niedziela, 05 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Żegluga pod jednym przęsłem

Żegluga pod jednym przęsłem

Żegluga pod jednym przęsłem
Data publikacji: 2016-06-17 16:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1976 139621

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, w uzgodnieniu z Urzędem Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie, postanowił otworzyć dla żeglugi Regalicę pod mostem Cłowym. Od godz. 17 w piątek (17 czerwca) można płynąć tym szlakiem, ale tylko pod wschodnim przęsłem mostu.

Przypomnijmy, że most Cłowy w Szczecinie 15 czerwca został całkowicie zamknięty dla ruchu. W związku z możliwością wystąpienia katastrofy budowlanej, RZGW zamknął również dla żeglugi Regalicę pod tą przeprawą.

W piątek zdecydowano o otwarciu drogi wodnej, ale wprowadzono ograniczenia. Jednostki mogą przepływać wyłącznie pod prawym (wschodnim) przęsłem mostu. Ruch ma się odbywać w obydwu kierunkach. Szerokość przejścia wynosi 20 m, a na jego obszarze obowiązuje zakaz mijania i wyprzedzania. Wprowadzono też nakaz prowadzenia nasłuchu radiotelefonicznego (należy zgłaszać zamiar przejścia pod mostem). Ponadto jednostki muszą płynąć w odległości 15 m od nabrzeża znajdującego się na prawym brzegu przy moście Cłowym.

Szczególną ostrożność powinny zachować jednostki wchodzące i wychodzące z Dąbskiej Strugi.

– Tymczasowa organizacja ruchu pod mostem Cłowym obowiązywać będzie do odwołania – informuje Andrzej Kreft, dyrektor szczecińskiego RZGW.

Utrudnienia w żegludze to kłopot dla barek, jachtów i statków pasażerskich. W czwartek z powodu zamkniętej pod Cłowym Regalicy nie wypłynął ze Szczecina do Mescherin rzeczny wycieczkowiec „Frederic Chopin”.
(ek)

 

Na zdjęciu: Przęsła lewe (zachodnie) oraz środkowe mostu Cłowego ze względu na niebezpieczeństwo wystąpienia katastrofy budowlanej pozostają niedostępne dla żeglugi.

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie