Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Zmiany przy Trasie Zamkowej

Data publikacji: 19 listopada 2015 r. 07:06
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
Zmiany przy Trasie Zamkowej
 

Parkowanie po obu stronach Trasy Zamkowej, czyli na Duczyńskiego oraz po drugiej stronie, na brukowanej uliczce łączącej się pod wiaduktem z ul. Panieńską, jest zabronione. Wkrótce wprowadzona tam zostanie nowa organizacja ruchu. Jak się dowiedzieliśmy, jej przestrzegania pilnować mają policjanci z drogówki.

Na ul. Duczyńskiego włączającej się w Trasę Zamkową przy pl. Piotra i Pawła zatrzymywać się nie wolno od dawna. Stoją tam znaki drogowe zakazu zatrzymywania z tabliczkami informującymi, iż pojazd pozostawiony w tym miejscu zostanie odholowany na koszt właściciela. Mimo to lewa strona ulicy codziennie jest zastawiona samochodami.

- To stwarza poważne zagrożenie - twierdzi Marek Duklanowski, radny PiS. - Kierowcy, którzy się w tym miejscu zatrzymują muszą przecież przejść na drugą stronę jezdni, na chodnik.

Marek Duklanowski złożył w tej sprawie interpelację. Z odpowiedzi jaką otrzymał wynika, że na jednokierunkowej ul. Duczyńskiego parkować nie wolno, bo jest częścią węzła drogowego.

- Ustawodawca nie dopuszcza wyznaczenia bezpośrednich miejsc parkingowych na inżynieryjnym obiekcie drogowym jakim jest most czy wiadukt - czytamy w odpowiedzi na pytanie radnego.©℗

(lw)

Więcej w czwartkowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Na zdjęciu: Dzikie parkowanie przy Trasie Zamkowej ma się niebawem skończyć.

Fot. Ryszard Pakieser

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Poziom radnych a problemy mieszkańców
2015-11-21 22:06:43
Radny jest wybrany po to aby rozwiązywać problemy mieszkańców. Pan Duklanowski uważa że powinien zajmować się pracą policji. Prawda. Bardzo łatwo jest coś zablokować, obalić, zakazać. Panie Duklanowski, skoro wybrali Pana mieszkańcy miasta to proszę wychodzić z propozycjami rozwiązywania problemów a nie ich pogłębiania. Jak może rozwijać się tak ważna część miasta jaką jest stare miasto bez rozwiązanego tematu parkowania? Jak może rozwijać się miasto bez Starego Miasta? Zamiast zajmować się wydumanymi i łątwymi tematami, proszę się skupić na konstruowaniu propozycji rozwiązania problemu parkowania. W zasadzie może Pan zabłysnąć na radzie i w mediach proponując niektóre słuszne pomysły samych mieszkańców którzy tak licznie wypowiadają się na forach.
ja
2015-11-20 21:32:44
to urzędasy tam stawiają i jakoś SM nie holuje i nie blokuje tylko czepiają się gdzie popadnie. niech zabierają swoje graty na strefę pod urząd i płacą jak każdy normalny człowiek a co ? biurwy
ja
2015-11-20 21:31:51
to urzędasy tam stawiają i jakoś SM nie holuje i nie blokuje tylko czepiają się gdzie popadnie. niech zabierają swoje graty na strefę pod urząd i płacą jak każdy normalny człowiek a co ? biurwy
hubert
2015-11-19 15:51:18
Zróbmy plebiscyt na najgorszego radnego w mieście. Ja od razu głosuje na Duklanowskiego. Gdzie ten facet żyje. Parkingowiec panie radny a nie policyjne represje dla ludzi. Typowy PISowiec
Berter
2015-11-19 10:58:41
A jaki przepis zabrania parkowania na węźle ? To nie skrzyżowanie Postawić znak lub namalować linie a będzie wszystko jasne a nie żerowanie na interpretacji kogoś tam
kierowca
2015-11-19 10:06:56
Ma rację Duklanowski że jest łamane prawo.Do jego przestrzegania powołano policję jak również naszą leniwą i nie lubianą Straż Wiejską.Miasto zafundowało również lawetę którą widać jak jeździ pusto po mieście.Wszyscy mamy niedosyt że za sprawą rowerzystów zmienia się centrum miasta.Nikną przez to miejsca parkingowe.Dwa duże parkingi przy ZUS-ie i przy Galaxy niestety nie zlikwidują tego problemu.Pora na radykalne decyzje dotyczące parkingów jak również możliwość rozszerzenia strefy płatnego parkowania A pieniądze ze strefy przeznaczyć na budowę parkingów.
vik
2015-11-19 08:43:25
hehe, a komenda obok... żenada. Widać wciąż najciemniej pod latarnią...
a może zbudować parkingi.....
2015-11-19 08:00:35
Nie dawno interpretacja policji była inna, że można . Przecież to nie jest ani most ani wiadukt to podjazd. Kierowca przechodząc nie jest ślepy. Może zejść poniżej i tam jest przejście. P. Duklanowski mieszka chyba w willi i pracuje gdzie ma wyznaczone miejsce do parkowana. Chyba nie wie jaka jest rzeczywistość z parkowaniem w mieście. Gdzie te parkingowce? Zamiast budować tam gdzie są luki w zabudowie parkingowce buduje się bloki, które potem i tak stoją puste bo miejsca są nie ciekawe - nikt nie chce mieszkać lub nie przewiduje się miejsc do parkowania np. ul.Wyzwolenia, Pomorzany itp.
Mieszkaniec
2015-11-19 07:41:48
Widać że radny nigdy nie próbował zaparkować w centrum. Gdzie obiecane parkingi Park&Ride? Tym się zajmij, a nie cwaniakujesz...
kierowca
2015-11-19 07:26:23
- To stwarza poważne zagrożenie - twierdzi Marek Duklanowski, radny PiS. - Kierowcy, którzy się w tym miejscu zatrzymują muszą przecież przejść na drugą stronę jezdni, na chodnik. Inteligentny inaczej?
uhahaha.. fajne miasto.
2015-11-19 06:39:10
Miejsc do parkowania brak. Zakazy wszędzie ze wszystkim. Policja swoje.. Straż Miejska nawet nie wie że jest taka ulica w Szczecinie, lepiej babcię łapać lub radarami bawić się. No to radny się przejął rolą nie swoją... Ale NIKT w tym mieście nie przejmuje się tym, że o 7.15 WYGASZANE JEST OŚWIETLENIE ULIC, choć ciemno jest jeszcze długo.. i przechodnia nie widać. Ludzie! Dlaczego Policja nie ściga przechodniów bez odblasków? Przecież mieszkańcy wiochy muszą takie mieć!
Skandal
2015-11-19 06:34:59
I bardzo dobrze. Jak ktoś mógł w ogóle przymykać oko na tak rażące narażanie innych kierowców na niebezpieczeństwo! JEszcze mówiono, że tak wolno. Skandal!! To, że ktoś jest na tyle bezczelny, że parkuje, gdzie popadnie, nie oznacza, że tak można czynić.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA