Środa, 04 października 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Zderzyły się TIR-y, zginął kierowca (akt. 1)

Data publikacji: 24 sierpnia 2016 r. 12:48
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:13
Zderzyły się TIR-y, zginął kierowca
Fot. Robert Stachnik (arch.)  

W środę (24 sierpnia) około godziny 11.40 w miejscowości Pastuszka w powiecie gryfińskim na drodze krajowej nr 31 zderzyły się dwie ciężarówki przewożące kruszywo. W wypadku zginął jeden z kierowców. Drugi w ciężkim stanie przewieziony został helikopterem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Szczecinie.


Z informacji, które uzyskaliśmy od Bogumiła Prostaka – rzecznika gryfińskiej policji – wynika, że do wypadku doszło w rejonie miejscowości Pastuszka. Droga na kilka godzin została całkowicie zablokowana. Rzecznik nie umiał nam powiedzieć jak doszło do wypadku, ani jakie były jego przyczyny. Wiadomo jedynie, że do czołowego zderzenia doszło na łuku drogi. Jak poinformował nas B. Prostak kierowca jednej z ciężarówek, która przewoziła kruszywo z niewiadomych powodów zjechał nagle na lewy pas jezdni, którym z naprzeciwka jechał inny TIR. W wyniku zderzenia kabina jednego z pojazdów uległa niemal całkowitemu zniszczeniu. Druga ciężarówka wypadła z jezdni.

Ustalenie przyczyn wypadku nie będzie łatwe z uwagi na fakt, iż jeden z jego uczestników zginął (najprawdopodobniej ten kierowca, który zjechał ze swojego pasa), a drugi w ciężkim stanie jest w szpitalu. 
Anna Gembala z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie poinformowała nas natomiast, że w związku z tym, iż droga w obu kierunkach była zablokowana, policjanci szybko zorganizowali objazdy drogą wojewódzką Pniewo-Banie oraz trasą Widuchowa-Lubanowo. 
Policjanci prowadzili czynności na miejscu wypadku przez kilka godzin. Na miejsce zdarzenia przybył również prokurator. Niedługo później wezwany został biegły z zakresu wypadków komunikacyjnych i katastrof drogowych.
(r.c.)

Fot. Robert Stachnik (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Byly pracownik Arbetu
2018-01-06 18:47:31
Czy ktos zna nazwisko kierowcy z Arbetu, ktory zginol w tym wypadku?
ONA
2016-08-26 14:18:52
Tak bo ty jesteś bogiem i wiesz kto zawinił! tak miało być, po prostu! I że choć jedna osoba jest żywa. Po co te zawistne komentarze które nie pomogą w niczym?
Kierowca
2016-08-24 17:14:23
Wina tego,ktory przezyl.Jechal zaladowany,przetarl bokiem kierowce Arbetu i pociagnal go ze soba miazdzac kabine.20 minut trwala reanimacja

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA