Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

Zima na zachodniopomorskich drogach

Data publikacji: 09 stycznia 2016 r. 10:17
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:39
Zima na zachodniopomorskich drogach
 

W Zachodniopomorskiem pojawił się śnieg, a wraz z nimi bardzo zmienne warunki na drogach. Jak informuje policja, w czasie ostatniej doby w regionie doszło do trzech wypadków drogowych, w których cztery osoby zostały ranne, nikt nie zginał. W Szczecinie od wczesnych godzin porannych do południa - gdy intensywnie padał śnieg policjanci odnotowali osiem kolizji drogowych - informuje asp. szt. Anna Gembala.

Pierwszy z wypadków miał miejsce w Goleniowie, gdzie kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa innemu kierującemu. W wyniku zderzenia dwie osoby z citroena trafiły do szpitala.

W piątek po godz. 17.00 przy ul. Antosiewicza w Szczecinie na przejściu dla pieszych kierujący samochodem marki Nissan Almera potrącił 87-letniego pieszego, który prawdopodobnie wszedł na przejście bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd. Pieszy trafił do szpitala a kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Tego samego dnia wieczorem w Białogardzie 34-letni kierujący samochodem marki Ford Focus nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, wypadł z drogi i zjeżdżając z skarpy uderzył w drzewo. Kierujący został przewieziony do szpitala - wylicza najpoważniejsze zdarzenia A. Gembala

Dodaje, że charakterystyczne jest to, że wypadki mają głównie miejsce wczesnym rankiem bądź wieczorem, kiedy widoczność jest znaczenie ograniczona. - W takich warunkach szczególnie narażeni są piesi, co ma odzwierciedlenie w statystykach dotyczących. W czasie prowadzenia akcji profilaktycznych zarówno z dziećmi, z młodzieżą jak i dorosłymi przypominamy o obowiązku noszenia odblasków i odzieży z takimi elementami. Nawet mały odblask zwiększa widoczność pieszego na drodze nawet o sto metrów - tłumaczy A. Gembala.

Fot.: Dariusz GORAJSKI 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA