czwartek, 05 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Zielone światło dla Przygodnej

Zielone światło dla Przygodnej

Zielone światło dla Przygodnej
Data publikacji: 2019-04-17 18:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:37
Wywietleń: 1850 386453

„Przygodna" to jeden z najchętniej odwiedzanych terenów rekreacyjnych Gumieniec. Nowoczesny park nie spełnia jednak wszystkich potrzeb tak dynamicznie rozwijającego się osiedla. Stąd liczne sugestie mieszkańców, wnioskujących m.in. o budowę placów zabaw, wielofunkcyjnego boiska, boksy do gry w squasha, wybiegu dla psów, a też o rewitalizację otoczenia i samego stawu na terenie przyległym do parkowego. To wszystko zostanie zrealizowane - jak zapewnia miejscowa Rada Osiedla. Tyle że nie wszystko na raz i na już.

Od ponad trzech lat Gumieńce zabiegają o realizację inwestycji pn. „Przygodna II".

- Najpierw ze środków inwestycyjnych Rady Osiedla sfinansowaliśmy dokumentację projektową. Teraz czekamy na kolejne etapy realizacji całego przedsięwzięcia. Jego zakres rzeczowy wskazali nam sami mieszkańcy, podpowiadając kolejne elementy aktywności i rekreacji, z jakich chcieliby korzystać w plenerze i sąsiedztwie parku Przygodna. Czyli m.in. place zabaw, boiska, siłownia pod chmurką, wybieg dla psów. My te życzenia mieszkańców po prostu konsekwentnie realizujemy - mówi Michał Wilkocki, radny osiedlowy Gumieniec poprzednich oraz nowej kadencji, a też przewodniczący Rady Miasta Szczecina.

Ze względów ograniczonych finansów „Przygodna II" będzie jednak etapowana. Zatem najszybciej, bo w niewiele ponad dwa miesiące i jeszcze w tym roku, zostanie zaaranżowany wybieg dla psów. Już została podpisana umowa na wykonawstwo z firmą Usługi Budowlane Wiesław Furtak (Gminę Miasto Szczecin jako inwestora w umowie reprezentuje Zakład Usług Komunalnych - przyp. aut.). Budowa wybiegu wraz z wyposażeniem, ogrodzeniem, ścieżkami, wycinką drzew wskazanych w projekcie (wszystkich w granicach wybiegu) oraz wyrównaniem terenu będzie kosztowała 427 tysięcy złotych.

W następnym etapie zaplanowano budowę placów zabaw, czyli dla młodszych i „małpiego gaju" dla starszych - wraz z urządzeniami rekreacyjnymi, ogrodzeniami, stojakami na rowery, ścieżkami, kolejnymi gabionami i nasadzeniami zieleni. Natomiast w trzecim - budowę boiska wielofunkcyjnego: do piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki i niepełnowymiarowego do nożnej, a też pozostałej części sportowej z boksami do squasha, ścianką wspinaczkową, siłownią plenerową. Także w tym etapie zostanie uporządkowany teren wokół miejscowego stawu, zbudowany pomost, ustawione ławki oraz wiaty piknikowe, zaaranżowane tzw. bezpieczne palenisko.

- Na oba zostały zarezerwowane w tegorocznym budżecie miasta 2 miliony złotych. Zatem początku ich realizacji można się spodziewać jeszcze w bieżącym roku, choć z finałem już w przyszłym - zapowiada radny Michał Wilkocki. - Mieszkańcy oczekują od nas jeszcze budowy świetlicy, przedszkola i linii tramwajowej do Mierzyna. Zatem o sukcesie będzie można mówić dopiero, gdy wszystkie te inwestycji równie konsekwentnie zrealizujemy.

Wybieg dla psów, wyposażony w urządzenia do agility, ławki i wiaty powinien zostać oddany do użytku na początku wakacji. Na prowadzącej do niego bramie ma się pojawić wizerunek dla Gumieniec symbolicznej postaci: sympatycznego bobra. ©℗

Arleta NALEWAJKO

Fot. Mirosław WINCONEK

Zielone światło dla Przygodnej Zielone światło dla Przygodnej Zielone światło dla Przygodnej Zielone światło dla Przygodnej

Komentarze

Mocno zirytowany
Ktoś może wytłumaczyć, dlaczego ciągle remontuje się parki i parczki na obrzeżach miasta, a zrujnowanego Parku Żeromskiego w centrum nawet się nie tyka palcem? Ktoś z magistratu mieszka przy tych parczkach? Ile pieniędzy na remonty parczków zostało przekierowanych z zlikwidowanego remontu Parku Żeromskiego w ramach wygranego głosowania w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim?
2019-04-18 09:50:34
Hoho
Fajna sprawa. Projekt sygnowany Jackowski
2019-04-18 07:15:31
Adam
Czy inne Rady Osiadli w Szczecinie też mogą liczyć w tym roku na dodatkowe wielomilionowe dofinansowanie z budżetu Miasta?
2019-04-17 18:31:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Pomaszerowali w imię ekologii

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy powinno się zakazać sprzedaży małych wódek tzw. małpek?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie