środa, 30 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Żeglarze otworzyli sezon

Żeglarze otworzyli sezon

Żeglarze otworzyli sezon
Data publikacji: 2016-05-08 18:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:02
Wywietleń: 1805 132739

Wyjątkowo uroczyście szczecińscy żeglarze otworzyli tegoroczny sezon. Na przystani Klubu Morskiego LOK studenci Akademii Morskiej podnieśli Biało-Czerwoną na klubowy maszt. Prezes okręgu szczecińskiego Zbigniew Zalewski wygłosił tradycyjną formułę otwierającą wodniakom nasze przepiękne rejony wodne. Były też odznaczenia. Marek Subocz, wicewojewoda zachodniopomorski wręczył Januszowi Charkiewiczowi Złoty Krzyż Zasługi. Były wyróżnienia okręgowe. Wśród nagrodzonych widzieliśmy m.in. profesora Tadeusza Białeckiego, współautora Encyklopedii Szczecina. O wszystkich wyróżnionych napiszemy wkrótce.

***

Barwnie i wesoło otwarto sezon żeglarski na przystani Centrum Żeglarskiego. Najpierw przedszkolaki z Żagielka PP-27 zaprezentowały tańce i zabawy żeglarskie. Na klubowy maszt obok Biało-Czerwonej powędrowały bandery Szczecina i klubowe, a uroczystość zgromadziła na placu apelowym nie tylko uczestników Centrum ale także ich rodziców, którzy przed paru laty sami uczestniczyli w zajęciach Centrum, a teraz przyszli z najmłodszymi pociechami w wózkach. Nieopodal stał ambulans Wojewódzkiej Stacji Krwiodawstwa i wszyscy chętni mogli tam oddać krew. Po uroczystości na placu apelowym można były zwiedzać nowe obiekty i urządzenia na przystani. Kolejnym punktem programu były pokazy ratownictwa.

Zarówno w Klubie Morskim LOK jak i w Centrum Żeglarskim po uroczystościach zaproszono uczestników na grila oraz pieczone przy ognisku kiełbaski.

Tekst i fot. AG


Żeglarze otworzyli sezon

Komentarze

Jachty
Tym razem Prezes bez munduru ;->
2016-05-09 08:11:56

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie