Wtorek 07 lutego 2023r. 
REKLAMA

Z maczetą na babcię i 3-letniego synka. Jest akt oskarżenia przeciwko 32-latkowi z Darłowa

Data publikacji: 2019-12-26 14:35
Ostatnia aktualizacja: 2019-12-27 08:21
Z maczetą na babcię i 3-letniego synka. Jest akt oskarżenia przeciwko 32-latkowi z Darłowa
 

Prokuratura Rejonowa w Koszalinie skierowała do Sądu Okręgowego akt oskarżenia przeciwko 32-letniemu Rafałowi S., który w lipcu w Darłowie zaatakował maczetą swoją babcię i 3-letniego syna. Mężczyzna jest oskarżony o usiłowanie zabójstwa.

Jak poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Koszalinie Ryszard Gąsiorowski, mężczyznę oskarża się o usiłowanie zabójstwa swojej babci Weroniki oraz 3-letniego syna. Do zdarzenia doszło 5 lipca 2019 r., gdy Rafał S. z synkiem i partnerką, przebywając na urlopie w Darłowie, odwiedzili swoją babcię.

 Rafał S., działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia swojej babci, zadał jej maczetą ciosy w głowę i w ręce, powodując rany rąbane. Kobieta przeżyła atak wnuka. Została jednak trwale zeszpecona. Tą samą maczetą mężczyzna usiłował dokonać zabójstwa swojego synka. Matka chłopca osłoniła go swoim ciałem i z nim uciekła z mieszkania – powiedział Gąsiorowski. 

Wyniki badań krwi pobranej po zatrzymaniu Rafała S. potwierdziły, że w chwili popełniania czynu był on pod wpływem alkoholu i narkotyków. Gąsiorowski zaznaczył przy tym, że Rafał S. w toku postępowania został badany psychiatrycznie i w opinii biegłych był w pełni poczytalny, gdy maczetą zaatakował rodzinę.

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara co najmniej 8 lat pozbawienia wolności, 25 lat więzienia, a nawet dożywocie. Wobec Rafała S. stosowany jest tymczasowy areszt. Mężczyzna nie był dotychczas karany, choć w czerwcu 2018 r. dopuścił się rozboju na swojej babci, wymuszając od niej niewielką sumę pieniędzy. Wówczas sprawa nie znalazła swojego finału w sądzie.

(pap)

Fot. Mirosław Winconek (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

.
2019-12-27 07:13:08
Szybkie sądy...od lipca taka sprawa.
Misio
2019-12-26 16:42:32
Liberalna patologia w akcji i narkotyki

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA