Środa, 04 października 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Narkotyki i dopalacze w prezencie

Data publikacji: 14 grudnia 2015 r. 17:46
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:37
Narkotyki i dopalacze w prezencie
 

Zachodniopomorscy celnicy udaremnili przemyt z Chin ponad 1,5 kg substancji psychotropowych oraz niemalże 1,6 kg dopalaczy. Wartość trzech zatrzymanych paczek to prawie 140 tysięcy złotych. Ich adresat trafił na trzy miesiące do aresztu i grozi mu odsiadka od 2 do nawet 12 lat.

Adresatem przesyłek z Chin, nadanych jako „prezent" w kilkudniowych odstępach, był dwudziestokilkuletni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego. Miały w nich być suplement diety - naturalny proszek proteinowy.

Już wstępne oględziny zawartości paczek wzbudziły podejrzenia celników, iż towar może mieć inne przeznaczenie niż deklarowane i wbrew prawu próbuje się go wprowadzić do Polski.
- Zwyczajowo stosowany opis na paczce „prezent” oraz deklarowana niska wartość przesyłki to często stosowany wybieg, aby uśpić czujność funkcjonariuszy, oraz uniknąć opłat celno-podatkowych- tłumaczy Michał Szadokierski, rzecznik Izby Celnej w Szczecinie.

Analiza laboratoryjna próbek „proszku" potwierdziła podejrzenia funkcjonariuszy. Okazało się, że w jednej z paczek zamiast suplementu diety jest dopalacz, natomiast w dwóch pozostałych substancja psychotropowa alfa-PVP.

Przesyłki zostały zatrzymane, a mężczyzna, do którego zostały nadane, trafił na 3 miesiące do aresztu. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do nawet 12 lat.


(mag)

 Fot. arch. Izby Celnej

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Brawo - precz ze sprzedawaniem śmierci!
2015-12-15 06:56:20
Czyli jak ktoś zamówi z Chin majtki lub latarkę, to każda paczka jest sprawdzana?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA