niedziela, 05 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zmiany na A6. Łatwiej dojedziemy nad morze

Zmiany na A6. Łatwiej dojedziemy nad morze

Zmiany na A6. Łatwiej dojedziemy nad morze
Data publikacji: 2019-07-12 11:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-17 11:58
Wywietleń: 1595 402254

Mamy dobrą wiadomość dla kierowców. Na autostradzie A6 w rejonie Szczecina została udostępniona dla ruchu przebudowana jezdnia w kierunku Świnoujścia, od węzła Szczecin Dąbie do węzła Rzęśnica. Tym samym można już korzystać z obu jezdni na tym odcinku autostrady.

Wykonawca inwestycji otworzył nitkę przebudowywanej autostrady A6 prowadzącej nad morze. Jest nadzieja, że to w znaczącym stopniu zmniejszy korki, które się tu tworzą. Na jezdni w kierunku Szczecina jeszcze do najbliższego poniedziałku (15 lipca) będzie jeden pas ruchu. Na tej jezdni oznakowanie będzie dostosowywane do ruchu dwoma pasami w jednym kierunku. Po wakacjach jezdnia w stronę Szczecina zostanie zamknięta, po to aby dokończyć na niej roboty. Cała przebudowa zgodnie z kontraktem powinna zostać sfinalizowana do kwietnia 2020 roku.

– Udostępnienie kierowcom obu jezdni znacznie ograniczy utrudnienia w tym miejscu, warto jednak zaznaczyć, iż cały czas jest to plac budowy i kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Jezdnia w stronę Świnoujścia jest już przebudowana całkowicie, łącznie z wykonaną warstwą ścieralną. Na jezdni w stronę Szczecina obecnie wykonana jest warstwa wiążąca i wykonawca po wakacjach będzie musiał wykonać tam warstwę ścieralną. Do wykonania pozostały też jeszcze zasypki i pozostałe prace przy przejściu dla zwierząt, oraz wykonanie siatek wygradzających i robót wykończeniowych – informuje Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA.

(reg)

Fot. GDDKiA

Zmiany na A6. Łatwiej dojedziemy nad morze Zmiany na A6. Łatwiej dojedziemy nad morze

Komentarze

taka prawda
trzeba zwijać interes bo długów nie mają jak spłacić.
2019-07-13 00:18:55
Obs
Jakby uczciwie pracowali to ludzie by nie zgineli w karambolu.bylejakosc energopolu kosztuje zycie ludzkie.powinni byc zbanowani z jakiejkolwiej pracy w polsce mordercy.
2019-07-12 15:03:36
.
Co GDDKiA zamierza zrobić w sprawie wniosku Energopolu o ogłoszenie upadłości i jak się ma do tego utrzymanie terminu kwietnia 2020 r.?
2019-07-12 14:15:56

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

Nekrologi

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie