Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Zdalny kontakt z gminnymi spółkami w Szczecinie

Data publikacji: 2020-03-29 13:30
Ostatnia aktualizacja: 2020-03-30 10:06
Zdalny kontakt z gminnymi spółkami w Szczecinie
 

Stosownie do zarządzeń prezydenta Szczecina, jak też zaleceń służb sanitarnych, których celem jest minimalizowanie ryzyka rozprzestrzeniania się epidemii wywołanej SARS-CoV-2, swoją działalność ograniczyły także dwie gminne spółki Szczecińskie TBS i TBSP Prawobrzeże, jak również mający status jednostki budżetowej miasta Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych.

ZBiLK zawiesza swoją ofertę mieszkaniową

We wszystkich placówkach komunalnej administracji mieszkaniowej i siedzibie ZBiLK przy ul. Mariackiej 25 już od 13 bm. – zgodnie z zaleceniami służb sanitarnych - obsługa bezpośrednia mieszkańców, w tym najemców, została wyeliminowana. Pracownicy jego agend są dostępni w standardowym czasie pracy tj. w godzinach od 7.30 do 15.30, lecz kontakt z nimi jest możliwy wyłącznie drogą telefoniczną i mailową.

- Wszyscy będziemy do dyspozycji, będziemy starali się rozwiązywać wszelkie problemy, zlecać konieczne naprawy oraz udzielać wszelkich informacji. W celu poprawnej weryfikacji osoby kontaktującej się, pracownicy będą prosić o ,podanie dodatkowych informacji - komunikat tej treści zamieszczony jest na stronie internetowej www.zbilk.szczecin.pl. Na niej też w zakładce KONTAKT znajduje się szczegółowy wykaz numerów telefonów.

Ponadto ze względu na sytuację i idące za nią rozporządzenia władz, do odwołania ZBiLK zawiesił realizację oferty wynajmu mieszkań gotowych do zasiedlenia, do remontu i oferty pod hasłem NON Stop. - Z uwagi na wyjątkową sytuację związaną z zagrożeniem zdrowia i życia przez koronawirusa prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość – taki apel na pojawia się w osobnym komunikacie. To nie wszystko, bo innym z działań jest czasowe zawieszanie bądź odwoływanie wcześniej ogłoszonych przetargów. Z upoważnienia prezydenta miasta odwołana została wyznaczona na 3 kwietnia licytacja na najem komunalnych lokali użytkowych.

TBS zamknął siedzibę dla interesantów

Ograniczona obsługa bezpośrednia klientów dotyczy również Szczecińskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego. Jak informuje zarząd spółki, pisma lub faktury należy składać do kartonu/pojemnika na stole przy wejściu w siedzibie STBS przy u. Bohaterów Getta Warszawskiego 1a. Pracownicy Szczecińskiego TBS pracują w godzinach od 8 do 16, ale lecz kontakt jest możliwy - - tak jak w ZBiLK - wyłącznie drogą telefoniczną i e-mailową. Szczegółowy wykaz numerów telefonów do pracowników jest dostępny na stronie internetowej www.stbs.pl w zakładce KONTAKT.

Z uwagi na wyjątkową sytuację związaną z zagrożeniami, które niesie koronawirus, od 16 marca br. aż do odwołania także TBS Prawobrzeże zamknął dla interesantów swoją siedzibę przy ul. Winogronowej 11F i oddział spółki przy ul. Mariackiej 24. Władze spółki w  komunikacie zaznaczają, że w obecnych okolicznościach będą przez jej służby realizowane tylko zadania niezbędne, związane z obsługą zarządzanych terenów, budynków i lokali. Przede wszystkim te w zakresie stałego i sprawnego utrzymania bezpieczeństwa iich użytkowania. Ograniczone zostały wszelkie wizyty i przeglądy, poza tymi, które mają lub mogą mieć bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo najemców i użytkowanie nieruchomości. Tam też pojawiła się prośba o przekazywanie, w miarę możliwości, wszelkiej korespondencji drogą elektroniczną na adres e-mail: sekretariat@tbsp.szczecin.pl lub za pośrednictwem poczty tradycyjnej. Istnieje również możliwość pozostawienia korespondencji w skrzynce listowej umieszczonej na budynku siedziby i oddziału spółki. A wszelkie informacje można uzyskać od poniedziałku do piątku w godzinach pracyi, tj. od godz. 7.30 do godz. 15.30 pod numerami telefonów: siedziba Spółki przy ul. Winogronowej 11F, tel. 91 461 36 92, 91 461 44 69, oddział Spółki ul. Mariacka 24, tel. 91 43 36 437. Wykaz pozostałych numerów telefonicznych oraz adresów e-mail pracowników dostępny jest na stronie internetowej  www.tbsp.szczecin.pl w zakładce Kontakt. ©℗

(MIR)

Fot. Mirosław WINCONEK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ