Piątek 09 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Zgłoś choinkę do odbioru ze śmietnika

Data publikacji: 2019-02-06 09:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:32
Zgłoś choinkę do odbioru ze śmietnika
 

Mieszkańcy masowo wyrzucają… choinki. Wiele uschłych świątecznych drzewek zalega więc koło pojemników na odpady. A ich odbiór wystarczy zgłosić miejskim służbom. Usługa ta jest darmowa. 

Tylko w styczniu miejskie służby odebrały z domów szczecinian blisko 140 ton niepotrzebnych już drzewek. Również w lutym jest możliwość ich bezpłatnego przekazania.

Odbiór choinek odbywa się raz w tygodniu w zabudowie jednorodzinnej oraz dwa razy w tygodniu w zabudowie wielorodzinnej, po wcześniejszym zgłoszeniu telefonicznym do Urzędu Miasta (91 435 1199), lub mailowo na adres: gospodarka_odpadami@um.szczecin.pl.

- Choinki wystawione do odbioru traktowane są jako frakcja odpadów biodegradowalnych i muszą być pozbawione wszelkich lampek, ozdób, w tym wykonanych z tworzyw sztucznych, papieru, metalu i szkła - przypomina Andrzej Kus, rzecznik prasowy miasta ds. gospodarki komunalnej i ochrony środowiska. - Odbiór odbywa się z punktów wywozowych, a więc z miejsc, w których usytuowane są pojemniki na odpady komunalne.

Przygotowane do odbioru choinki można też zgłaszać bezpośrednio do firm wywozowych lub osobiście przywozić do ośmiu szczecińskich ekoportów. Znajdują się one przy ul. Leszczynowej, Helskiej, Kołbackiej, Gdańskiej, Dworskiej, Firlika, Górnej oraz Arkońskiej.

(g)

Fot. Ryszard Pakieser

 

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@do J
2019-02-06 13:48:07
Za dużo od pracowników fizycznych obsługujących te wozy i opróżniających pojemniki wymagasz.Im nawet nie chce się domykać,zamykać drzwi boksów,ustawić prawidłowo pojemników,a nawet zdarzają się lenie którzy pojemniki potrafią zostawić przed boksem.Tam pracuje "wyjątkowy" sort pracownika fizycznego,nie oczekujmy że ci ludzie potrafią samodzielnie logicznie myśleć.Niestety obserwuję to ze swoich okien-jest z tym problem.Mam wrażenie jakby pracowali w ramach kary,lub odbywania skazania w jakimś ZK.
cza
2019-02-06 12:13:40
Choinki chetnie wcinaja ...... kozy
J
2019-02-06 10:13:12
A czy firmy sprzątające nie powinny zgłaszać tego faktu przecież oni widzą najlepiej gdzie leżą choinki. U mnie na podwórku leży 9 szt. od kilku tygodni.
mieszkaniec Pogodna
2019-02-06 09:54:50
Mieszkańcy wyrzucają masowo,bo co mają z nimi robić-? Administratorzy budynków,czyli Wspólnoty,Spółdzielnie nie mają pomysłu na to jak każdego roku sprawnie uprzątnąć "świąteczną piękność" Lub po prostu nie chce im się.Inne Kraje,lub nawet w Polsce miasta potrafią organizować za pośrednictwem lokalnych samorządów,czy różnych stowarzyszeń-imprezy połączone z paleniem choinek,pieczeniem kiełbaski itd itd.Przykład np.Police.Wałcz,Goleniów.Uważam że Rady Osiedli bardziej powinni się włączyć w życie mieszkańców i organizować takie przedsięwzięcia.Każdego roku jest ten sam problem z zalegającymi pod pojemnikami czy boksami na śmieci choinkami.Problem łatwy do rozwiązania,ale jak widać ani miasto ani zarządcy swoich nieruchomości nie są tym kompletnie zainteresowani.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA