piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zgotował dzieciom piekło

Zgotował dzieciom piekło

Zgotował dzieciom piekło
Data publikacji: 2020-01-18 13:57
Ostatnia aktualizacja: 2020-01-19 09:11
Wywietleń: 777 437812

Do koszalińskiego Sądu Okręgowego, po orzeczeniu Sądu Najwyższego w Warszawie, trafiły akta sprawy Marka K. Mężczyzna został skazany na 25 lat więzienia za usiłowanie zabójstwa syna konkubiny – Katarzyny W. w Drawsku Pomorskim, znęcanie się nad chłopcem i jego bratem ze szczególnym okrucieństwem oraz za gwałty na nieletnich. Termin rozprawy nie został jeszcze wyznaczony.

Sprawa ma długą historię. W grudniu 2018 roku koszaliński sąd skazał na 25 lat pozbawienia wolności Marka K., a Katarzynę W. na 15 lat.

Została jednak wniesiona apelacja, na polecenie prokuratora generalnego. Prokuratura Regionalna w Gdańsku domagała się kary dożywocia dla Marka K. i 25 lat więzienia dla Katarzyny W.

Z kolei 8 sierpnia zeszłego roku Sąd Apelacyjny w Szczecinie wyrok koszalińskiej Temidy wobec konkubenta pozostawił w mocy, a w sprawie matki pokrzywdzonych uznał, że nie działała z zamiarem ewentualnym zabójstwa synów i skazał ją na łączną karę 14 lat pozbawienia wolności.

Obrona Marka K. w październiku 2019 r. wniosła skargę i wystąpiła o kasację prawomocnej części wyroku dla skazanego. Sąd Najwyższy oddalił skargę obrony, a postępowanie w sprawie kasacji się toczy.

* * *

Przypomnijmy. Do bulwersujących zdarzeń dochodziło od stycznia do marca 2016 roku. Nieletni ze swoją matką i jej konkubentem mieszkali w hostelu Ośrodka Wspierania Dziecka i Rodziny w Drawsku Pomorskim. Byli objęci nadzorem kuratora sądowego, opieką psychologiczną i pedagogiczną. Teraz urzędnicy z ośrodka odpowiadać będą przed Sądem Rejonowym w Drawsku Pomorskim. Nie zauważyli, że – jak ustalił sąd – w obiekcie trwały awantury opiekunów, obrażanie i bicie dzieci, zamykanie ich w łazience i zmuszanie do siedzenia w wannie z zimną wodą, czy do jedzenia surowych produktów. Mężczyzna gwałcił chłopców.

Za zgodą partnerki Marek K. znęcał się także nad jednym z nich. Ten doznał groźnych urazów zagrażających życiu. To doprowadziło do wykrycia przestępstwa, gdy nieletni z powodu doznanych obrażeń został z Drawska Pomorskiego przywieziony do szpitala wojewódzkiego w Koszalinie. ©℗

(m)

Fot. Wiesław Miller

Komentarze

k....k12
,,W obiekcie trwały awantury opiekunów"...To jest właśnie ten zdehumanizowany język podszyty paternalizmem wymuszający tolerancję, która, jak to tolerancja kiedyś się kończy. To jest ten tunel, droga w ciemności, bez Boga i bez wartości, a potem takie kwiatki jak powyżej. Ale co się sieje, to się zbiera. Jeśli ktoś zrodził własne potomstwo, a ma status opiekuna niczym pan Zenek dorabiający w schronisku dla psów, który jutro może być tego statusu pozbawiony z zasady do podopiecznych się nie przywiązuje, choć słyszy ich skowyt o miłość, więc cichaczem leje te psy po pyskach. To taki prosty mechanizm. Jego twórcy posłańcy Asmodeusza mają robotę i kasę na wieki organizując to piekło na Ziemi. I TERAZ BĘDĄ PILNOWAĆ I ZENKA I PSÓW, ŻEBY SIĘ NIE POZAGRYZALI. A czy będzie PIŃCET czy nie, to sprawa dalece wtórna tylko zaburzająca obraz
2020-01-19 02:05:12
?
a pińcet i inne socjale dostawał z pracy podatników?
2020-01-18 18:17:55

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie