Czwartek 30 czerwca 2022r. 
REKLAMA

Zmasowana akcja. Biopaliwa i podatki na celowniku

Data publikacji: 2018-07-09 13:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:14
Zmasowana akcja. Biopaliwa i podatki na celowniku
 

Stu osiemdziesięciu funkcjonariuszy: szczecińskiej delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego, Zachodniopomorskiego, Dolnośląskiego i Opolskiego Urzędu Celno – Skarbowego oraz Inspekcji Transportu Drogowego, przeszukało 40 miejsc w całym kraju. Zabezpieczyli tam dokumenty i przedmioty związane z obrotem biopaliwami i komponentami do nich. 

Działania te mają związek z wielowątkowym i transgranicznym śledztwem, prowadzonym przez Delegaturę CBA w Szczecinie pod nadzorem gdańskiej Prokuratury Regionalnej. Dotyczy ono zorganizowanej grupy przestępczej, działającej w całym kraju od listopada 2015 roku do marca 2017 r. i dokonywanych przez jej  członków nadużyciach w podatkach (VAT i akcyzowym) oraz opłacie paliwowej. Naraziły one skarb państwa na straty przekraczające łącznie 70 milionów złotych.

(mag)

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

A co robili urzędnicy URE...
2018-08-07 11:22:15
Akcja CBA, urzędów celno-skarbowych i Inspekcji Transportu Drogowego, a gdzie w tym czasie był Urząd Regulacji Energetyki, który przecież wydaje koncesje na obrót paliwami ciekłymi. Może ten urząd już nie poczuwa się do żadnych zadań kontrolnych w obszarze obrotu paliwami i trzeba rozważyć jego likwidację. Skoro URE udzielił firmie koncesji na obrót paliwami to trzeba ustalić czy koncesji udzielono zgodnie z prawem czy "na wyrost".

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA