wtorek, 17 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Złoty Szlak trafił szlag

Złoty Szlak trafił szlag

Złoty Szlak trafił szlag
Data publikacji: 2017-03-10 15:26
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:17
Wywietleń: 3751 221249

Deptak wzdłuż pl. Żołnierza Polskiego w Szczecinie. Co się tutaj dzieje sygnalizowaliśmy na naszych łamach w poniedziałek. O postępującej degradacji tego pieszego traktu w sercu miasta. O rażącym burdzie, rozpadających się ławkach, spękanych i wyszczerbionych szklanych skrzynkach, o odpadających od nich śrub, o poklejonych taśmami pokrytych rdzą skrzynkach ze stali. I o wytłuczonym szkle w elementach podświetlenia wbudowanego w nawierzchnię. Te ostatnie najpierw niechlujnie wypełnione kawałkami styropianu doczekały się fenomenalnej poprawki. Owa poprawka, to - jak widać na zdjęciach - paski taśmy samoprzylepnej na brudnej i wilgotnej nawierzchni równie niechlujnie maskujące te pułapki na pieszych. Znów prowizorka. Taki Złoty Szlak. Jego fragment, na którego urządzenie z samorządowego budżetu urzędnicy wydali ok. 8 milionów złotych. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

Złoty Szlak trafił szlag Złoty Szlak trafił szlag

Komentarze

nie głosowałem na "prezia"
Następna inwestycja potraktowana przez "prezia" wg jego żelaznej zasady, której z uporem maniaka trzyma się od lat - "ZRÓB ( w tym przypadku, raczej spier..l) I ZAPOMNIJ".
2017-03-11 17:47:01
Bartek
Już dawno w tym mieście powinno być referendum o odwołanie Piotra Krzystka
2017-03-11 12:13:14
re: zibi
Jak na elitę, to u Ciebie słabo z interpunkcją.
2017-03-11 10:13:08
TZ.
I jeszcze ten zegar słoneczny, który o czwartej po południu przestaje pokazywać godziny, bo słońce chowa się za Klub 13 Muz. Latem o czwartej po południu jest pełnia dnia. Rozmontować to w diabły i ustawić tam jakiś barek lub stragan z kwiatami. Cokolwiek. Albo, jak proponował kiedyś red. Kazimierz Jordan z Kuriera, zainstalować kukułkę, która będzie wykukiwała godziny, zastępując schowany w cieniu zegar słoneczny.
2017-03-11 01:09:03
TZ.
Czy naprawdę nic nie można zrobić, żeby przywrócić temu miejscu w centrum miasta dawny jego urok? Kwiaty, a konkretnie handel kwiatami. Usunąć betonowe i szklane szkaradztwa. Ustawić normalne oświetlenie, stylowe latarnie jak przy podejściu do Zamku. Postawić normalne ławki. Jakąś małą gastronomię, z kawą, piwem, lodami. Może handel starociami, starymi książkami? I jeszcze raz - stragany z kwiatami. To będzie przyciągało ludzi. Teraz wszystko tam odstrasza. To, co zrobiono z tym skwerem, to olbrzymie marnotrawstwo publicznych pieniędzy. Właściwie to Krzystkiem i jego pomagierami w tym dziele powinien zająć się prokurator. I gdzie, do jasnej cholery, są radni?!!!!! Czy oni też, tak jak prezydent i wiceprezydenci, oglądają miasto wyłącznie z okien samochodów?
2017-03-11 01:00:44
Robert
Dajcie już spokój z tym kawałkiem złomu z poniemieckiej krypy! Wstyd było to gościom pokazywać.
2017-03-11 00:55:52
Jakób
Jeżeli chodzi o szlag to przypomina się szlagwort: "Na betonie kwiaty nie rosną". To już w latach 70. ubiegłego wieku śpiewał Wojciech Korda. Jednak władze Szczecina uznały to za propagandę i wbrew temu zabetonowały ten kawałek miasta. "Betonowe kwiaty" to taki oksymoron szczeciński. Przechodzącym złoto-betonowym szlakiem wycieczkom z innych miast należy pokazywać to miejsce, żeby zobaczyły jak wygląda "wzorcowa Aleja Kwiatowa". Szczecinianie przychodzą tam, by minutą ciszy uczcić dawną Aleję Kwiatową, która jest martwa. Zgadzam się też z koniecznością powrotu Masztu Maciejewicza na swoje miejsce na wysokości Teatru Kana. Nawet tak prostej sprawy magistrat nie potrafi załatwić.
2017-03-10 19:58:31
zibi
Skoro szkaradek maszt ma powrócić to znak że mieszkańcy potomkowie niepiśmiennych chłopów ukraińskich mają się dobrze .Powodzenia
2017-03-10 19:47:03
Apel do Mieszkańców
Róbmy zdjęcia "trafionych" inwestycji Prezydenta Krzystka i wysyłajmy prześmiewczo gdzie tylko się da z podpisem kto za to odpowiada,prasa papierowa krajowa,elektroniczna,tv.pokażmy jaką mamy Władzę w naszym mieście i bijmy się w piersi bo myśmy ją wybrali,pamiętajmy o tym przy następnych wyborach o"decyzyjnych potworach"
2017-03-10 19:18:03
Maszt wróć
Szlak jest,ale tylko na znakach. Jak ma istnieć, skoro nie powrócił jeszcze jego największy atut,czyli Maszt Maciejewicza.
2017-03-10 16:31:41
Mieszkaniec
Zapytam po raz kolejny komu przeszkadzała dawna forma tego miejsca??Wiedząc o tym że mamy beznadziejne służby komunalne było do przewidzenia że taki będzie finał.Winni takiego stanu rzeczy otrzymali od "jaśnie" nam panującego prezydenta wysokie nagrody za co?Ano za dewastację tego na co wydano 8 milionów i nikt o to nie dba.Brawo.Mamy zniszczone fontanny a teraz zabierają sie za "de-modernizację"Placu Zamenhofa i Jagielońskiej.O Frydze wstyd wspominać.Jak długo w tym mieście będą jeszcze rządzili tacy partacze nieudacznicy??Chyba faktycznie należy zacząć rozliczać tych nieudaczników finansowymi karami to i zaczną inaczej myśleć za nim wydadzą nasze pieniądze.
2017-03-10 16:28:03
SimoN
Nic się tak lekką ręką nie wydaje jak publiczne ( czyli dla urzędników)niczyje pieniądze ! Zwłaszcza kiedy szafot zlikwidowano a choroba urzędnicza to "stołkozrost" jak to opisywal w pewnym monologu znany satyryk. A mieszkańcy dalej , jak ci ociemniali swoje...kartki na jednego. Skandal !! Nie już nawet setny w Szczecinie !!!!
2017-03-10 16:02:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
17
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy