sobota, 15 sierpnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Żeby nas śmieci nie zalały

Żeby nas śmieci nie zalały

Żeby nas śmieci nie zalały
Data publikacji: 2019-05-22 09:01
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:40
Wywietleń: 1277 392428

Kwiaty są. Koszy nie ma. Taki - jak widać na zdjęciu - tego skutek: śmieci rozwiewane przez wiatr na ul. Wendy. Przydałyby się też - na nadodrzańskich bulwarach - automaty do przyjmowania zużytych butelek i puszek. O co w petycji do prezydenta Szczecina wnioskują społecznicy - jak Igor Podeszwik z „Nowego Szczecina", a w jakiej sprawie - recyclingu -  składają interpelacje radni: Przemysław Słowik i Dominika Jackowski (Koalicja Obywatelska).

Petycja wciąż jest dostępna w internecie i można pod nią składać podpisy (www.petycjeonline.com). Tym bardziej, że trudno się nie zgodzić z jej przesłaniem: „Panie Prezydencie, odpady, zwłaszcza plastikowe, zanieczyszczają nasze środowisko. Plastik rozkłada się nawet tysiąc lat, stąd ważna jest jego segregacja i powtórne wykorzystanie do produkcji kolejnych produktów (opakowań, odzieży, zabawek). Przetworzenie tony plastiku pozwala oszczędzić 5774 kWh energii, 2,5 tysiąca litów ropy naftowej oraz 22 metry sześcienne składowiska odpadów. By jednak przetwarzać odpady najpierw trzeba je segregować".

(an)

Fot. Arleta NALEWAJKO

Żeby nas śmieci nie zalały

Komentarze

Bywalec
Kto nie był, nie widział, niech nie robi polityki jak się raz z salonu wychylił, żeby się między pospólstwem pokazać. Na bulwarach od sławnej afery "wolno/nie wolno pić" gdzie urzędasy nasłały na bawiących się ludzi policję, żeby na drugi dzień w mediach i prasie mieć lepszy wydźwięk mówiąc "od teraz wolno" nie zmieniło się nic. Stoi kilka malutkich koszy i gdyby nie bezdomni, to byłoby tam składowisko butelek i puszek. Tacy są europejscy i w ogóle, a jeszcze nie podpatrzyli jak na zachodzie są zorganizowane takie rzeczy? Jedna z opcji zakłada duże kontenery wsuwane do otworu w ziemi z małą skrzynką (wyglądającą jak zwykły śmietnik) wystającą ponad chodnik. No ale do tego to trzeba mieć profesjonalną firmę z profesjonalnym sprzętem.. nie ćwoków ładujących 3 kontenery do segregacji w jedną śmieciarkę.
2019-05-23 10:33:46
Ja
Pytanie z czyjej kasy za te butelki w tych automatach mają płacić? Może się Panowie zrzucą.
2019-05-22 11:13:34
;/
@hmm: to są wolne i niezależne media,pomyliłeś adresy internetowe, ale 2 ruble za komentarz wpadły
2019-05-22 10:07:46
hmm
Co to za gloryfikowanie totalnych?
2019-05-22 09:22:25

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
29
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Iluminacje Szczecin 2020

Nekrologi

Sonda

Czy zaszczepisz się przeciwko koronawirusowi, gdy będzie taka możliwość?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie