piątek, 15 listopada 2019.
Strona główna > Wiadomości > Znalazła portfel, oddała policji

Znalazła portfel, oddała policji

Znalazła portfel, oddała policji
Data publikacji: 2019-08-29 20:57
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-30 12:52
Wywietleń: 1760 411197

 – Część społeczeństwa kieruje się fałszywym hasłem „znalezione - nie kradzione”. Tymczasem żadna rzecz, której nie jesteśmy właścicielami, nie jest nasza – podkreśla asp. Beata Budzyń z Wałcza. – Uczciwych ludzi na szczęście nie brakuje.

Mieszkanka Wałcza, przechodząc nieopodal przystanku autobusowego w centrum miasta, znalazła męski portfel. Wewnątrz znajdowały się karty bankomatowe oraz blisko 300 zł. Kobieta zaczęła rozpytywać znajdujące się na przystanku osoby. Nikt nie przyznawał się do portfela oraz nikt nic nie wiedział w sprawie znalezionej przez kobietę rzeczy.

W związku z tym, wałczanka długo się nie zastanawiając, przekazała zgubę do jednostki policji.

– Tak należało w takiej sytuacji postąpić – podkreśla asp. Beata Budzyń. – Gdy zabierzemy i nie oddamy znalezionego na ławce telefonu, plecaka czy portfela, dopuszczamy się popełnienia przestępstwa lub wykroczenia.

(reg)

Fot. Marek Klasa (arch.)

Komentarze

Małkowskiego
Znalezione - nie skradzione. Czytam cyt. "Samochód bezwypadkowy sprzedam", Oglądam: Jak to bezwypadkowy? Przecież cały bok był wymieniony, Odpowiedź: ale nie było ofiar.
2019-08-30 12:30:34
Zigi
No fajno.Ale kogo to?W Polsce to wielkie halo w cywilizowanych krajach norma
2019-08-30 12:20:30
Wow
Też niedawno oddałem portfel nawet z większą zawartością właścicielowi przez policję, nie biegłem z tym do kuriera, nie chciałem znaleźnego bo traktuję to jako normalny objaw. A tu proszę to akt bohsterski. Złóżcie mi więc pokłony i oddajcie mi hołd w komentarzach. A ja z butną miną Duce będę je czytał w samozachwycie kopiując je na twardy dysk tak by pochwalić się nimi potomnym. Tiaaa...
2019-08-30 09:03:20
! !
Za Portfel z kartami Bankowymi i tymi ok. 300 zlotych... powinien Facet przeznaczyc dla tej Uczciwej Pani 10 % wartosci - czyli chocby 50 zlotych (!) gdzie i o 100-ce juz nie wspomne !
2019-08-30 01:16:50
zdziwieni
Czyżby pani aspirant nie znała badań naukowych które wykazały że Polacy oddają portfele o wiele częściej niż inne nacje?
2019-08-29 22:24:26
?
Ile otrzymała znaleźnego od właściciela?
2019-08-29 22:04:08