wtorek, 21 sierpnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Blokowali drogę na prawobrzeżu Szczecina

Blokowali drogę na prawobrzeżu Szczecina [GALERIA]

Blokowali drogę na prawobrzeżu Szczecina
Data publikacji: 2018-05-18 16:43
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:39
Wywietleń: 2447 328226

Mieszkańcy zablokowali w piątek ul. Dmowskiego (dawna ul. Przodowników Pracy) w Szczecinie. Protestujący domagają się przywrócenia autobusu linii 55 do Basenu Górniczego, gdzie mieli dogodne przesiadki na tramwaje 2, 7 i 8 w kierunku centrum. Po zmianach w siatce połączeń, wprowadzonych przez Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego kilka miesięcy temu, muszą przesiadać się na przystanku Jaśminowa ZUS i korzystać ze schodów albo windy.

W proteście brało udział kilkadziesiąt osób. W korku stało kilkaset samochodów. Ruchem kierowała policja. Blokada zakończyła się ok. godz. 16.©℗

Tekst i fot. ToT

Zdjęcia w galerii: Dariusz Gorajski

Blokowali drogę na prawobrzeżu Szczecina Blokowali drogę na prawobrzeżu Szczecina Blokowali drogę na prawobrzeżu Szczecina Blokowali drogę na prawobrzeżu Szczecina Blokowali drogę na prawobrzeżu Szczecina Blokowali drogę na prawobrzeżu Szczecina Blokowali drogę na prawobrzeżu Szczecina Blokowali drogę na prawobrzeżu Szczecina Blokowali drogę na prawobrzeżu Szczecina Blokowali drogę na prawobrzeżu Szczecina Blokowali drogę na prawobrzeżu Szczecina Blokowali drogę na prawobrzeżu Szczecina Blokowali drogę na prawobrzeżu Szczecina Blokowali drogę na prawobrzeżu Szczecina

Komentarze

PiSzcząca bida
@ Tylnik pracy - Obchodzi każdego, kto będzie szukał adresu na dawnej ul. Przodowników Pracy. Nie każdy musi wiedzieć, że nazwa ulicy została zmieniona. W normalnych miastach po zmianach nazw wiszą dwie tablice: jedna z nową nazwą i poniżej ze starą, przekreśloną nazwą. Na planach (mapach) miast też się praktykuje podawanie nowej i starej nazwy. Obawiam się jednak, że w wyniku gorliwej działalności IPN, plany miast trzeba byłoby drukować co miesiąc. Przodowników Pracy zmieniono na Dmowskiego w grudniu 2017, więc po dwóch latach rządów PiS. Zgodnie z logiką (?) Tylnika pracy po zmianie nazwy w Polsce skończyła się "komuna". Zatem rząd PiS to rząd komuszy. Tylnik - animozje to powodują takie wpisy jak twój. Przeczytaj jeszcze raz artykuł - jest on o proteście mieszkańców Podjuch w sprawie komunikacji miejskiej, a nie zmiany nazw ulicy.
2018-05-19 21:38:20
@222
A kto robił owe "konsultacje" i gdzie ???
2018-05-19 16:28:58
Ale
Ale jeśli bilety mają być tanie, dla dzieci za darmo, dla starszych za darmo ... to z czego zapłacić za te autobusy i tramwaje co co 5 minut puste mają jechać. A jeszcze teraz paliwo drożeje.
2018-05-19 09:01:19
Hehe
Dobrze że jeszcze nie podają nazw ulic jakie za niemców były :)
2018-05-19 08:58:13
Tylnik pracy
Kogo obchodzi, jak się ta ulica za komuny nazywała? Kurier wiecznie jakieś komusze animozje nawala.. Sporo ludzi tam macie do wywalenia w ramach dekomunizacji.
2018-05-18 22:44:25
222
Pewnie 90% z tych osób nie brało udziało w konsultacjach a teraz nagle sie obudzili ,
2018-05-18 21:06:23
Jolaa
dyrekorze Adamczyk. zròb coś bo jak narazie pana nadzòr nad zditm wygląda słabo. zadziałaj jak z drzewami na alei fontann. do it, po prostu. wydaj polecenie jako obrońca i Superman.
2018-05-18 19:36:31
podczaszy
przystanek na Jasminowej moze byc - tylko niech wezma od ZUS? teren i zrobia parking - te windy sie nie dziwie w miescie bedacym "wlasnoscia" Pana Krzystka - windy nie sa serwisowane wiec jest ciemno i smierdzi moczem - gdyby poprawic schody na Jasminowa nie trzeba by robic tego przystanku - schody Pana Krrystka i Nitrasa na Jasminowej sa sliskie i strome i moze niebezpieczne dla starszego a winda - wolna - droga - smierdzi ///niestety wladze Szczecina maja deficyt środka starożytnego zwanego sapiencium a za to umieją wygrywać wybory z czego im się dobrze żyje a obywatele to swoista dziatwa nieco przeszkadzajaca arystokracji grodu Piotra K. pomiedzy wyborami
2018-05-18 18:22:16
SRM
SRM to polityczni sprzymierzeńcy PO. I tyle.
2018-05-18 18:07:31
Sara
Ach schody lub winda niedobre. Ale pod sklepem stoja godzinami na plotkach i nogi nie bola.
2018-05-18 17:15:14
Czarek
Super argumenty. Autobus co 10 minut, tramwaj co 5 minut. Chce dojechac bezposrednio z Zawadzkiego na Przyszlosci bo tam pracuje. Wyjde tez na ulice.
2018-05-18 17:10:22
Oś.Majowe...
...domagamy się przedłużenia linii autobusowej nr 66 do Szpitala ZOZ "ZDROJE" lub do pętli Ułanów Polskich w Zdrojach i tam powrót tą samą trasą!!!
2018-05-18 16:55:43
O co kaman?
To znowu te patałachy z SRM? Wycinka na alei fontann nie wystarczyła? Trzeba zrobić kolejną nikomu niepotrzebną akcję? A jak rżną drzewa przy MOSiR to was nie ma? Żenada!
2018-05-18 16:55:08