Poniedziałek 06 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Zawiozą 15 ton darów [GALERIA]

Data publikacji: 2016-12-14 21:32
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:23
Zawiozą 15 ton darów [GALERIA]
 

Łącznie około 15 ton żywności, słodyczy, środków czystości, przyborów szkolnych itp. trafi do Polaków mieszkających na Litwie. W środę (14 grudnia) do wieczora wolontariusze pakowali je w Szkole Podstawowej w Przecławiu. Nocą transport z paczkami rusza w drogę.

To trzecia edycja akcji „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kre­sach”. Jej organizatorami są Fundacja Polskich Wartości i Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. W środę wolontariusze pomagali w załadunku zebranych darów do busów, rozładunku ciężarówek, przygotowaniu kartonów, szykowaniu paczek i i załadunku ich do tira.

- Na Litwę jedzie 12 osób plus kierowca ciężarówki - poinformował Wojciech Woźniak, prezes Fundacji Polskich Wartości, pomysłodawca akcji. - Na początek planujemy odwiedzić Szkołę Specjalną w Solecznikach.

Nazwa akcji nawiązuje do poświęcenia Polsce, pamięci o polskich korzeniach oraz pielęgnowania tradycji i narodowego dziedzictwa. Zadedykowana jest pochodzącym z Kresów żołnierzom Armii Krajowej ze Szczecina: mjr. Danucie Szyksznian-Ossowskiej i kpt. Zbigniewowi Piaseckiemu.

Tekst i fot. (ek)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA