Poniedziałek 18 października 2021r. 
REKLAMA

Zgotował dzieciom piekło

Data publikacji: 2020-01-18 13:57
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-19 09:11
Zgotował dzieciom piekło
 

Do koszalińskiego Sądu Okręgowego, po orzeczeniu Sądu Najwyższego w Warszawie, trafiły akta sprawy Marka K. Mężczyzna został skazany na 25 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa syna konkubiny – Katarzyny W. w Drawsku Pomorskim, znęcanie się nad chłopcem i jego bratem ze szczególnym okrucieństwem oraz za gwałty na nieletnich. Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Sprawa ma długą historię. W grudniu 2018 roku koszaliński sąd skazał na 25 lat pozbawienia wolności Marka K., a Katarzynę W. na 15 lat.

Została jednak wniesiona apelacja, na polecenie prokuratora generalnego. Prokuratura Regionalna w Gdańsku domagała się kary dożywocia dla Marka K. i 25 lat więzienia dla Katarzyny W.

Z kolei 8 sierpnia zeszłego roku Sąd Apelacyjny w Szczecinie wyrok koszalińskiej Temidy wobec konkubenta pozostawił w mocy, a w sprawie matki pokrzywdzonych uznał, że nie działała z zamiarem ewentualnym zabójstwa synów i skazał ją na łączną karę 14 lat pozbawienia wolności.

Obrona Marka K. w październiku 2019 r. wniosła skargę i wystąpiła o kasację prawomocnej części wyroku dla skazanego. Sąd Najwyższy oddalił skargę obrony, a postępowanie w sprawie kasacji się toczy.

* * *

Przypomnijmy. Do bulwersujących zdarzeń dochodziło od stycznia do marca 2016 roku. Nieletni ze swoją matką i jej konkubentem mieszkali w hostelu Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim. Byli objęci nadzorem kuratora sądowego, opieką psychologiczną i pedagogiczną. Teraz urzędnicy z ośrodka odpowiadać będą przed Sądem Rejonowym w Drawsku Pomorskim. Nie zauważyli, że – jak ustalił sąd – w obiekcie trwały awantury opiekunów, obrażanie i bicie dzieci, zamykanie ich w łazience i zmuszanie do siedzenia w wannie z zimną wodą, czy do jedzenia surowych produktów. Mężczyzna gwałcił chłopców.

Za zgodą partnerki Marek K. znęcał się także nad jednym z nich. Ten doznał groźnych urazów zagrażających życiu. To doprowadziło do wykrycia przestępstwa, gdy nieletni z powodu doznanych obrażeń został z Drawska Pomorskiego przywieziony do szpitala wojewódzkiego w Koszalinie. ©℗

(m)

Fot. Wiesław Miller

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

k....k12
2020-01-19 02:05:12
,,W obiekcie trwały awantury opiekunów"...To jest właśnie ten zdehumanizowany język podszyty paternalizmem wymuszający tolerancję, która, jak to tolerancja kiedyś się kończy. To jest ten tunel, droga w ciemności, bez Boga i bez wartości, a potem takie kwiatki jak powyżej. Ale co się sieje, to się zbiera. Jeśli ktoś zrodził własne potomstwo, a ma status opiekuna niczym pan Zenek dorabiający w schronisku dla psów, który jutro może być tego statusu pozbawiony z zasady do podopiecznych się nie przywiązuje, choć słyszy ich skowyt o miłość, więc cichaczem leje te psy po pyskach. To taki prosty mechanizm. Jego twórcy posłańcy Asmodeusza mają robotę i kasę na wieki organizując to piekło na Ziemi. I TERAZ BĘDĄ PILNOWAĆ I ZENKA I PSÓW, ŻEBY SIĘ NIE POZAGRYZALI. A czy będzie PIŃCET czy nie, to sprawa dalece wtórna tylko zaburzająca obraz
?
2020-01-18 18:17:55
a pińcet i inne socjale dostawał z pracy podatników?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ