wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zima na zachodniopomorskich drogach

Zima na zachodniopomorskich drogach

Zima na zachodniopomorskich drogach
Data publikacji: 2016-01-09 10:17
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 712 92093

W Zachodniopomorskiem pojawił się śnieg, a wraz z nimi bardzo zmienne warunki na drogach. Jak informuje policja, w czasie ostatniej doby w regionie doszło do trzech wypadków drogowych, w których cztery osoby zostały ranne, nikt nie zginał. W Szczecinie od wczesnych godzin porannych do południa - gdy intensywnie padał śnieg policjanci odnotowali osiem kolizji drogowych - informuje asp. szt. Anna Gembala.

Pierwszy z wypadków miał miejsce w Goleniowie, gdzie kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa innemu kierującemu. W wyniku zderzenia dwie osoby z citroena trafiły do szpitala.

W piątek po godz. 17.00 przy ul. Antosiewicza w Szczecinie na przejściu dla pieszych kierujący samochodem marki Nissan Almera potrącił 87-letniego pieszego, który prawdopodobnie wszedł na przejście bezpośrednio pod nadjeżdżający pojazd. Pieszy trafił do szpitala a kierującemu policjanci zatrzymali prawo jazdy.

Tego samego dnia wieczorem w Białogardzie 34-letni kierujący samochodem marki Ford Focus nie dostosował prędkości do panujących na drodze warunków, wypadł z drogi i zjeżdżając z skarpy uderzył w drzewo. Kierujący został przewieziony do szpitala - wylicza najpoważniejsze zdarzenia A. Gembala

Dodaje, że charakterystyczne jest to, że wypadki mają głównie miejsce wczesnym rankiem bądź wieczorem, kiedy widoczność jest znaczenie ograniczona. - W takich warunkach szczególnie narażeni są piesi, co ma odzwierciedlenie w statystykach dotyczących. W czasie prowadzenia akcji profilaktycznych zarówno z dziećmi, z młodzieżą jak i dorosłymi przypominamy o obowiązku noszenia odblasków i odzieży z takimi elementami. Nawet mały odblask zwiększa widoczność pieszego na drodze nawet o sto metrów - tłumaczy A. Gembala.

Fot.: Dariusz GORAJSKI 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie