środa, 15 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ziobro przekazał pieniądze szpitalowi w Pyrzycach

Ziobro przekazał pieniądze szpitalowi w Pyrzycach

Ziobro przekazał pieniądze szpitalowi w Pyrzycach
Data publikacji: 2020-05-25 19:05
Ostatnia aktualizacja: 2020-05-27 08:01
Wywietleń: 1340 456633

Na skutek prośby skierowanej do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro do szpitala powiatowego w Pyrzycach trafi 30.000 złotych na walkę z koronawirusem - poinformował Dariusz Matecki, radny Szczecina z klubu Prawa i Sprawiedliwości. Środki pochodzą z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest minister.

- Fundusz Sprawiedliwości został powołany, aby nieść skuteczną pomoc - mówi Matecki. - Jednym z celów Funduszu jest wspieranie instytucji i organizacji, które zajmują się udzielaniem pomocy osobom pokrzywdzonym. Do Funduszu trafiają pieniądze zasądzone od sprawców przestępstw i jako swoiste zadośćuczynienie służą ofiarom. Z prośbą o pomoc zwrócił się do mnie po. dyrektora szpitala, cieszę się, że mogłem pomóc w uzyskaniu tego wsparcia.

Pod koniec kwietnia resort sprawiedliwości wsparł szczecińskie szpitale kwotą czterystu tysięcy złotych. To wsparcie także zorganizował Matecki.

Radny w marcu zakaził się koronawirusem, trafił do szpitala przy ul. Arkońskiej. Gdy z niego wychodził, zadeklarował, że  postara się pomóc szczecińskiej służbie zdrowia.

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

do totalsów
Dlaczego nie protestowaliście przez 8 lat gdy do budżetu nie wpłynęło 250 mld zł.To są pieniądze wszystkich Polaków,pieniądze społeczne z których finansuje się usługi publiczne.Trzeba było kontrolować tych którzy odpowiedzialni byli za nadzór,ściganie,przeciwdziałanie,uszczelnianie prawa.Przecież mieliście większość a tylko mówiliście że Polski na nic nie stać bo nie ma piniendzy
2020-05-27 07:13:34
Hejt Stop
Kurier podjął się szczytnej akcji wzywając do Hejt Stop,komentuj nie obrażaj.Niestety ludzie zaliczający się do elity która jedynie jest uprawniona do rządzenia krajem i zasiadaniem na stolcach władzy okazuje się tak grubiańska i mało finezyjna że Kurier powinien się martwić że do nich nic nie dociera
2020-05-26 21:57:24
do @ @anna
Ty wyjeżdżasz tu z wirtualnymi 250mld. PIS?? TO ZAPYTAM CO ZROBILI Z TYM ZORRO ZIOBRO , PRZYDUPAS JAKI, NO I NASZ MATOŁECKI ?? MAJĄ WSZYSTKIE INSTYTUCJE W RĘKU , JAK NIKT DOTĄD!!!
2020-05-26 19:15:09
zero
absolutne
2020-05-26 13:59:39
@ @anna
Za to ten poprzedni dbał jak cholera. Ale o przekręciarzy VAT-owskich. Wsparł ich kwotą 250 mld. Stuknij Ty się w czoło zanim coś napiszesz.
2020-05-26 13:01:07
obaj panowie........
dokonali przelewu z własnego konta , tak ?
2020-05-26 12:54:56
Dobra zmiana
Na propagande pisowych i na promocje prexydenta w tv oraz kase dla redaktorków tvp dali sobie dwa miliardy zl np pani Ogórek rocznie zarobila w ub roku 600tys zl!!!!! Pan Szumowski przytulil wraz z rodxina 300milionow zl pod plaszczykiem dotacji na badania medyczne gdzie zona ministra zdrowia w ciagu dwoch lat stala sie właścicielem 40milionow zl udzialow tej spółki ktorej elasciciekem jest brat ministra zdrowia. Nie wdpominajac juz o aferze maseczek za kilka milionow zl ministra zdrowia i jego instruktora narcairskiego
2020-05-26 12:41:49
@anna
Ten rząd tak dba o Polaków że zabrał 2 miliardy złotych chorym na raka i przekazał je TVP na prowadzenie kampanii wyborczej Dudy. Stuknij Ty się w czoło zanim coś napiszesz.
2020-05-26 10:11:52
złodzieje z PiS!
zabrali pieniądze osobom niepełnosprawnym, pokrzywdzonym przez los, aby dać je emerytom, teraz zabrali pieniądze ofiarom przestępstw, aby dać je na szpitale. Na szpitale nie płacą, bo wolą dają kasę na partyjną propagandę, która obwieszcza, że PiS daje kasę! A ludzie ŻEBRAJĄ O PIENIĄDZE NA RATOWANIE ŻYCIA I ZDROWIA, BO PIS-owski NFZ MÓWI: NIE MA KASY NA LECZENIE!
2020-05-26 09:45:39
anna
W końcu mamy porządny rząd który dba o Polaków. Za czasów PO nie do pomyślenia.
2020-05-26 09:14:49
faza
.. myślisz może, że więcej coś ( dla Prezesa) znaczysz... lalala
2020-05-26 08:46:08
nie gadajcie bzdur
Nikt żadnych pieniędzy nie przekazał
2020-05-26 06:39:49
Ziobro żadnych pieniędzy nie przekazał. Tytuł artykułu fatalny.
To podatnicy składają się na ten fundusz.
2020-05-26 00:06:34
Szczecinianin
To kodziarze mają problem.
2020-05-25 22:16:22
Do PO-WIEC
Może zanim Pan/Pani napisze następnym razem komentarz, to sprawdzi, jak dzielone są pieniądze budżetowe i jak są dysponowane poszczególne fundusze, powoływane w ramach tegoż budżetu? Polecam więcej nauki, mniej wiary.
2020-05-25 21:17:04
@Obawiajacy sie o Polske i wynik wyborow
Chlopie nie wachaj tyle
2020-05-25 21:07:23
Ziobro...
Ziobro tak przekazał te pieniądze, jak mechanik po naprawie przekazuje nam samochód. Nie dość, że to nasz samochód, to jeszcze my musieliśmy za to przekazanie zapłacić. Ot, takie tam drobne detale, nieistotne szczegóły, które przy tego typu narracji trzeba mieć z tyłu głowy.
2020-05-25 20:37:42
Obawiający się o Polskę i wynik wyborów...
WIARYGODNOŚĆ PiS czyli dlaczego „dżentelmen” z miniaturką naszej flagi kojarzy się z krętactwem, pustą propagandą, oszustwami i zwykłym złodziejstwem. Smutne ale prawdziwe, Polska flaga stała się znakiem rozpoznawczym krętaczy i złodziei. W tym co mówią PiS-towarzysze jest tyle prawdy, co w: 1. Opowieści o Jadwidze Kaczyńskiej, jako „sanitariuszce w Powstaniu Warszawskim”, w rzeczywistości Powstanie spędziła bezpiecznie w leśniczówce pod Starachowicami, to ktoś pamiętał i się wydało, choć Lech K. zdołał wręczyć medal powstańczy!!! No i dzieworództwo bliźniaków, bo tatusia NIE MA. Wygumkowany. 2. "Zamachu" w Smoleńsku, 3. W „genialnej” reformie służby zdrowia PiS i Xięcia Radziwiłła… 4. W „genialnej” reformie edukacji PiS i niejakiej Zalewskiej… Jaruś chodził do 8 letniej podstawówki i tak było za tow. Wiesława, czyli ideał dla Jarusia, 5. "Wielkości i „mądrości”" Lecha Kaczyńskiego, zwłaszcza organizacji balu w operze i zapraszaniu przywódców „Entente Cordiale” i państw centralnych na bal w dniu 11 listopada 2008. Tańce może na tle wagonu z Compiègne i cmentarza w Verdun? 6. „Polsce w ruinie” i uczciwym użyciu środków PCK z Wrocławia (patrz Zalewska) 7. „PiS – trybunał konstytucyjny. Wolfgangowa, Piotrowicz, Krycha P i inne „autorytety”, 8. „Jarkowym”, czyli „prezencie od Kaczyńskiego”, w rzeczywistości to coraz większe długi MIMO ŚWIETNEJ KONIUKTURY, 9. "Uzdrowieniu" sądów, patrz „EMI”, Kryże, Piotrowicz i „Kasta”…. 10. „Wyższych PiS-standardach” patrz Krycha Pawłowicz… 11. "Uczciwości" PiS, patrz Banaś, "Patriotyzmie" Jarosława K. (Jarosław K. = Polska i państwo), 12. "Kompetencji" kadr PiS, patrz stadniny i spółki skarbu państwa, 13. "Walce z pedofilią" w kościele, 14. "Sprawności" prokuratury w sprawie KNF, w sprawie wypadku z Szydło i znikających dowodach, w sprawie łapówki 50 000 zł i Srebrnej, w sprawie GetBack, oczerniania i oszczerstw z Ministerstwa „Sprawiedliwości”, 15. "Sprawności" NBP w sprawie KNF i 2 prawie takich samych blondyn po ok. 50 000 zł/mc, 16. "Sprawności" prokuratury w sprawie SKOKÓW, zwłaszcza Wołomin (AmberGold ca 800 – 900 mln. SKOK ca 4 mld), 17. Stabilnych i uczciwych rodzin jak Kaczyńskich (Rajmund i zwłaszcza Marta K.), 18. 2015 r. : "1,5 biliona na inwestycje !" - J.Kaczyński, 19. „Bohaterach z Brygady Świętokrzyskiej”, co „nie współdziałali” z OKH / OKW, 20. Zupełnego braku panoszenia się lokalnych PiS - kacyków, zesłanie uczciwych prokuratorów wojskowych na poligony, pomiatanie ludźmi honoru, 21. Opowieściach o tym, przecież jesteśmy potęgą w budowie samochodów elektrycznych i promów pasażerskich prawda? To chociaż w produkcji CO2?, 22. PiS sprawiedliwości, czyli polowanie na bezdomnego który nie miał dobrej opinii nt zeszłego juz bliźniaka, 23. Autorytetach moralnych, czyli opowieść o bezdomnym, który podarował patronowi z Torunia dwa Maybachy czy inne „PiS-skromne” bryczki, 24. Opowieściach o 1 000 000 samochodach elektrycznych, o 100 000 mieszkaniach, o wyjaśnieniu sprawy działek Morawieckich, o „Kryształowym” Banasiu, Kamińskim i Wąsiku 25. Opowieściach o ustawie kagańcowej „inspirowanej” prawem francuskim, „Kryształowym” Kamińskim i Wąsiku, 26. „Kryształowym” CBA, szukającym oczerniających za pieniądze prof. Tomasza Grodzkiego, a 5 baniek wyparowało z CBA, 27. Kulturze parlamentarnej, czyli usunięcie Biejat, PiS chamstwo, 28. Legalności KRS. Nie tylko złamanie KONSTYTUCJI, ale i nawet własnej ułomnej ustawy. Nie zebrali nawet minimalnej ilości podpisów i się kryją. Albo ich nie ma, albo są takie same, czyli sami się wybrali. I co dalej?
2020-05-25 19:45:57
PO-WIEC
Typowe PO, ściągnąć pieniądze do regionu, nawet na szpital, to jeszcze będą hejtować... co za ludzie.
2020-05-25 19:33:25
antyk
nie dość że 2 mld na szczujnię chwalącą tylko i wyłącznie sukcesy władzy przekazano, nie dość, że różni artyści (i nie tylko) w internecie zbierają na zabiedzoną służbę zdrowia (bez maseczek, bez strojów, bez procedur), nie dość, że wiele opiera się o dobroduszność i szczodrość Polaków, to jeszcze z funduszu na reintegrację więźniów zabierają; bo im wolno; po nich choćby potop. Gratuluję uśmiechu.
2020-05-25 19:16:31