sobota, 25 maja 2019.
Strona główna > Wiadomości > Balkonowy uciekinier po wyroku znowu zaatakował

Balkonowy uciekinier po wyroku znowu zaatakował

Balkonowy uciekinier po wyroku znowu zaatakował
Data publikacji: 2016-11-12 13:08
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:35
Wywietleń: 1957 171565

Najpierw dokonał rozboju, potem skutecznie uciekał po balkonach przed Policją z 10 piętra wieżowca. Wreszcie został złapany na balkonie u sąsiada i w sądzie usłyszał wyrok. Zanim jednak poszedł do więzienia, znowu zaatakował przechodnia i zaczął się ukrywać.

Stargardzcy policjanci w czerwcu przyjęli zawiadomienie w sprawie rozboju, do jakiego doszło przy ulicy Ceglanej. Wówczas nieznany sprawca podszedł do pokrzywdzonego i po zadaniu mu kilku uderzeń zabrał telefon komórkowy. Szybko udało się ustalić personalia  odpowiedzialnego za ten czyn 21-letniego stargardzianina mieszkającego na 10 piętrze jednego z bloków na osiedlu Zachód. Jednak jego zatrzymanie przysporzyło policjantom nie lada problemów, bo mężczyzna wiedząc, że był karany za takie przestępstwo ukrywał się, a przy próbie zatrzymania z narażeniem życia uciekał po balkonach.

Pod koniec października funkcjonariusze weszli do mieszkania podejrzewanego, a ten w bieliźnie uciekł przez balkon. Policjantom tym razem udało się go zatrzymać piętro niżej na balkonie sąsiedniej klatki schodowej. Odzyskali również skradzione mienie.

- Wówczas podejrzany po usłyszeniu zarzutów w warunkach recydywy został skazany na karę bezwzględnego pozbawienia wolności na trzy lata więzienia, jednak zanim trafił do zakładu karnego kilka dni po rozprawie sądowej dokonał kolejnego rozboju. Tym razem bijąc 27-letniego stargardzianina i grożąc mu przemocą skradł między innymi dokumenty oraz telefony - informuje podkom. Łukasz Famulski.

Tym razem poszukiwany opuścił swoje mieszkanie i ukrywał się w nieznanym miejscu. Policjantom udało się go jednak zatrzymać na terenie miasta. Znaleźli przy nim część skradzionego mienia, a pozostałe przedmioty odzyskali w trakcie przeszukania nowego lokum przestępcy.

Mężczyzna usłyszał kolejne zarzuty. Żeby uniemożliwić mu popełnienie kolejnych przestępstw czy ucieczek, na najbliższe trzy miesiące trafił do tymczasowego aresztu. (k)

Fot. arch. Policji

 

 

 

Komentarze

xyz
O to właśnie polskie sądy .Dostał 3 lata bezwzględnej odsiadki i wrócił do domu .Bo ma czekać aż mu dadzą wezwanie do puszki,a w miedzyczasie dalej kradnie.A powinien z sali sądowej od razu trafić do puszki ile to by roboty zaoszczędziło .A tak znowu kogoś napadł i okradł
2016-11-15 15:48:11
Adolf
Śmiecia do utylizacji.
2016-11-13 17:44:21
Gienio
Pewni pisoor i duda go ulaskawi.
2016-11-12 23:33:55
Policja...
Od czerwca do października go ganiali w bloku, w którym mieszkał. Po paru miesiącach w końcu go dogonili. Skazali go na trzy lata bezwględnego więzienia i wypuścili. A teraz się chwalą, że go znów złapali.
2016-11-12 20:33:44
Konsekwentny jak by z KOD-u.
.
2016-11-12 18:23:23
Co za obyczaje
Czyli co, po skazaniu na karę 3 lat bezwzględnego więzienia uciekł z konwoju z sali sądowej do zakładu karnego? Chyba nikt nie myśli, że po usłyszeniu wyroku wypuścili go.
2016-11-12 18:08:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Młodzieżowy Strajk Klimatyczny
Wielkie gotowanie nad Odrą
Teatralny przemarsz
Poprzedni Następny

Sonda

Czy będziesz głosować w wyborach do europarlamentu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie