Sobota, 20 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

W Kurierze: Wojenka na ryneczku przy Wilczej

Data publikacji: 15 sierpnia 2015 r. 10:25
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:28
W Kurierze: Wojenka na ryneczku przy Wilczej
 

Na początku było wyjątkowo zgodnie, bo i interesy były wspólne i plany także. Ale z czasem sytuacja zaczęła się zmieniać, aż doszło do ostrych konfliktów, interwencji policji, komorniczych egzekucji, spraw sądowych, wyroków i... otwartej wojny. Na ryneczku przy ul. Wilczej konfliktu między prezesami spółki i większością jej udziałowców nie widać. Klienci kręcą się między sklepikami i straganami, kupują, rozmawiają, a tymczasem przed Sądem Okręgowym w Szczecinie dawni wspólnicy, chociaż są nimi formalnie nadal, toczą walkę o swoje.

Linia podziału jest wyraźna. Po jednej stronie są prezes i wiceprezes spółki z o.o. „Centrum Handlowego Wilcza”, po drugiej jej większość udziałowców, z których 33 pozwało prezesów przed oblicze Temidy, by otrzymać to, co się im - jak mówią -należy. Do tej pory sąd wydał 19 wyroków. Wszystkie korzystne dla udziałowców. Dodajmy udziałowców mniejszościowych, bo wszyscy kupcy - udziałowcy mają  po jednym udziale, czyli 46 proc., a prezesi 54. Prezesi mają też uprzywilejowany, potrójny głos podczas walnego zgromadzenia, co w praktyce oznacza, że panują nad spółką niepodzielnie i są w stanie bez problemów przeforsować wszystkie swoje pomysły i decyzje.

A na początku było wyjątkowo zgodnie... W 2002 roku 48 osób kupiło teren byłych ogrodów działkowych przy ul Wilczej ( 5135 metrów kwadratowych), na którym zorganizowało rynek. Przedtem wiele z nich prowadziło działalność handlową na tzw. starym rynku przy ul. Bandurskiego. Założyli spółkę z kapitałem założycielskim 50 tysięcy złotych. Grupa założycielska wyłoniła ze swojego grona prezesa i jego zastępcę, by prowadzili interesy spółki i w jej imieniu niezbędne inwestycje, w tym duży, piętrowy budynek CH Wilcza, w którym znajdują się punkty handlowe i usługowe. A spółka zaciągnęła bankowy kredyt w wysokości 2 mln 400 tys. złotych na niezbędne inwestycje.

Tekst i fot. Marek OSAJDA

Cały artykuł w magazynowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

mn
2015-08-15 09:13:43
Paździochy z Kiepskich i Grzybowe z serialu Plebania się "kłucom o piniondze" jakie to polskie, jakie narodowe, po chrzesijansku haha "miłujom siem" a dzis do kosciola koniecznie oddac haracz do watykanu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA