Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Złapani na nielegalnej „utylizacji”

Data publikacji: 08 lutego 2019 r. 14:34
Ostatnia aktualizacja: 08 stycznia 2020 r. 12:05
Złapani na nielegalnej „utylizacji”
 

Dwóch mężczyzn próbowało zaoszczędzić na utylizacji odpadów. W środku dnia pozbywało się ich przy ul. Szosa Polska w Szczecinie. Wpadli na gorącym uczynku. 

Podczas przejazdu ulicą Szosa Polska patrol Straży Miejskiej zwracał uwagę na czystość pasa drogowego przy prowadzonych tam budowach. Po skontrolowaniu wyznaczonego obszaru strażnicy chcieli zawrócić koło sklepu dyskontowego. A tam...

- W środku dnia na tyłach sklepu dwaj mężczyźni za pomocą szpadli wyrzucali odpady zgromadzone na samochodzie ciężarowym - mówi st.insp. Joanna Wojtach, rzecznik Straży Miejskiej Szczecin. - Były to odpady poremontowe: gruz, zbite tynki. Zaskoczeni obecnością strażników, którzy złapali ich na gorącym uczynku podczas nielegalnej „utylizacji”, nic nie mieli na swoje usprawiedliwienie.

Obu sprawców ukarano mandatami w najwyższej wysokości (po 500 zł). Ale to nie wszystko.

- Wysypany już za sklepem gruz musieli z powrotem załadować na pakę swojego samochodu i posprzątać zanieczyszczony teren - mówi Joanna Wojtach. - Zrobili to w obecności strażników. Złożyli też obietnicę, iż tym razem odpady będą zutylizowane legalnie.

(g)

Fot. SM

Na zdjęciu: Posprzątany przez sprawców teren przy ul. Szosa Polska

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

nh
2019-02-16 11:19:01
niechaj komendant sm stanie sobie przed bramą na Klonowica, skręci w lewo i przejdzie się wzdłuż płotu, wokół całego ogrodzenia. Teren nalezy do zditm i sm, ale smietnik dookoła wprost wzorcowy
Hmmm...
2019-02-09 21:43:10
Ciekawe... Straż Miejska a pewno nie dokonała kontroli czystości pasa drogowego przy budowie. Wracaliśmy po godzinie 16 i szczególnie jeden pas jezdni przy budowie Osiedla Wrzosowego był tak zanieczyszczony, że auta miały problem z przejazdem.. I gdzie ta kontrola?! Straż Miejska powinna częściej sprawdzać to osiedle. Po pierwsze - ludzie spalają śmieci w swoich piecach; po drugie - ludzie nie sprzątają po swoich pupilach, które często biegają również bez smyczy, bez kagańca; po trzecie - przy sklepie Netto (ul. Zagórskiego) przesiadują tzw. "pijaczki" i spożywają alkohol, zaczepiają klientów sklepu i wymuszają między innymi pieniądze, albo żeby im kupić "piwko", ponieważ ekspedientka ich już nie obsłuży; po czwarte - ekipy budowlane rozpalają ogniska z odpadów pozostałych z budowy domów, mieszkań; po piąte - ludzie parkują samochody w niedozwolonych bądź niebezpiecznych miejscach (np. Ulica Kombatantów jest ciężka do przejazdu). Poprosimy o częstsze kontrole. Żyjemy w Państwie, gdzie obowiązują pewne zasady, prawo - ponieważ ludzie są różni, więc trzeba to egzekwować innymi środkami.
czytam
2019-02-08 17:12:37
KARAĆ - bezlitośnie karać śmieciarzy , prostaków , chamów , mendy , które są robakami !Tacy gnoje zanieczyszczają wszystko wokół NAS ! NAS , bo sami niechby sobie w tym szambie tkwili powyżej nosa i uszu !
pojechali
2019-02-08 15:32:50
w inne miejsce :) wkurzeni tym że dostali 500, nie będą jeszcze płacić teraz za utylizację :) 500 zł na głowę czy dla całej ekipy ?
'
2019-02-08 14:42:19
500 zł? Kpina. Gdyby na miejscu mieli zapłacić 5000 zł to może by nauczyło, ale to i tak nie zmieni faktu, że świadomość społeczna takiego elementu jest zerowa. Byle od siebie, byle za płot do sąsiada, byle zaoszczędzić ;/

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA