Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

Zmiany na trasie Szczecinek-Kołobrzeg

Data publikacji: 11 października 2016 r. 19:54
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:17
Zmiany na trasie Szczecinek-Kołobrzeg
Dworzec PKP w Szczecinku Fot. Ryszard Bańka (archiwum)  

W związku w wypadkiem na przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Daszewo, na linii jednotorowej Szczecinek-Kołobrzeg, czasowo nie kursują pociągi. Przewoźnik Przewozy Regionalne wprowadził zastępczą komunikację autobusową na trasie Białogard-Wrzosowo. Przewidywany termin przywrócenia ruchu pociągów na tej trasie to godzina 8 rano w środę (12 października).

Do tego czasu obowiązywać będzie zastępcza komunikacja autobusowa. Na stacjach i przystankach podawane są informacje nt. zmian w kursowaniu pociągów.

- We wtorek po godzinie 11 na linii jednotorowej Szczecinek-Kołobrzeg, na zabezpieczonym znakami - m.in. znakiem stop - przejeździe kolejowo-drogowym w miejscowości Daszewo pod pociąg spółki Przewozy Regionalne relacji Karlino-Kołobrzeg wjechał samochód ciężarowy. Komisja ustali dlaczego kierowca nie zatrzymał się przed przejazdem - informuje rzecznik PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Zbigniew Wolny.

Podróżnym i załodze pociągu zapewniona została opieka. Lekko ranną kierowniczkę pociągu i dwóch pasażerów zabrało pogotowie. Wszyscy pasażerowie (ok. 40 osób) opuścili skład. W dalszą drogę zabrani zostali komunikacją autobusową. 

Uszkodzony został jeden słup trakcyjny i ok. 200 m sieci trakcyjnej. We wtorek trwała akcja usuwania samochodu ciężarowego z toru i postawienie pociągu na szyny. Następnie pracownicy PLK mieli przystąpić do naprawy uszkodzonej sieci trakcyjnej.

(p)

 

Na zdjęciu: Dworzec PKP w Szczecinku
Fot. Ryszard Bańka (archiwum)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA