świnię Morawieckiemu? .Wyszło nie wyszło i trzeba krótko za ryj tego gnoja ! "5 " dla zwierząt : kolejny idiota co zmiękczył ucho Jarosława ( za uszy gnoja i do gnoju z nim ) ,Kaja Godek ( niewiasto obowiązkiem Chrześcijanina jest ostrzec niewiernego,pouczyć , ale wolną wolę zostawić, bo tak uczynił dla nas BÓG! ) .Chcieliście urządzać ludziom życie i przegraliście !Nie żal Was!
FIGO
2023-11-05 10:19:35
KOchani wyborcy Konfy . Sam może chętnie postawiłbym na Konfę , ale powstrzymuje mnie skuteczność w realizacji celów i postulatów . Jeszcze jak się ma w swoim gronie wybitne inwidua ( mógłbym wymieniać ) , to potrzeba jeszcze do tego spoiwa , aby przekonani uwierzyli , zawierzyli i poszli murem ( murem za polskim mundurem , tak mi się wypsnęło ! ) . Bosak jest dla mnie osobowością godną zaufania . Zaprosiłbym go jednak do zespołu " maszyny omłotowej " ( jest w stanie przekonać , jest mądry !)
Pisowski reżim
2023-11-05 09:56:28
Znów chce się mścić na kolegach Kasi Augustynek...
@FIGO
2023-11-04 23:57:08
PiS to druga strona tej samej fałszywej monety, na awersie masz PiS z jego bogoojczyznianą retoryką a po drugiej masz tak zwaną demokratyczną opozycją. Ty dalej rozpatrujesz to w kwestiach że jak jedna strona jest mniej fałszywa to moneta w całości jest prawie prawdziwa... Polska to nikomu nie potrzebny twór, kiedyś Polska była chociaż potrzebna Polakom a dziś...? 75% posiadaczy polskiego obywatels nie tylko bez Polski się obejdzie ale też w upadku Polski postrzega szansy na swój awans... Smutne
amfa
2023-11-04 23:30:35
Wieść gminna niosła, że przed wysłaniem na pałowanie obywateli, zomowcy otrzymywali narkotyki żeby ręka uzbrojona w pałę nie zadrżała przed biciem. Do tego gazy łzawiące i nie było widać, kogo się leje szturmówą.
@FIGO
2023-11-04 22:35:23
Może dla ciebie Lech Kaczyński to był mąż stanu, twój wybór... Dla mnie to zdrajca, prezydent polin, ten ktory obiecywał w Izraelu że "bez względu na to czy będą rządzić oni czy my to Polacy będą gotowi umierać za Izrael" to człowiek który anulował dekret prezydenta Mościckiego i pozwolił na działalność loży syjonistycznej wrogiej Polsce i Polakom... Lista jest dluga i szkoda mi czasu na tego zdrajcę.
FIGO
2023-11-04 18:33:18
W dzisiejszym , elektronicznym świecie w ślad za informacją poprawnie zinterpretowaną konieczna jest szybka i jakże ważna trafna reaktywna odpowiedź . Nie możemy się tego spodziewać po dawnej opozycji stanowiącej obecnie Nowy Rząd, a formalnie istna formacja typowej wieży Babel .Społeczeństwo ogólnie " powiedziało " PIS-owi czego nie chce. Spin doctore PIS-u zawiódł, nie wyszli na przeciw " krzyczącym " na każdym rogu niezadowoleniu z rozwiązań i przede wszystkim PYCHY! . Porażka to uleczy !
FIGO
2023-11-04 18:23:46
Niepokorny, krnąbrny Naród nadal myśli , że ich może i czasami trudna sytuacja w całym spektrum samostanowienia jest winą PIS-u. Nie doceniają tarcz osłonowych , nie doceniają impulsywnego reagowania PIS-u w trudnych momentach, wręcz oskarżając PIS o tworzenie tychże trudnych sytuacji. Reaktywność mierzona szybkością i celowością podejmowanych zadań na długo zapisze się w pamięci Polaków jako skuteczne działanie ! Nie rozumieją tego ignoranci bezdecyzyjni , którym decyzje podejmować trzeba!
do Xdymer
2023-11-04 14:21:44
Może jakieś fakty masz udokumentowane ? Bo bestialstwo ZOMO możesz zobaczyć na wielu filmach ze zdarzeń , a Ty wypisujesz jakieś niepotwierdzone plotki.
X Dymer
2023-11-04 12:00:56
A kiedy zajmą się tymi ZOMOwcami, co w 2020 roku łamali ręce manifestujacym kobietom, gazowali, pałowali??? ZOMOwcami, bo na miano policjantów nie zasługują! Policja ma służyć społeczeństwu, a nie wysługiwać się jakiejkolwiek władzy!!!
Paliwo
2023-11-04 11:48:29
Ja się tylko zapytam kiedy będzie od Tuska i PO paliwo po 5 zł jak obiecali w kampanii wyborczej. Mówił że to proste decyzje. No to czekamy na te proste decyzje bo z KPO to jakaś lipa i Niemcy nie chcą dać KPO Donaldowi Tuskowi
FIGO
2023-11-04 11:12:49
dla mnie Duda przestał być autorytetem jak zawetował ustawę o Sadach . Przełączam kanał jak tylko słyszę jego krzyk , ale nie mowę . Swoją drogą doczeka się sprawiedliwości dziejowej ! Wsadzą GO do samolotu i polecą z nim na brzozę ! Tak było za czasów Lecha Kaczyńskiego. Tamten Prezydent to był Mąż Stanu . Wygarnął w oczy Putinowi i Makreli ich podłe zamiary i " musiał " zginąć . Tusk swoimi poczynaniami i kolaboracją z Putinem mocno się do tego przyczynił ! Tyle i aż tyle w temacie ! RESET !
cxi
2023-11-04 10:10:21
Jeśli ten tekst może czyta Pana Andrzej G. syn Marii (zmarłej w kwietniu br.) i Stanisława, mieszkający w 1982 r. na ul. Curie-Skłodowskiej, spałowany przez ZOMO w maju 1982 r, którego sine, zbite plecy zostały kilka dni po demonstracji udokumentowane przez fotografa, a on sam w dniu 6 czerwca 1982 r. został także uniewinniony przez Kolegium od zarzutu udziału w zbiegowisku (art. 51 KW) – to może obecnie też podjąć kroki prawne, zyskując m.in. status osoby represjonowanej z powodów politycznych.
srzywdzony przez PiS
2023-11-04 09:38:23
Błaszczak nie odebrał ZOMOWCOM emerytur bo to milicjanci .Natomiast innym milicjantom którym bezprawnie przypisano :PEŁNIŁ SŁUŻBĘ NA RZECZ TOTALITARNEGO PAŃSTWA -zabrano emerytury.
@FIGO
2023-11-04 09:38:18
Nie pierdziel, Polacy mieli rząd Polin! To Andrzej Duda pisał i mówił o Polin, "tu jest Polin!". Tyle ode mnie w temacie tych głupot. Polaków to jest w Polsce max 25% reszta to agentura albo mydło.
Oj tam, oj tam
2023-11-04 09:07:30
- to nie byli ZOMO-wiec lecz UB-atel, który donosi;"- Nadmieniam przy tym, że jest klerykalna, ja myślałem na początku, że jej wrogi stosunek, jak wypowiadanie się, że jest źle z komunistami itp., wypływa z ciemnoty, braku uświadomienia, ale po przyznaniu się do przynależności zrozumiałem błąd, jaki popełniłem, żeniąc się z w/w"
Roman
2023-11-04 08:39:36
Pisowska milicja nie była lepsza od ZOMO. Wiele zbrodni. Wielu zamordowanych.
FIGO
2023-11-04 08:01:47
Polacy mieliście Rząd Polski. Nie wszystkim się to podobało ! Co tak naprawdę złego ( nie to co nasłuchaliście się w TVN-ie ) " odrzuciło" Was od PIS. Niech każdy z Was zapisze sobie na kartce w sekrecie to wszystko co było złe , bardzo złe , a co uważaliście za dobre. Kartkę w kopertę i na pamiątkę . Kiedyś , kiedy nadejdzie stosowna pora ,to sobie otworzycie kopertę i sami również w sekrecie ocenicie sprawę ponownie ! Każdy kierował się jakimś wyborem i ma do tego prawo ! Coś jest na rzeczy!
@fin
2023-11-04 07:54:35
Jakie szczucie na elgiebieteue skoro zdobyli w demokratycznych wyborach władzę i wprowadzą śluby elgiebiete. Do wyborów szli z hasłem żeby Robert Biedroń mógł mieć ślub i adopotować dzieci jak każdy i dostali poparcie. Na razie w czasie rządów pisowców ślub mógł być tylko możliwy na scenie teatru podczas spektaklu ale to się zmieni.
Demokracja
2023-11-04 07:51:24
Dlatego cieszę się że Donald Tusk i PO obiecali w 100 punktach na 100 dni że przywrócą godność dawnym ludziom aparatu i wyrównają ich krzywdy od pisowców. Wypłacą z budżetu 4 mld odszkodowań dla walczących byłych ZOMO i SB o demokrację z opresyjnym reżimem. Porządek, Praworządność, Sprawiedliwość i Demokracja muszą zostać przywrócone! Nawet jeśli trzeba będzie przejściowo zamrozić płace budżetówki
do krótko stary zomo
2023-11-04 06:13:45
co ty szczylu wiesz o zomo ! jak laliśmy pałami to aż szwy pękały w mundurach. Dzisiaj to głaskanie kota ,a nie pacyfikacja .Taka lempartka to by na kopach bez dotyku ziemi leciała do suki.
do cxi
2023-11-04 05:54:46
dzisiaj piszesz o osadzeniu współczesnych ,,zomo,, a w tamtych czasach byłeś ich dowódcą .lałeś pałą 75 cm aż łeb podskakiwał i żebra pękały od kopów butem z opinaczami! pamięta cię bandyto pół dzielnicy, teraz srasz w gacie bo cię rozliczą tak samo
@Irek
2023-11-04 00:42:17
Ile miesięcy bezrobocia wywalczyłeś? Dobrą posadkę dla Cimoszewicza to na pewno.
@fin
2023-11-03 23:41:59
nie pochlebiaj sobie, nikt ci pod kieckę zaglądać nie chce - nic atrakcyjnego, mentalnie też jak widać jesteś odpychająca - masz problem z antykoncepcją to zamiast się skrobać podwiąż sobie jajowody i po kłopocie a na razie to LGBTQPfaszyści próbują nam już nie w gacie zaglądać ale do głów i to jest największy problem. Źle wam w Polsce? To zawsze możecie jechać tam gdzie będzie wam lepiej a pretensje miej do lekarzy - skoro nie potrafią ratować wam życia to może chociaż jako hydraulicy się spraw
Eryk Pomorski
2023-11-03 22:59:23
Najbardziej protestowali ci z brzydkich bloczków. Wyburzać !!!
Krótko
2023-11-03 22:23:51
Dziś ZOMO to PiS. Czas sądzić.
@fin
2023-11-03 20:52:26
jesteś chore (żeby cię nie misgenderować, bo tego też nie wybaczysz) z nienawiści, po prostu ziejesz tolerancją
@Irek
2023-11-03 20:30:37
Prawda! A pamiętacie pierwsze dni maja '82? To dopiero walki były, na ZOMOstrasse /kto wtedy żył wie co to za ulica. Kamienie fruwały, żelazka i doniczki z okien leciały! Gnoje z ZOMO walili gazem w mieszkania. Nie jedno potem było nie do zamieszkania. I co? Skazywać tych co żelazkiem w ZOMO z 3piętra rzucali? .. przecież zabić mogli. Czy tych co walili pałami gdzie popadło.
czytam
2023-11-03 19:23:21
Porównywanie zbrodni zomowców z -być może - wykroczeniami policji jest bezczelną próbą usprawiedliwienia KOMUCHÓW.
Skandal
2023-11-03 18:25:53
Murem za mundurem.
Taki sobie
2023-11-03 18:22:02
Hydra sowiecka odrasta. Pogrobowcy z komuszej międzynarodówki uruchomili się w komentarzach. Po ponad 30 latach poczuli się mocni. Pewnie zaraz będą rehabilitować esbeków. W końcu czarzasty z Tuskiem obiecali, że im nie dadzą krzywdy zrobić.
Komedia
2023-11-03 17:42:19
Tylko trzeba sprawdzić czy temu facetowi nie należy się przypadkiem poprawka?
fin
2023-11-03 17:27:57
Zakończył go wyrok tzw. TK, o który Kościół lobbował od 30 lat, a potem triumfował. Wypierdalać oznacza, że doszłyśmy do ściany. Że ta ekipa rządząca, zblatowana z Kościołem, nie zasługuje na nic innego. Że o jeden raz za dużo zostałyśmy potraktowane z buta, walnięte pięścią w splot słoneczny i oplute. Że o ten jeden raz za dużo odebrano nam prawa w imię politycznych rozgrywek. Że przyzwolenie na tortury, że nakaz rodzenia bezczaszkowców, że uznanie naszego cierpienia i naszej woli za nieważne,
fin
2023-11-03 17:26:54
panie Stanislawie....OTAKE Polske wałczyłeś....Zwłaszcza na Kościół: instytucję patriarchalną, mizoginiczną, homofobiczną, przemocową, szerzącą pogardę i mowę nienawiści, zaglądającą nam pod kiecki i do łóżka, i mimo tego mającą status świętej krowy i monopol na pouczanie, zawstydzanie i stygmatyzowanie. No więc ten status i ten monopol się skończył. Zakończył go wyrok tzw. TK, o który Kościół lobbował od 30 lat, a potem triumfował. Wypierdalać oznacza, że doszłyśmy do ściany.
fin
2023-11-03 17:25:21
A juz myslalem ze ............„Hasło protestu: WYPIERDALAĆ zbiera gniew, który narastał od trzydziestu lat, a dostał przyspieszenia przez ostatnie pięć. Na państwo, które na obywatela i obywatelkę się wypina. Na usługi publiczne, które ledwo zipią. Na szczucie na osoby LGBT. Na wszystkie dotychczasowe rządy, od udawanej lewicy do katoprawicy, które prawa kobiet uznawały za "temat zastępczy", i na wyścigi je przehandlowywały za poparcie Kościoła. I tak, na Kościół.
czas na`
2023-11-03 17:11:39
To teraz czas na PIsowców, wspólczesnych komuchów aby ich osądzić i nie czekać na to 40 lat !!!!1
@cxi
2023-11-03 16:56:38
Ty się ixi tak nie podniecaj, w Polsce mamy równouprawnienie, kobiety czy mężczyźni mają takie same prawa i takie same obowiązki a policja jak jest atakowana musi reagować. Ty się ciesz że nie było jak za Tuska gdy strzelano do ludzi z broni gładkolufowej. Skoro nie potrafiliście osądzić komuny i jeszcze chcecie im z krawicy Polaków dawać przywileje emerytalne to nie oczekuj tu poparcia ze strony Polaków. Tyle w temacie, jedź na zachód i zobacz jak tam policja pałuje kobiety.
A co z tymi,,,
2023-11-03 15:59:26
... teraz. Współczesna milicja też tak się zachowuje. Dostaną "trójkę" ?
Irek
2023-11-03 15:56:33
Nóż urwał Wszyscy co byli na protestach wiedzą jak było. Niejeden dostał. Taki ustrój był. I jakoś nikt nie kipi. Swoje wywalczyliśmy.
entuzjasta
2023-11-03 15:46:57
Brawo prokurator - "czterdzieści lat minęło jak jeden dzień". Trzeba przyznać, że zomowcy dzielnie walczyli, żeby ich towarzysz został prezydentem.
cxi
2023-11-03 15:34:47
Mam nadzieję, że kiedyś ci współcześni ZOMO-wcy, z czasów idącego w niebyt PiS - pałujący (pałką teleskopową) bezbronne protestujące kobiety, wykręcający i łamiący im ręce, pryskający im w oczy gazem (także Posłankom) – zostaną też osadzeni, chociaż nie wiem, czy z uwagi na mój wiek (Pesel 41) tego jeszcze doczekam. Takie osądzenie im się należy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA