Wtorek, 21 maja 2024 r. 
REKLAMA

Zima na drogach

Data publikacji: 05 stycznia 2017 r. 14:39
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:25
Zima na drogach
 

Trwa usuwanie skutków opadów śniegu. Jak podaje Hanna Pieczyńska, rzeczniczka Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego, intensywne prace w ramach Akcji Zima trwają w Szczecinie od środowego popołudnia (4 stycznia).

– W Szczecinie wszystkie główne drogi są przejezdne, a na ulicach wciąż pracuje ponad 20 pojazdów i kilkadziesiąt osób. Prace prowadzone są na wszystkich trasach, chodnikach, ścieżkach rowerowych, a także w strefie płatnego parkowania i na przystankach komunikacji miejskiej, objętych Akcją Zima – podaje rzeczniczka. – Na lewobrzeżu na trasach mamy 15 piaskarek i 9 pługów, na prawobrzeżu w działaniach bierze udział 8 pługopiaskarek.  Firmy, z którymi zawarte są umowy na zimowe oczyszczanie miasta wspierają robotnicy ZDiTM. 61 osób odśnieża i posypuje piaskiem chodniki na głównych skrzyżowaniach i przejścia dla pieszych. 

Opady śniegu prognozowane są także na najbliższe godziny i dni więc pługów i solarek możemy się spodziewać przez cały czas. Miasto podzielone zostało na trzy kategorie. W pierwszej kolejności odśnieżane są główne ulice, po których jeździ komunikacja miejska, te o dużym nachyleniu oraz mosty i wiadukty. Druga kategoria to ulice łączące główne drogi. Jak zaznacza Hanna Pieczyńska, działania służb mają umożliwić przejezdność w ciągu od 4 do 6 godzin od rozpoczęcia opadów.

(p)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA