sobota, 19 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zegarki z Chin

Zegarki z Chin

Zegarki z Chin
Data publikacji: 2016-02-03 17:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:53
Wywietleń: 2467 115680

W wysłanej z Chin paczce miała być plastikowa zabawka. Zamiast niej kontrolujący przesyłki zachodniopomorscy celnicy znaleźli 20 podrobionych zegarków.

Podczas kontroli nadesłanych z Chin do Polski przesyłek zachodniopomorscy funkcjonariusze Służby Celnej natrafili na taką, której deklarowaną zawartością miała być plastikowa zabawka o niskiej wartości. Okazało się jednak, że jest w niej 20 naręcznych zegarków z nielegalnymi znakami towarowymi znanego producenta.

- Zegarki o wartości 12 tysięcy złotych nie pochodzą z autoryzowanych przez producentów źródeł - mówi Michał Szadokierski, rzecznik Izby Celnej w Szczecinie.

Adresatem paczki z podróbkami był mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. Towar celnicy zatrzymali. Poinformowali o tym przedstawicieli właściciela widniejących na nim znaków towarowych, którzy zdecydują, co dalej się stanie z przejętymi zegarkami.

- Obrót towarami podrobionymi jest przestępstwem zagrożonym karą grzywny, ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności do 5 lat- przypomina rzecznik IC. - Ponadto właściciel podróbek obligatoryjnie je traci.

(mag)

 

Komentarze

sid
Taki szmelc po 600 PLN za sztukę? Mocno naciągane wyliczenie. Bardzo mocno.
2016-02-04 23:56:16
Czas
Dobrze, teraz udało się udaremnić przemyt, ale kto kupuje takie rzeczy z udanych przemytów? Przecież żaden zegarmistrz, ani autoryzowany przedstawiciel ich nie sprzeda.
2016-02-04 10:12:55

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie