piątek, 29 maja 2020.
Strona główna > Wiadomości > Gangsterzy byli w Dziwnówku i w Bielicach?

Gangsterzy byli w Dziwnówku i w Bielicach?

Gangsterzy byli w Dziwnówku i w Bielicach?
Data publikacji: 2017-12-06 10:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:57
Wywietleń: 2709 304007

Czy sprawcy napadu na bankomat i zabójstwa policjanta w Wiszni Małej koło Wrocławia byli zamieszani w wysadzenia bankomatów w naszym regionie? Zarówno policjanci, jak i prokuratura twierdzą, że jest to możliwe.

Wiadomo, że przestępcy zatrzymani w Wiszni Małej okradali bankomaty w wielu regionach Polski, a ścigali ich wspólnie policjanci z województw wielkopolskiego, pomorskiego i dolnośląskiego. To właśnie oni byli obecni na miejscu w Wiszni Małej. Metoda zawsze była ta sama. 

Bankomat wysadzany był w nocy, a najczęściej było to urządzenie stojące gdzieś na odludziu. Tak było w nocy z wtorku na środę 21 czerwca br. w Dziwnówku, gdzie przed sklepem Polo Market stał bankomat Euronetu. Sprawcy przed wysadzeniem bankomatu zamalowali sprayem kamery monitorujące cały sklep. Ślady po tym widoczne są do dziś na ścianie marketu. Potem wysadzili bankomat i zabrali kasetki z pieniędzmi. W sklepie wyleciały szyby. Przestępcy odjechali w nieznanym kierunku i policja nie ustaliła, kto tego dokonał. Ile skradziono pieniędzy – tego „Euronet” nie chciał powiedzieć, ale według naszych ustaleń mogło tam być ok. 200 tys. zł. Tej samej nocy dokonano podobnego włamania do bankomatu w Mielenku, ale po wysadzeniu urządzenia sprawcom nie udało się zabrać kasetek z gotówką.

Do podobnego zdarzenia doszło w nocy 7 września 2017 r. w Bielicach w powiecie pyrzyckim. Po wysadzeniu drzwi miejscowego banku sprawcy dostali się do środka, a następnie usunęli tylną ścianę bankomatu, skąd zabrali nieustaloną sumę pieniędzy. Obrabowana placówka to oddział Pyrzycko-Stargardzkiego Banku Spółdzielczego w Pyrzycach. Filia znajduje się w sąsiedztwie Urzędu Gminy w Bielicach. Piętrowy budynek został wzniesiony kilka lat temu, po nocnej akcji włamywaczy-pirotechników jest mocno zniszczony.

Zatrzymany pod Wrocławiem przestępca (jego kompan zginął w strzelaninie) zapewne wyjaśni te i wiele innych wątpliwości, ale policja i prokuratura łączą te napady ze sobą. ©℗

Mirosław Kwiatkowski

Na zdjęciu: Bank w Bielicach po napadzie

Fot. Czytelnik

Gangsterzy byli w Dziwnówku i w Bielicach?

Komentarze

ciekaff
G*... prawda te przypuszczenia Prokuratury ! Jak dostał się do kontenera ? Na pasówkę ? W ralacjach TV zamek nie był uszkodzony. A system alarmowy -reakcja załogi interwencyjnej ?!? Gdzie materiały wybuchowe ? Czyli wspólnicy byli/ są w Banku. Bankomaty wysadza się od przodu co widać na filmach w youtube ; i kto chodzi na włam z AK-47 !? Coś się tutaj nie zgadza...
2017-12-06 16:03:06
o
to wszystko przez wredny kapitalizm gdzie wystawia się skrzynki z pieniędzmi a ludzie płaczą przed nimi o swoje za pobraniem prowizji. nic bardziej denerwującego a oni są z nerwowego rocznika. jeden nawet tak był zdesperowany w amnezji PINa że na negocjacje wziął naładowanego kałacha i kilka lasek dynamitu.a bankomat wezwał policję ze strachu że go molestują zboczeńcy
2017-12-06 12:46:17
Stop przestępcom
Złapać, uśmiercić i dla przykładu mówić o tym głośno.
2017-12-06 11:37:30
Myslenie ma przyszlosc
Naiwnoscia jest, by tego typu Bankomaty staly sobie tak "luzem"... zamiast byc wbudowane w masywniejsze sciany budynkow !!
2017-12-06 11:11:14

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Spacerowy protest na Uznamie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie