niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > TIR wjechał pod pociąg. Są ranni

TIR wjechał pod pociąg. Są ranni (akt. 1)

TIR wjechał pod pociąg. Są ranni
Data publikacji: 2016-10-11 12:35
Ostatnia aktualizacja: 2018-02-14 21:43
Wywietleń: 898 159562

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło we wtorek (11 października) przed południem na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w okolicy Daszewa, niedaleko Karlina. Kierowca TIR-a przewożącego materiały budowlane, prawdopodobnie na skutek nieuwagi wjechał wprost pod pociąg osobowy relacji Kołobrzeg-Poznań.

Na szczęście jadący na czele składu elektrowóz uderzył w część ładunkową pojazdu, co uchroniło kabinę kierowcy przez zmiażdżeniem. To uratowało go przed ciężkim kalectwem, a nawet śmiercią. Mężczyzna doznał tylko niegroźnych obrażeń.

Lekko rannych zostało także 3 pasażerów pociągu. Poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala na badania. Pozostali podróżni udali się zastępczymi środkami lokomocji w dalszą podróż. Ruch pociągów na trasie, na której doszło do zderzenia został wstrzymany. Zniszczeniu uległa między innymi sieć trakcyjna. 

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, kierowca ciężarówki był trzeźwy. Mówi się za to, że maszynista prowadził pociąg pod wpływem alkoholu. Nie zmienia to jednak faktu, że winę za doprowadzenie do katastrofy ponosi kierowca TIR-a. Szczegółowe okoliczności wypadku bada policja. ©

(pw) 

Fot. R.WOJCIECHOWSKI (arch.)

Komentarze

Wjechal pod pociag...
A ciekawe, jak ten duzy TIR pod tym pociagiem sie zmiescil...?
2016-10-12 01:19:31
Kolej
Na niestrzeżonych przejazdach wina jest zawsze po stronie kierowcy.
2016-10-11 13:17:23

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”