Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

ZDiTM sprytnie umywa ręce [GALERIA]

Data publikacji: 27 lipca 2016 r. 16:25
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:10
ZDiTM sprytnie umywa ręce
 

Brud w alei Niepodległości w Szczecinie to wina przede wszystkim zarządców nieruchomości, właściciele mieszkań i lokali użytkowych w budynkach przyległych do niej. To oni odpowiedzialni są za utrzymanie ich czystości - takiej odpowiedzi udzieliła Hanna Pieczyńska, rzeczniczka szczecińskiego ZDiTM, na pytania, dlaczego aleja jest zapyziała, a także o to, ile razy od nowości do 25 lipca była ona czyszczona? Jak często aleja jest zamiatana, myta, czyszczona, w tym jak często czyszczone/myte/odkażane są płyty chodnikowe, ławki, kosze na śmieci?

Kamienne płyty chodnika są tak zapaskudzone ekskrementami zwierzęcymi i ludzkim, nie licząc resztek tego, co wynoszą klienci okolicznych fastfoodów, że zbiera na wymioty. Krajobraz niezmienny od miesięcy.

- Za utrzymanie czystości chodników widocznych na zdjęciach odpowiedzialni są zarządcy nieruchomości, a nie ZDiTM - tłumaczy Hanna Pieczyńska, rzecznik ZDiTM. - Jest to zgodne z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. W kwestii tego brudu trzeba kontaktować się z zarządcami, właścicielami lokali.

Równie interesujące, co bardziej szokujące są pozostałe wyjaśnienia rzeczniczki ZDiTM.

- Po stronie ZDiTM oczyszczanie obejmuje ścieżkę rowerową i miejsca parkingowe usytuowane na tym odcinku al. Niepodległości - oświadczyła nam H. Pieczyńska.

I taki właśnie obrazek kuriozalny można było oglądać we wtorkowy poranek, kiedy to pojazd sprzątający ZDiTM dumnie przemierzał ten szlak wydzielonego brudu, czyli pas rowerowej ścieżki.

I tu pojawia się „ale”, bo - jak dodaje rzeczniczka ZDiTM - „umowy na oczyszczanie miasta oraz oczyszczanie chodników i miejsc parkingowych znajdujących się w SPP swoim zakresem nie obejmują mycia chodników oraz miejsc parkingowych”. Koniec cytatu.

Efekt? to między innymi miejsca postojowe z kostką usmarowaną wyciekającymi z samochodów olejami czy chwasty porastające szczeliny między płytami. Zdewastowane klomby ze szczątkami zieleni przy jezdni i pasie do parkowania aut, uszkodzone pachoły.

ZDiTM przyznaje się, ale też tylko pośrednio, do odpowiedzialności za to, co się dzieje, a dziać się nie powinno, na chodnikach.

- Umowa na opróżnianie i serwisowanie koszy ulicznych swoim zakresem obejmuje mycie i dezynfekcję koszy ulicznych oraz oczyszczenie terenu wokół kosza w promieniu 2 m, ale bez mycia powierzchni wokół kosza - informuje H. Pieczyńska. Kosze uliczne na al. Niepodległości opróżniane są z częstotliwością 9 x w tygodniu, tj. od poniedziałku do niedzieli do godz. 08.00 i dodatkowo w soboty i niedziele w godz. 14.00 – 16.00.

Innymi słowy. Winnych co nie miara, są firmy, są zlecenia, ZDiTM wydaje publiczne pieniądze. A syf w pełnej krasie w reprezentacyjnej i najdroższej alei centrum stolicy regionu. Wstyd!  ©℗

Tekst i zdjęcia: Mirosław WINCONEK

 

 

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

filipinka
2016-07-28 12:15:04
"Za utrzymanie czystości chodników widocznych na zdjęciach odpowiedzialni są zarządcy nieruchomości, a nie ZDiTM - tłumaczy Hanna Pieczyńska, rzecznik ZDiTM" Czy ZDiTM płaci zarządcom/mieszkańcom za czyszczenie chodników. Jeżeli nie płaci, a zarządcy/mieszkańcy sprzątają, to czy ZDiTM wykazuje z tego tytułu przychód i odprowadza podatek? Zarządcy czyli wspólnoty mieszkaniowe czyli w ostateczności to mieszkańcy będą płacić wyższy czynsz.
Krzysztof
2016-07-28 10:32:38
W takim razie zapytam grzecznie ZDiTM kiedy ostatni raz porządnie zostały umyte przejścia podziemne wraz ze schodami i pochylniami na Przyjaciół Żołnierza i na Wyzwolenia. Podkreślam - kiedy porządnie je umyto ? Na Przyjaciół Żołnierza oprócz totalnego nieporządku (mówiąc delikatnie) można się natknąć na psie kupki .... i nie tylko psie...
ZDiTM
2016-07-28 07:47:46
Zamiast umywać ręce, niech lepiej umyją Niepodległości.
Pełna ignorancja
2016-07-28 07:33:15
Tak na dole ktoś napisał żeby ukarać rzeczniczkę ZDITM mandatem karnym za przestępstwo. To się zdecyduj człowieku jak kwalifikujesz ten czyn wykroczenie czy przestępstwo, bo mandatem karnym można ukarać tylko za wykroczenie.
haha
2016-07-27 23:49:04
Przeciez te ciule z post komuny zditm dopiero dzis sie dowiedzieli ze w ogole chodniki to sie myje,czego wy od nich wymagacie, w normalnej firmie to dawno juz kierownik czy dyrektor by polecieli, ale nie tam, tam jest komuna totalna, co bys nie spierdolil i tak miasto za to placi predzej czy pozniej ,alert szczecin nie dziala od paru dni ,oczywiscie tam dla nich to jest szok :)banda nierobow
Marian Zawieja
2016-07-27 23:10:57
Batalionów Chłopskich to jeden WIELKI BAJZEL PREZYDENT MIASTA KRZYSTEK WYDAJE NA PRAWO I LEWO ZEZWOLENIA NA WIELKIE tiry a przecież jest 10 ton ograniczenie i droga jak durszlak z dziurami ale przecież Krzystek już dąb posadził na jeziorku szmaragdowym I SOBIE sELFIE ZROBIŁ trzeba mieć poziom Einsteina aby zrozumieć dlaczego połozono asfalt na Wsólnej i Łozowej -droga boczna do Zwik-u na długości 700m a nie na Batalionów Chłopskich Trzeba odwołac zarówno Krzystka i Ranych Radnych ich chyba niebolą problemy Szczecina Spalarnia,tramwaj szybki, Bronowicka , Hala na Szefernakera, chory pomysł z mostem Kładnym No cóż Pinki i mózg chyba nami rządzą Brak jakiejkolwiek odpowiedzialności Śmieszny też nasz włodarz a raczej menago BĘDĘ GŁOSOWAŁ NA BIEDRONIA ,BIEDRONKI SĄ W PORZO
hahaha...
2016-07-27 20:37:38
zauważcie: wszyscy opisujecie różne miejsca w mieście /tym mieście/ brudne, że aż "miło". A to oznacza, że od jakiegoś czasu mamy mieszkańców spod znaku SYF i BRUD. Przecież to samo nie robi się! Tak wychowaliście kolejne pokolenia! Wszyscy , wszystko maja w d... A na czele urzędnicy, dodam, też mieszkańcy tego miasta! A może tak Straż Wiejska wraz z Policją /o.. ci to już nawet nie wiedzą, że też mogą sypać mandaty za to/ zaczną pilnować porządku! Rzucanie petów, papierków butelek .. walenie kupy psa na chodnik i cała reszta... szerokie spektrum działania.
Enskw
2016-07-27 20:32:38
Wystarczyloby myjka cisnieniowa typu karcher wjechac i po sprawie.
BRUD
2016-07-27 18:35:19
Jak nic P.Pieczyńska nawąchała się czegoś niezdrowego!!
Mieszkaniec
2016-07-27 18:32:08
Co tu dużo mówić.Cały zarząd i panią rzecznik ZDiTM pogonić na miasto dać miotły i niech sprzątają.Od wszystkiego ręce umywają ale kase za zajęcia pasa ruchu kasują i to niemałą.Przy okazji do tej bandy nierobów bym zaciągnął jeszcze naszą Straż Wiejską bo to kolejni do brania tylko kasy.
ukarać rzecznika ZDiTM
2016-07-27 18:12:08
Mam wobec tego pytanie do rzeczniczki Straży Miejskiej w Szczecinie pani Wojtach,dlaczego rzeczniczka ZDiTM nie została ukarana mandatem karnym-? Wszyscy wobec prawa jesteśmy równi-przypomnę Straży Miejskiej,że niedopełnienie obowiązków służbowych przez funkcjonariusza jest...przestępstwem !!!!
jojo
2016-07-27 17:41:09
To gdzie jest Straż Miejska. Do ich podstawowych ustawowych obowiązków należy pilnowanie czystości - łapać pieski bez smyczy i kagańców i wlepiać mandat to było komu, ale udać się do właściciela obrzydliwie brudnej nieruchomości i wlepić mu mandat - to Starży Miejskiej już nie ma. Za co w końcu biorą pieniądze.
zuza
2016-07-27 17:30:51
To przepis jeszcze z 56 roku, komuny i tzw wspólnego dobra. jakby miasto płaciło zarządcom za utrzymanie czystości chodników to mogło by wymagać a nie delegować swoje obowiązki wobec mieszkańców. Nikt za darmo nie będzie sprzątał chodników. Dlaczego te koszty ma pokrywać zarządca budynku? To jest cześć wspólna a nie własność zarządcy. Chore jest aby musieć sprzątać nie swoją własność.
gf
2016-07-27 17:24:29
Ciekawe na kogo ZDiTM zrzuciłby odpowiedzialność za brud na schodach prowadzących z Mostu Długiego na Bulwar Piastowski. Krajobraz nie różni się od tego w Alei Niepodległości.
D
2016-07-27 17:11:51
Pani rzeczniczko a kto jest winien temu, że przystanki komunikacji miejskiej wyglądają tak samo?! Też mają prywatnych właścicieli, czy może po prostu n i e s ą m y t e!
Dorian
2016-07-27 16:59:32
Ta ulica jest brudna jak buty Krzystka

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA