niedziela, 20 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Zbliża się Noc Biologów

Zbliża się Noc Biologów

Zbliża się Noc Biologów
Data publikacji: 2016-01-04 19:37
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:50
Wywietleń: 1451 86177

Uniwersytet Szczeciński 15 stycznia organizuje kolejną Noc Biologów. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest organiczona - dlatego trwa rezerwacja telefoniczna pod numerem 91 444 1673.

Noc Biologów w Szczecinie ma na celu przede wszystkim zaciekawić młodzież naukami przyrodniczymi, zaprezentować biologię w niekonwencjonalny sposób i przybliżyć skomplikowane zjawiska przez pokazanie ich z bliska.

- Wydział Biologii US zaprasza m.in. na pokaz kilkunastu gatunków żywych owadów i pajęczaków tropikalnych w terrariach, m. in. modliszek, ptaszników i liśćców oraz ekspozycję zaaranżowanych pojemników prezentujących kilkanaście gatunków roślin owadożernych - informuje Julia Poświatowska z US. - W trakcie Nocy Biologów zapoznamy się również ze znanymi i mniej znanymi przypadkami, w których DNA okazało się być jedynym materiałem, dzięki któremu rozwiązano sprawę kryminalną oraz dowiemy się jaki wpływ na postrzeganie pracy w laboratorium kryminalistycznym przez społeczeństwo ma oglądanie seriali kryminalnych.

Pod okiem pracowników Wydziału Biologii uczestnicy imprezy będą mieli okazję samodzielnie wypreparować tzw. „wypluwki” wybranych gatunków sów i ptaków drapieżnych oraz oznaczyć gatunkowy skład ich pokarmu, a także będą mogli oznaczyć grup krwi i przyjrzeć się pod mikroskopem temu co dla ludzkiego oka niedostrzegalne.

Noc Biologów rozpocznie się o g. 10 i potrwa do g. 19 - na Wydziale Biologii przy ul. Wąskiej 13 oraz ul. Felczaka 3c.

(as)

Na zdj.: A tak wyglądała Noc Biologów rok temu.

 

 

 

 

 

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
9
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie