sobota, 14 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Śnieg spowolnił ruch

Śnieg spowolnił ruch

Śnieg spowolnił ruch
Data publikacji: 2017-01-05 08:53
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:25
Wywietleń: 1885 195858

Intensywne opady śniegu sprawiły, że w czwartek rano ruch na ulicach Szczecina odbywał się powoli. Na ulicach leżała warstwa świeżego śniegu i błota pośniegowego. Doszło też do kilku kolizji i awarii samochodów, które w niektórych miejscach dodatkowo wydłużyły tworzące się  korki. W samym Śródmieściu ruch odbywał  się jednak w miarę płynnie. Znacznie gorzej sytuacja wyglądała na ulicach wiodących do niego z dzielnic peryferyjnych.

Od rana bez problemu przejechać można też przez przejście graniczne w Kołbaskowie. Do godz. 1 w nocy było ono nieprzejezdne, gdyż po niemieckiej stronie z powodu trudnych warunków atmosferycznych zamknięta została autostrada A 11. W związku z tym utworzyły się wielokilometrowe korki. (k)

Fot. Marcin KUBERA

Na zdjęciu: około godz. 7 rano na wielu ulicach w Śródmieściu nie było jeszcze korków. 

Komentarze

Marian
O chyba jakis z ZDITm sie tutaj wypowiada "Jolu..." Niestety drogowcow znowu zaskoczyla pogoda. Plugi powinny jezdzic i odsniezac w nocy i przed godzinami szczytu! Wysylanie piaskarek w godz szczytu na zakorkowane ulice mija sie z celem. Co do komunikacji to nie wszedzie dojedzie sie tramwajem a autobusy tez stoja w korkach! Po za tym jak mam odwiesc 2 dzieci do szkoly i przedszkola to nie wyjde z nimi o 5 rano aby zdazyc na czas! A parkingow tez nie ma w okolicy koncowego na gumiencach aby wygodnie podjechac tramwajem, nie wspominajac ile to zajmie czasu i przesiadek! Ale niektorzy chyba zawistni z braku auta lub prawa jazdy ;) Drogowcy glowa do gory podobno w sobote odwilz wiec aby do soboty :P
2017-01-05 23:34:36
Jolu...
Zima zaskoczyła kierowców. Widać, jakie warunki są za oknem, ale samochodem jechać trzeba. Trzeba było zostawić samochód na jakimś parkingu przy pętli i dojechać do centrum tramwajem. Zakładam, że nie wiozłaś kanapy.
2017-01-05 12:16:56
Jola
O 7 były już mega korki. Jechałam z Mierzyna do Centrum. Już na Taczaka było koszmarnie. Żadnej odśnieżarki ani też auta z solą czy innym środkiem na lód. To był koszmar. Zima znów zaskoczyła ... w styczniu, odpowiedzialnych za stan dróg
2017-01-05 10:05:28
seb
A służby drogowe w ogóle działają, nawet główne drogi nie odśnieżone.Jechałem rano bardzo mało piaskarek,a jak już jechała to pług miała podniesiony ponad 5 cm na ziemia!!!!!!Miasto sprawdza jak sie wywiazuja firmy odsniezajace?!!!
2017-01-05 09:53:30
Śnieg
Trzeba znaleźć złoty środek. Jedni pędzą, bo mają założone zimowe opony, inni jadą ostrożnie, bo jeszcze ich nie mają. Jedno jest pewne, ogumienie zimowe na pewno daje lepsze samopoczucie, ale nigdy nie zastąpi zdrowego rozsądku i znajomości praw fizyki.
2017-01-05 09:09:20
trew
Jest ślisko. Szybciej niż 40 km/h nie ma sensu jeździć
2017-01-05 08:59:45

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wielka Parada Mikołajów

Nekrologi

Sonda

Czy obowiązek tworzenia korytarza życia i jazdy na suwak zwiększą bezpieczeństwo na drogach?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie