Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Żeglarskie zmagania już w sierpniu

Data publikacji: 25 lipca 2023 r. 11:10
Ostatnia aktualizacja: 25 lipca 2023 r. 11:30
Żeglarskie zmagania już w sierpniu
W sierpniu odbędzie się już XXI edycja Regat Unity Line. Fot. Unity Line  

Na te kilka letnich dni pasjonaci żeglarstwa czekają cały rok. Bałtyckie Regaty Unity Line im. Piotra Waszczenki są bowiem znaną i lubianą imprezą, która już na stałe wpisała się w kalendarz regatowy – nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Na tegoroczną zapisy trwają! 

– Tegoroczna edycja żeglarskiego święta potrwa od 11 do 15 sierpnia – informuje Katarzyna Antoń, kierownik Działu Marketingu Unity Line. – A dobrą wiadomością jest to, że wciąż jeszcze można się zgłosić do udziału w zawodach!

Co nas czeka w tym roku? Przede wszystkim, oczywiście, emocjonująca rywalizacja załóg na trasach: Standard (grupy: KWR, ORC, OPEN, SAMOTNICY, OLDTIMER) i Extreme. Jako pierwsze, bo już 11 sierpnia, wystartują ekipy, które mają do pokonania trasę ekstremalną. Co ciekawe, ich zmagania będzie można śledzić z pokładu promu Unity Line, bo początkowy odcinek wyścigu pokrywa się z codzienną trasą jednostek armatora.

– Nowością podczas XXI edycji regat będzie nowoczesna satelitarna komunikacja – YB Tracking, która pozwoli na śledzenie pozycji jednostek na morzu w czasie rzeczywistym – dodaje K. Antoń. – Jachty biorące udział w zawodach wyposażone zostaną w specjalne urządzenia, tzw. trackery Yellow Brick.

Zapewni to większe bezpieczeństwo załogom. A przy okazji, każdy będzie mógł śledzić zmagania jednostek na żywo, ponieważ ich pozycje zostaną udostępnione zarówno w miasteczku regatowym, jak i na stronie głównej wydarzenia: https://regaty-unityline.pl. Na stronie znajdują się też aktualne informacje dotyczące regat, formularz zgłoszeniowy do zawodów, mapy z podglądem tras czy fotorelacje.

Komandorem regat, niezmiennie od 2019 roku, jest kpt. Paweł Hapanowicz. O oprawę marketingową i gastronomiczną wydarzenia dba sponsor tytularny – Unity Line. Sędzia główny zawodów to Wojciech Denderski.

Organizatorem regat jest firma HP Reklama, a partnerami i sponsorami nagród są firmy: Skaut, SailStore i Be Free. Wydarzeniu partnerują również: miasto Świnoujście i gmina Dziwnów.

Oficjalne wyniki wszystkich wyścigów zostaną ogłoszone podczas uroczystej ceremonii zakończenia regat, która rozpocznie się 14 sierpnia o godz. 17. Tradycyjnie, Kapituła Honorowa Regat Unity Line wskaże osobę, która wyróżnia się wyjątkowym poszanowaniem zasad fair play.

– Regaty Unity Line to jednak nie tylko zawody, zwycięstwa i odznaczenia – zaznacza K. Antoń. – To przede wszystkim wspaniała okazja do spotkań, rozmów, wymiany doświadczeń i – tak po prostu – świetnej zabawy. Dobry klimat tej imprezy czuć na każdym kroku. Choćby w takich drobiazgach, jak specjalne pozdrowienia z promów Unity Line dla wszystkich napotkanych na Bałtyku załóg.

To dla tej wspaniałej atmosfery warto wziąć udział w zawodach, kibicować na starcie w Świnoujściu lub na mecie w Dziwnowie albo śledzić wydarzenie na stronach: www.regaty-unityline.pl, www.facebook.com/RegatyUnityLine oraz www.instagram.com/regatyunityline

(ek)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Morze
2023-07-25 11:52:51
Patron regat zmarł tak młodo, jak ten czas leci :(

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA