Niedziela, 23 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Żółte krokusy nadziei przy szpitalu [GALERIA]

Data publikacji: 27 listopada 2019 r. 17:02
Ostatnia aktualizacja: 28 listopada 2019 r. 10:42
Żółte krokusy nadziei przy szpitalu
 

Ostatnie i zarazem wyjątkowe sadzenie krokusowych cebulek odbyło się w środę w ogrodzie Oddziału św. Mikołaja Szpitala przy Unii Lubelskiej w Szczecinie. Wiosną dzieci będą mieć piękny widok na żółte krokusy, które mają symbolizować radość, ciepło i nadzieję. 

Ta odsłona akcji była naprawdę ekspresowa. Pomysłodawcy - Maria Myśliwiec i Sylwiusz Mołodecki - wspólnie z podopiecznymi Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 2 ("Krokusowe pogotowie"), członkami Szczecińskiego Centrum Treningu Personalnego oraz rodzicami chorych dzieci posadzili cebulki w niecałe 20 minut.

- Kocham nasze szczecińskie krokusy. Wiosną kładę się na Jasnych Błoniach i po prostu je podziwiam. To jest naprawdę wspaniała akcja i cieszę się, że możemy być jej częścią. Każdy kwiat powoduje, że człowiek się uśmiecha i od razu ma lepszy humor. Bierzemy udział w każdej akcji, która wywoła uśmiech u dzieci, ale także rodziców i lekarzy - mówi Marzena Górska, przewodnicząca Stowarzyszenia Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę i Inne Choroby Nowotworowe.

Sponsorami cebulek byli Szczecińskie Centrum Treningu Personalnego, Stowarzyszenie Rodziców Dzieci Chorych na Białaczkę oraz Sylwiusz Mołodecki z Zielonych Ogrodów.

- Przede wszystkim zajmujemy się przemianą ludzi przez odchudzanie. Nie jest to jednak tylko przemiana zewnętrzna, ale również wewnętrzna. Więc zawsze chętnie organizujemy lub bierzemy udział w takich czynnych akcjach, jak Krokusowa rewolucja - mówi Krzysztof Kryj, właściciel SCTP i pomysłodawca sadzenia przy oddziale św. Mikołaja. - Dlaczego akurat to miejsce? Moja córka była tutaj w szpitalu i może po prostu chciałem w ten sposób podziękować za wszystko co dla niej tutaj zrobiono.

Oddział św. Mikołaja po raz pierwszy wziął udział w Krokusowej rewolucji. Marzena Górska zapowiedziała, że to nie było ich ostatnie słowo i już wpisali się w kalendarz na następny rok.

Tekst i fot. Karolina Nawrocka

Na zdjęciu: W niecałe 20 minut posadzono 1500 cebulek w ogrodzie Oddziału św. Mikołaja.

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Dobrze, dobrze robicie.
2019-11-27 21:20:08
Niech coś kwitnie w Szczecinie, prócz idiotycznych WYKWITÓW - fryga, "aleja" kwiatowa, biały blaszak. kostnica miejska, pedarondo itp.
Strega
2019-11-27 17:46:04
Trzymam kciuki za kazda cebulke:).

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA