niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zmiany na Warszewie

Zmiany na Warszewie

Zmiany na Warszewie
Data publikacji: 2016-03-31 23:49
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:58
Wywietleń: 1140 126464

Rozpoczęły się zmiany w organizacji ruchu na szczecińskim Warszewie. Pierwsze znaki, jeszcze zaklejone, pojawiły się w czwartkowy wieczór, kolejne będą ustawione w piątek. Prace zakończą się w sobotę nad ranem, aby kierowcy zdążyli się zapoznać z nowym układem w weekend, przed poniedziałkowym szczytem komunikacyjnym Dzięki zmianom wzrośnie bezpieczeństwo pieszych, a także ułatwiony będzie wyjazd z ulic podporządkowanych.

Na skrzyżowaniu ulic Duńskiej z ulicą Złotowską i Włoską wprowadzone zostanie minirondo, które wymusi na kierowcach zmniejszenie prędkości. Dodatkowo w kierunku miasta usunięty zostanie środkowy pas, co spowoduje „odgięcie toru jazdy”, więc poruszający się w stronę centrum będą zmuszeni znacznie zwolnić.

W pierwszym etapie zmieni się oznakowanie pionowe i poziome. Na ulicy namalowana zostanie wyspa najazdowa o promieniu 8 metrów. Będzie ona także oznaczona punktami odblaskowymi

- Jeśli nowa organizacja ruchu się sprawdzi, czyli wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych oraz nie spowoduje znacznych utrudnień w ruchu, wyspa zostanie wybrukowana - informuje Hanna Pieczyńska z ZDiTM. - Decyzja o tym zostanie podjęta w ciągu kilku tygodniu od momentu wprowadzenia zmian. Takie rozwiązanie powinno wpłynąć nie tylko na bezpieczeństwo, ale i płynność ruchu.

Fot. R.PAKIESER (arch.)

Zmiany na Warszewie

Komentarze

jan
Chyba drogi buduje się i remontuje po to aby ułatwić komunikację a nie utrudnić ??? Nie prościej zakazać ruchu kołowgo na całym Warszewie ? Byłoby tak bezpiecznie !!!
2016-04-01 08:10:21
Rondo
Pożyjemy, zobaczymy. Na pewno nie pożyją już osoby, które straciły życie i zdrowie na tym feralnym skrzyżowaniu...
2016-04-01 07:46:10

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
19
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie