poniedziałek, 28 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Żegluga pod jednym przęsłem

Żegluga pod jednym przęsłem

Żegluga pod jednym przęsłem
Data publikacji: 2016-06-17 16:20
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 2086 139621

Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, w uzgodnieniu z Urzędem Żeglugi Śródlądowej w Szczecinie, postanowił otworzyć dla żeglugi Regalicę pod mostem Cłowym. Od godz. 17 w piątek (17 czerwca) można płynąć tym szlakiem, ale tylko pod wschodnim przęsłem mostu.

Przypomnijmy, że most Cłowy w Szczecinie 15 czerwca został całkowicie zamknięty dla ruchu. W związku z możliwością wystąpienia katastrofy budowlanej, RZGW zamknął również dla żeglugi Regalicę pod tą przeprawą.

W piątek zdecydowano o otwarciu drogi wodnej, ale wprowadzono ograniczenia. Jednostki mogą przepływać wyłącznie pod prawym (wschodnim) przęsłem mostu. Ruch ma się odbywać w obydwu kierunkach. Szerokość przejścia wynosi 20 m, a na jego obszarze obowiązuje zakaz mijania i wyprzedzania. Wprowadzono też nakaz prowadzenia nasłuchu radiotelefonicznego (należy zgłaszać zamiar przejścia pod mostem). Ponadto jednostki muszą płynąć w odległości 15 m od nabrzeża znajdującego się na prawym brzegu przy moście Cłowym.

Szczególną ostrożność powinny zachować jednostki wchodzące i wychodzące z Dąbskiej Strugi.

– Tymczasowa organizacja ruchu pod mostem Cłowym obowiązywać będzie do odwołania – informuje Andrzej Kreft, dyrektor szczecińskiego RZGW.

Utrudnienia w żegludze to kłopot dla barek, jachtów i statków pasażerskich. W czwartek z powodu zamkniętej pod Cłowym Regalicy nie wypłynął ze Szczecina do Mescherin rzeczny wycieczkowiec „Frederic Chopin”.
(ek)

 

Na zdjęciu: Przęsła lewe (zachodnie) oraz środkowe mostu Cłowego ze względu na niebezpieczeństwo wystąpienia katastrofy budowlanej pozostają niedostępne dla żeglugi.

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie