Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Znęcał się nad matką. Trafił do aresztu

Data publikacji: 02 września 2019 r. 06:47
Ostatnia aktualizacja: 02 września 2019 r. 23:04
Znęcał się nad matką. Trafił do aresztu
 

Sąd Rejonowy w Łobzie uwzględnił wniosek prokuratora o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec mężczyzny podejrzanego o to, że znęcał się fizycznie i psychicznie nad wspólnie zamieszkującą z nim matką.

40-latek wszczynał awantury domowe, w trakcie których popychał 61-letnią matkę, szarpał za ręce i odzież, a także znieważał ją, kontrolował, złośliwie niepokoił podczas spoczynku nocnego, groził podpaleniem mieszkania, wyzywał ją, niszczył mienie znajdujące się w mieszkaniu, zmuszał do dostarczania wyrobów tytoniowych, napojów alkoholowych oraz wyżywienia, a 19 sierpnia 2019 r. po uprzednim chwyceniu pokrzywdzonej za nadgarstek obu rąk, pchnął ją na metalowy stolik od komputera w wyniku czego doznała obrażeń ciała – sińce w okolicy miednicy oraz bolesność odcinka kręgosłupa lędźwiowego. Do zachowań tych dochodziło przez nadużywanie przez podejrzanego alkoholu. Tak wynika m.in. z zeznań sąsiadów pokrzywdzonej, którzy słyszeli dochodzące zza ściany kierowane wobec kobiety wulgarne wyzwiska i groźby. Podejrzany był wielokrotnie karany sądownie.

Postępowanie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Łobzie. Wobec podejrzanego na wniosek prokuratora zostało zastosowane tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące. Podstawą zastosowania tego środka zapobiegawczego była między innymi uzasadniona obawa, że podejrzany popełni przestępstwo przeciwko życiu lub zdrowiu pokrzywdzonej, zwłaszcza że groził jej popełnieniem takiego przestępstwa.

Za popełnienie zarzucanego czynu zabronionego podejrzanemu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

(reg)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

To jakiś łobeski zwierzak
2019-09-02 23:03:31
.
dhl
2019-09-02 09:38:57
W celi jak jeden będzie go "umba umba" od tyłu, to drugi niech go trzyma za nadgarstki
ehh
2019-09-02 09:22:42
Kiedyś przyjechałaby milicyjna suka, delikwent otrzymałby stosowne uwagi, zaakcentowane białym batonem, a potem matkę by po rękach całował.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA