Niedziela, 14 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Zmiany na Warszewie

Data publikacji: 31 marca 2016 r. 23:49
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:49
Zmiany na Warszewie
 

Rozpoczęły się zmiany w organizacji ruchu na szczecińskim Warszewie. Pierwsze znaki, jeszcze zaklejone, pojawiły się w czwartkowy wieczór, kolejne będą ustawione w piątek. Prace zakończą się w sobotę nad ranem, aby kierowcy zdążyli się zapoznać z nowym układem w weekend, przed poniedziałkowym szczytem komunikacyjnym Dzięki zmianom wzrośnie bezpieczeństwo pieszych, a także ułatwiony będzie wyjazd z ulic podporządkowanych.

Na skrzyżowaniu ulic Duńskiej z ulicą Złotowską i Włoską wprowadzone zostanie minirondo, które wymusi na kierowcach zmniejszenie prędkości. Dodatkowo w kierunku miasta usunięty zostanie środkowy pas, co spowoduje „odgięcie toru jazdy”, więc poruszający się w stronę centrum będą zmuszeni znacznie zwolnić.

W pierwszym etapie zmieni się oznakowanie pionowe i poziome. Na ulicy namalowana zostanie wyspa najazdowa o promieniu 8 metrów. Będzie ona także oznaczona punktami odblaskowymi

- Jeśli nowa organizacja ruchu się sprawdzi, czyli wpłynie na poprawę bezpieczeństwa pieszych oraz nie spowoduje znacznych utrudnień w ruchu, wyspa zostanie wybrukowana - informuje Hanna Pieczyńska z ZDiTM. - Decyzja o tym zostanie podjęta w ciągu kilku tygodniu od momentu wprowadzenia zmian. Takie rozwiązanie powinno wpłynąć nie tylko na bezpieczeństwo, ale i płynność ruchu.

Fot. R.PAKIESER (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

jan
2016-04-01 08:10:21
Chyba drogi buduje się i remontuje po to aby ułatwić komunikację a nie utrudnić ??? Nie prościej zakazać ruchu kołowgo na całym Warszewie ? Byłoby tak bezpiecznie !!!
Rondo
2016-04-01 07:46:10
Pożyjemy, zobaczymy. Na pewno nie pożyją już osoby, które straciły życie i zdrowie na tym feralnym skrzyżowaniu...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA