niedziela, 26 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Złota piątka mistrzów odsłoniła swoje medale

Złota piątka mistrzów odsłoniła swoje medale

Złota piątka mistrzów odsłoniła swoje medale
Data publikacji: 2015-08-17 11:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 901 12436

To były trzy dni sportowej fety, spotkań z legendami, wspólnej rywalizacji, potężnej dawki muzyki i wrażeń, które zabiera się jak najlepszą pamiątkę z wakacji. XIV Festiwal Gwiazd Sportu już za nami.

– To Wasze święto w Dziwnowie. Dziękujemy za łzy radości, za Mazurki Dąbrowskiego, za medale odbierane na arenach całego świata. Jesteście wzorem do naśladowanie, nie tylko na arenie sportowej, ale i w życiu codziennym - mówił Grzegorz Jóźwiak, burmistrz miasta, podczas sobotniej ceremonii odsłonięcia replik medali olimpijskich w Alei Gwiazd Sportu.

Na dziwnowskim festiwalu byli po raz pierwszy, ale już jak podkreślają zaskoczyła ich wspaniała i życzliwa atmosfera, jaką otoczono nowicjuszy. Mowa tu o złotej piątce medalistów, których repliki zostały odsłonięte w dziwnowskiej Alei Gwiazd Sportu. I tak do zacnego grona mistrzów dołączyli: Sandra Drabik, polska bokserka i kick-bokserka, srebrna medalistka Igrzysk Europejskich w Baku 2015; Piotr Gruszka - siatkarz i trener, reprezentant kraju, Mistrz Europy 2009; Marek Leśniewski, polski kolarza szosowy, sześciokrotnego mistrz Polski, dwukrotnego olimpijczyk, medalistę mistrzostw świata (1989) i igrzysk olimpijskich (1988), zwycięzca Tour de Pologne (1985), Macieja Frejmut - polski kajakarz i srebrny medalista olimpijski z Barcelony, siedmiokrotnego mistrza świata, Kajetan Broniewski - polskiego wioślarza, trzykrotnego olimpijczyka i brązowego medalistę igrzysk w Barcelonie. Tegoroczna, odsłona festiwalu dostarczyła organizatorem jak i uczestnikom mnóstwa emocji.

Od czwartkowego otwarcia przez wszystkie kolejne dni, pogoda dopieszczała festiwalowiczów. Każdego dnia podczas plażowych potyczek z mistrzami można było m.in. strzelić bramkę legendarnemu "Dudkowi", zobaczyć jak pozornie drobna bokserska Sandra Drabik radzi sobie z rosłymi przeciwnikami. Uczestnicy festiwalu mogli również ocenić swoją kondycję podczas rywalizacji na cyklometrach, wziąć udziału w Biegu Pamięci Jarosława Marca "Cztery Mile Jarka", a także poskromić żywioł, wiosłując w kajaku u boku Marka Łbika.

Na festiwalowej scenie zagrał Red Lips, Złoty Mannam i Margaret. – Byłem w namiocie i na plaży podczas sportowych pokazów każdego dnia. Mam sporo autografów i zdjęć. Polowałem zwłaszcza na zdjęcie z Jerzym Dudkiem i Piotrem Gruszką, bo jestem zapalonym fanem siatki i piłki – mówi Marcin Sieraczyński z Warszawy, który po raz pierwszy wziął udział w dziwnowskich Festiwalu Gwiazd Sportu.

Tekst i fot. Marzena Domaradzka

Dziwnowski festiwal ma już na liczniku 14 lat. W Alei Gwiazd Sportu odsłonięto kolejne pięć medali. W sumie turyści mogą podziwiać aż 95 replik. W przyszłym roku, liczba ta zaokrągli się do setki.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie