poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zima na zachodniopomorskich drogach

Zima na zachodniopomorskich drogach

Zima na zachodniopomorskich drogach
Data publikacji: 2016-01-09 10:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 557 92093

W Zachodniopomorskiem pojawił się śnieg, a wraz z nimi bardzo zmienne warunki na drogach. Jak informuje policja, w czasie ostatniej doby w regionie doszło do trzech wypadków drogowych, w których cztery osoby zostały ranne, nikt nie zginał. W Szczecinie od wczesnych godzin porannych do południa - gdy intensywnie padał śnieg policjanci odnotowali osiem kolizji drogowych - informuje asp. szt. Anna Gembala.

Pierwszy z wypadków miał miejsce w Goleniowie, gdzie kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa innemu kierującemu. W wyniku zderzenia dwie osoby z citroena trafiły do szpitala.

W piątek po godz. 17.00 przy ul. Antosiewicza w Szczecinie na przejściu dla pieszych kierujący samochodem marki Nissan Almera potrącił 87-letniego pieszego, który prawdopodobnie wszedł na przejście bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd. Pieszy trafił do szpitala a kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Tego samego dnia wieczorem w Białogardzie 34-letni kierujący samochodem marki Ford Focus nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, wypadł z drogi i zjeżdżając z skarpy uderzył w drzewo. Kierujący został przewieziony do szpitala - wylicza najpoważniejsze zdarzenia A. Gembala

Dodaje, że charakterystyczne jest to, że wypadki mają głównie miejsce wczesnym rankiem bądź wieczorem, kiedy widoczność jest znaczenie ograniczona. - W takich warunkach szczególnie narażeni są piesi, co ma odzwierciedlenie w statystykach dotyczących. W czasie prowadzenia akcji profilaktycznych zarówno z dziećmi, z młodzieżą jak i dorosłymi przypominamy o obowiązku noszenia odblasków i odzieży z takimi elementami. Nawet mały odblask zwiększa widoczność pieszego na drodze nawet o sto metrów - tłumaczy A. Gembala.

Fot.: Dariusz GORAJSKI 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie