Środa, 29 listopada 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Brat jak kat. Znęcał się nad siostrami

Data publikacji: 26 sierpnia 2019 r. 11:10
Ostatnia aktualizacja: 26 sierpnia 2019 r. 16:12
Brat jak kat. Znęcał się nad siostrami
 

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Rejonowego w Goleniowie akt oskarżenia wobec 63-letniego mężczyzny podejrzanego o to, że od 2016 r. do 2018 r. w jednej z miejscowości w gminie Goleniów, znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoimi dwiema siostrami, w tym jedną całkowicie ubezwłasnowolnioną.

Postępowanie w tej sprawie nadzorowała Prokuratura Rejonowa w Goleniowie. Z ustaleń wynika, że podejrzany zamieszkujący wspólnie z dwiema dorosłymi siostrami przez dwa lata znęcał się nad nimi fizycznie oraz psychicznie. Wobec jednej z kobiet, całkowicie ubezwłasnowolnionej, pełnił w tym czasie rolę opiekuna prawnego. Z zeznań drugiej pokrzywdzonej, jak również z pozostałych zgromadzonych dowodów, w tym zeznań innych przesłuchanych osób oraz zgromadzonej dokumentacji zebranej w ramach tzw. Niebieskiej karty wynika, że podejrzany wszczynał awantury domowe, podczas których znieważał pokrzywdzone, a wobec całkowicie ubezwłasnowolnionej siostry dopuszczał się również przemocy fizycznej, m.in. szarpał ją i popychał, zakazywał jej wychodzenia z domu, zmuszał do jedzenia przeterminowanej żywności i nie zapewniał jej właściwych warunków bytowych.

Wobec podejrzanego prokurator zastosował nakaz opuszczenia lokalu zajmowanego wspólnie z pokrzywdzonymi, a także dozór policji obejmujący zakaz kontaktowania się z siostrami i zbliżania do nich, jak również obowiązek stawiennictwa we właściwej jednostce policji. Podejrzany nie był w przeszłości karany sądownie.  

Za czyn zarzucony podejrzanemu, grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

(reg)

Fot. arch.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA