Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-5 szczecin
REKLAMA

Zmiany na A6. Łatwiej dojedziemy nad morze

Data publikacji: 12 lipca 2019 r. 11:25
Ostatnia aktualizacja: 17 września 2019 r. 11:58
Zmiany na A6. Łatwiej dojedziemy nad morze
 

Mamy dobrą wiadomość dla kierowców. Na autostradzie A6 w rejonie Szczecina została udostępniona dla ruchu przebudowana jezdnia w kierunku Świnoujścia, od węzła Szczecin Dąbie do węzła Rzęśnica. Tym samym można już korzystać z obu jezdni na tym odcinku autostrady.

Wykonawca inwestycji otworzył nitkę przebudowywanej autostrady A6 prowadzącej nad morze. Jest nadzieja, że to w znaczącym stopniu zmniejszy korki, które się tu tworzą. Na jezdni w kierunku Szczecina jeszcze do najbliższego poniedziałku (15 lipca) będzie jeden pas ruchu. Na tej jezdni oznakowanie będzie dostosowywane do ruchu dwoma pasami w jednym kierunku. Po wakacjach jezdnia w stronę Szczecina zostanie zamknięta, po to aby dokończyć na niej roboty. Cała przebudowa zgodnie z kontraktem powinna zostać sfinalizowana do kwietnia 2020 roku.

– Udostępnienie kierowcom obu jezdni znacznie ograniczy utrudnienia w tym miejscu, warto jednak zaznaczyć, iż cały czas jest to plac budowy i kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Jezdnia w stronę Świnoujścia jest już przebudowana całkowicie, łącznie z wykonaną warstwą ścieralną. Na jezdni w stronę Szczecina obecnie wykonana jest warstwa wiążąca i wykonawca po wakacjach będzie musiał wykonać tam warstwę ścieralną. Do wykonania pozostały też jeszcze zasypki i pozostałe prace przy przejściu dla zwierząt, oraz wykonanie siatek wygradzających i robót wykończeniowych – informuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA.

(reg)

Fot. GDDKiA

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

taka prawda
2019-07-13 00:18:55
trzeba zwijać interes bo długów nie mają jak spłacić.
Obs
2019-07-12 15:03:36
Jakby uczciwie pracowali to ludzie by nie zgineli w karambolu.bylejakosc energopolu kosztuje zycie ludzkie.powinni byc zbanowani z jakiejkolwiej pracy w polsce mordercy.
.
2019-07-12 14:15:56
Co GDDKiA zamierza zrobić w sprawie wniosku Energopolu o ogłoszenie upadłości i jak się ma do tego utrzymanie terminu kwietnia 2020 r.?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA