poniedziałek, 16 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Zmurszały balkon zostanie odtworzony

Zmurszały balkon zostanie odtworzony

Zmurszały balkon zostanie odtworzony
Data publikacji: 2017-06-24 08:34
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:24
Wywietleń: 681 271618

Uwagę wielu mieszkańców Pogodna przykuwa remont jednego z bliźniaków przy ul. Czorsztyńskiej. Domek, dość kontrowersyjny w swoim wyglądzie, jest jednym z siedmiu nieruchomości jakie ostały się po II wojnie światowej.

Dwa z nich przeszły kapitalny remont w latach 60. ubiegłego wieku, ale ówcześni architekci pamiętali, by zachować styl podobny do istniejących budynków.

Tak było do niedawna, gdyż teraz właściciel jednego z nich postanowił dokonać przebudowy, która jest niezgodna z Miejscowym Planem Zagospodarowania Przestrzennego.

Inwestor dokonał rozbiórki elementów elewacji od strony ulicy i zmiany obrysu oraz wyglądu elewacji. Wyburzył także ogrodzenie od strony ulicy. „Roboty nie figurują w rejestrze zgłoszeń  ani też nie są w żaden sposób oznaczone, są zatem sprzeczne z postanowieniami w zakresie »Ustalenia kompozycji, form zabudowy i sposobu zagospodarowania terenu« MPZP - napisał jeden u mieszkańców ulicy do Wydziału Urbanistyki i Administracji Budowlanej Urzędu Miasta Szczecin.

Otrzymał odpowiedź od kierownika referatu Zachód Anny Nuckowskiej: „Po sprawdzeniu rejestrów wydziałowych, informuję że w latach 2014- 2017 do Wydziału Urbanistyki i Administracji Budowlanej nie wpłynął żaden wniosek o pozwolenie na budowę  dotyczący  w/w nieruchomości. Nie dokonano też żadnego zgłoszenia robót nie wymagających pozwolenia na budowę”.

Wydział Urbanistyki wysłał 2 bm. pismo w tej sprawie do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, którego szef Andrzej Loch powiedział nam, że już trzykrotnie podlegli mu pracownicy byli na miejscu i według wyjaśnień właścicielki cegła z jakiego wykonany był balkon była zmurszała i trzeba było całą konstrukcję rozebrać. Balkon także zostanie uszczelniony, by nie przeciekał, a potem cała konstrukcja zostanie odtworzona z nowych cegieł. Nie powstanie tu żaden inny balkon, a tym bardziej ze szkła, jak niektórzy sąsiedzi twierdzą. Płot do wysokości 220 cm każdy może wybudować jaki mu się zamarzy.

Tekst i fot. M. Kwiatkowski

Na zdjęciu: Zmurszała cegła została usunięta, a teraz ma powstać balkon w takim samym kształcie.

Komentarze

murarz
A ciekawe czy sąsiedni balkon też się sypie, a właściciel go nie remontuje. Bo jak pani z basenem na ogródku i kucykiem w stajni, zakończy remont, to czy mury od sąsiada zarazy nie przeniosą!
2017-06-25 12:16:19
@czytelnik
Komentarze podobne, bo wbrew temu co chciałby układ esbecko- komunistyczny, większość czytelników ma swoje zdanie i pogląd na takie kwestie. Mnie także nie przeszkadza, że ktoś chce unowocześnić czy upiększyć swoją posiadłość. A że sąsiadów żółć zżera to tym gorzej dla nich. Miejscowy plan skoro nie zezwala na usunięcie walącego się balkonu jest bezsensowny. Z drugiej strony na pobliskim Krzekowie wybudowano paskudne sraczkowato-zielone kurniki pośród ładnych domów jednorodzinnych i nikomu to nie przeszkadza, a "redaktor" nie rozdziera szat na łamach gazety.
2017-06-24 15:48:10
Melania Harper
Typowa nasza narodowa cecha, by nikt z osób które znamy nie miał lepiej od nas. Szczerze mówiąc wolę odrestaurowana kamienicę wedle woli wlasciciela niż rozsypujacy a się relikt. A jak sąsiadom nie pasuje albo im tak bardzo zależy, niech polikwiduja swoje lokaty i wykupia kamienice. O ile cokolwiek mają.
2017-06-24 13:38:16
czytelnik
Ciekawe, że wszystkie komentarze takie podobne. A do tego ten basen, o którym nie ma słowa w tekście i którego nie widać ani z ulicy ani nawet od sąsiadów ........ A komentatorom określenie Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego nic nie mówi? To warto poczytać. A propos relikt - budynek jest z lat 60, w miejscu zbombardowanego w czasie wojny.
2017-06-24 12:19:55
Roman Werny
Typowa nasza narodowa cecha, by nikt z osób które znamy nie miał lepiej od nas. Szczerze mówiąc wolę odrestaurowana kamienicę wedle woli wlasciciela niż rozsypujacy a się relikt. A jak sąsiadom nie pasuje albo im tak bardzo zależy, niech polikwiduja swoje lokaty i wykupia kamienice. O ile cokolwiek mają.
2017-06-24 11:21:56
Alicja
To ten bliźniak z tym basenem na ogródku? Oj nieźle musiał zaleźć sąsiadom za skórę, że posunęli się aż do takiego donosu. Zawsze mówię, że z sąsiadami należy żyć lepiej niż z rodziną. A tak nawiasem mówiąc to nie rozumiem czepiania się, Elewacja ładna, zadbana i oby wszystkie na Czorsztyńskiej domy tak ładnie wygladały
2017-06-24 10:51:12
Bronek
tak podpadł sąsiadom i tu powstał problem chore sąsiedztwo i zazdrość
2017-06-24 10:25:01
Robert
Przecież to zwykły bliźniak jakich dziesiątki Niemcy postawili w latach 30tych XX wieku. Żadna architektura godna uwagi. A ten na tle pozostałych wygląda znacznie lepiej. Dość kontrowersyjny dla kogo? Żal D... ściska sąsiadom, że takie komunistyczne donosy stosują. Obrona tow red bezsensowna jak w przypadku baraku na staromiejskiej, który jest potrzebny tylko paru lekarzom do zbijania kasy, a to że psuje atmosferę uliczki staromiejskiej już nieważne. Żenada takie wypociny!
2017-06-24 10:15:16
Zenek
News dnia. Czy mieszkaniec przedmiotowej nieruchomości komuś podpadł?
2017-06-24 10:03:22

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
16
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy