sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > W Kurierze: Wojenka na ryneczku przy Wilczej

W Kurierze: Wojenka na ryneczku przy Wilczej

W Kurierze: Wojenka na ryneczku przy Wilczej
Data publikacji: 2015-08-15 10:25
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 1169 12076

Na początku było wyjątkowo zgodnie, bo i interesy były wspólne i plany także. Ale z czasem sytuacja zaczęła się zmieniać, aż doszło do ostrych konfliktów, interwencji policji, komorniczych egzekucji, spraw sądowych, wyroków i... otwartej wojny. Na ryneczku przy ul. Wilczej konfliktu między prezesami spółki i większością jej udziałowców nie widać. Klienci kręcą się między sklepikami i straganami, kupują, rozmawiają, a tymczasem przed Sądem Okręgowym w Szczecinie dawni wspólnicy, chociaż są nimi formalnie nadal, toczą walkę o swoje.

Linia podziału jest wyraźna. Po jednej stronie są prezes i wiceprezes spółki z o.o. „Centrum Handlowego Wilcza”, po drugiej jej większość udziałowców, z których 33 pozwało prezesów przed oblicze Temidy, by otrzymać to, co się im - jak mówią -należy. Do tej pory sąd wydał 19 wyroków. Wszystkie korzystne dla udziałowców. Dodajmy udziałowców mniejszościowych, bo wszyscy kupcy - udziałowcy mają  po jednym udziale, czyli 46 proc., a prezesi 54. Prezesi mają też uprzywilejowany, potrójny głos podczas walnego zgromadzenia, co w praktyce oznacza, że panują nad spółką niepodzielnie i są w stanie bez problemów przeforsować wszystkie swoje pomysły i decyzje.

A na początku było wyjątkowo zgodnie... W 2002 roku 48 osób kupiło teren byłych ogrodów działkowych przy ul Wilczej ( 5135 metrów kwadratowych), na którym zorganizowało rynek. Przedtem wiele z nich prowadziło działalność handlową na tzw. starym rynku przy ul. Bandurskiego. Założyli spółkę z kapitałem założycielskim 50 tysięcy złotych. Grupa założycielska wyłoniła ze swojego grona prezesa i jego zastępcę, by prowadzili interesy spółki i w jej imieniu niezbędne inwestycje, w tym duży, piętrowy budynek CH Wilcza, w którym znajdują się punkty handlowe i usługowe. A spółka zaciągnęła bankowy kredyt w wysokości 2 mln 400 tys. złotych na niezbędne inwestycje.

Tekst i fot. Marek OSAJDA

Cały artykuł w magazynowym "Kurierze Szczecińskim" i e-wydaniu

Komentarze

mn
Paździochy z Kiepskich i Grzybowe z serialu Plebania się "kłucom o piniondze" jakie to polskie, jakie narodowe, po chrzesijansku haha "miłujom siem" a dzis do kosciola koniecznie oddac haracz do watykanu.
2015-08-15 09:13:43

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie