Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Zbliża się Noc Biologów

Data publikacji: 04 stycznia 2016 r. 19:37
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:39
Zbliża się Noc Biologów
 

Uniwersytet Szczeciński 15 stycznia organizuje kolejną Noc Biologów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest organiczona - dlatego trwa rezerwacja telefoniczna pod numerem 91 444 1673.

Noc Biologów w Szczecinie ma na celu przede wszystkim zaciekawić młodzież naukami przyrodniczymi, zaprezentować biologię w niekonwencjonalny sposób i przybliżyć skomplikowane zjawiska przez pokazanie ich z bliska.

- Wydział Biologii US zaprasza m.in. na pokaz kilkunastu gatunków żywych owadów i pajęczaków tropikalnych w terrariach, m. in. modliszek, ptaszników i liśćców oraz ekspozycję zaaranżowanych pojemników prezentujących kilkanaście gatunków roślin owadożernych - informuje Julia Poświatowska z US. - W trakcie Nocy Biologów zapoznamy się również ze znanymi i mniej znanymi przypadkami, w których DNA okazało się być jedynym materiałem, dzięki któremu rozwiązano sprawę kryminalną oraz dowiemy się jaki wpływ na postrzeganie pracy w laboratorium kryminalistycznym przez społeczeństwo ma oglądanie seriali kryminalnych.

Pod okiem pracowników Wydziału Biologii uczestnicy imprezy będą mieli okazję samodzielnie wypreparować tzw. „wypluwki” wybranych gatunków sów i ptaków drapieżnych oraz oznaczyć gatunkowy skład ich pokarmu, a także będą mogli oznaczyć grup krwi i przyjrzeć się pod mikroskopem temu co dla ludzkiego oka niedostrzegalne.

Noc Biologów rozpocznie się o g. 10 i potrwa do g. 19 - na Wydziale Biologii przy ul. Wąskiej 13 oraz ul. Felczaka 3c.

(as)

Na zdj.: A tak wyglądała Noc Biologów rok temu.

 

 

 

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA