Wtorek, 16 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Okradli sklep i pobili ochroniarzy

Data publikacji: 11 lipca 2016 r. 13:35
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:08
Okradli sklep i pobili ochroniarzy
 

Zarzuty kradzieży rozbójniczej usłyszało dwóch młodych mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego, którzy kilka dni temu w jednym z marketów w Szczecinie pobili pracownika ochrony. Chwilę wcześniej ukradli ze sklepu kosmetyki. W zatrzymaniu tych sprawców pomogła młoda kobieta, która pojechała za sprawcami.

Do tego zdarzenia doszło w jednym z marketów w centrum Szczecinie. Według zgłoszenia, które otrzymali policjanci nieznani sprawcy ukradli w sklepie kosmetyki a następnie uciekając z łupem pobili ochroniarza, który chciał ich zatrzymać.

- To zajście widziało kilka osób, które akurat też robiły zakupy, mi.in. młoda szczecinianka, która nie zastanawiając się ani chwili wsiadała w swój samochód i ruszyła za uciekającymi sprawcami. Kobieta  telefonicznie połączyła się z radiooperatorem 997 i cały czas informowała policjantów o tym, gdzie jadą sprawcy kradzieży. Kilka ulic dalej szczecińscy wywiadowcy zatrzymali samochód marki Mitsubishi a w nim pięciu mężczyzn w wieku od 18-20 lat - relacjonuje asp.szt. Anna Gembala.

Funkcjonariusze w pojeździe znaleźli także odzież, która również pochodziła z kradzieży. Jak ustalili policjanci dwóch z mężczyzn dokonało bezpośrednio kradzieży rozbójniczej, a trzech pozostałych czekało na nich w aucie. Młodzi mieszkańcy Gorzowa Wielkopolskiego zostali przesłuchani.

18– i 20- latek usłyszeli zarzut kradzieży rozbójniczej. Za to przestępstwo może mężczyznom grozić nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wszyscy mężczyźni dodatkowo usłyszeli zarzuty kradzieży odzieży o wartości ponad 700 zł.

Prokurator po zapoznaniu się z materiałami wobec sprawców kradzieży rozbójniczej zastosował policyjny dozór. (k)

Fot. Dariusz GORAJSKI

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

M
2016-07-11 15:48:22
Goście za serię kradzieży (bo po to tu przyjechali) i pobicie (co razem daje kradzież rozbójniczą) odpowiadają, uwaga, z wolnej stopy, mają tylko dozór. Powtarzam - kradzieże i pobicie. A teraz puśćmy newsa o kimś kto posiadał 60g jakiejś zakazanej substancji i został na 3 miesiące wsadzony do aresztu.
Sklepy
2016-07-11 15:29:38
Zamiast napisać, który to sklep, to robi się jakąś niezrozumiałą otoczkę tajemnicy. Ludzie lubią takie informacje, a nie tylko domysły. Brawa dla odważnej pani, powinna dostać talon właśnie na kosmetyki w tym sklepie, i to najdroższe.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA