Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Zatrzymano elektryczne hulajnogi z Chin

Data publikacji: 2019-09-30 21:29
Ostatnia aktualizacja: 2019-10-01 23:00
Zatrzymano elektryczne hulajnogi z Chin
 

Transport 129 elektrycznych hulajnóg sprowadzonych z Chin zatrzymała Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa w szczecińskim porcie. Jako „produkt niezgodny z przepisami" nie mogą zostać dopuszczone do swobodnego obrotu.

Transport został zgłoszony do odprawy przez importera.

- Mając w pamięci problemy, jakie mieli importerzy elektrycznych urządzeń, które nie spełniały wymaganych norm, funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie z Oddziału Celnego „Nabrzeże Łasztownia” podjęli decyzję o zawieszeniu dopuszczenia towaru do obrotu i po oględzinach dokumentów oraz rewizji towaru. Swe wątpliwości opisali we wniosku do Zachodniopomorskiego Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej - informuje Małgorzata Brzoza, rzeczniczka prasowa Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie. - Ten potwierdził, że wyrób nie spełnia kryteriów określonych w przepisach rozporządzenia ministra gospodarki w sprawie zasadniczych wymagań dla maszyn oraz ustawy o systemie oceny zgodności. Z uwagi na brak znaku CE oraz deklaracji zgodności, a także dokumentacji technicznej potwierdzającej przeprowadzenie procedury jej oceny. Tym samym importer nie wykazał, że hulajnogi są zgodne z wymaganiami i mogą zostać dopuszczone do obrotu.

Importowane hulajnogi zostały więc zatrzymane jako „produkt niezgodny z przepisami - niedopuszczony do swobodnego obrotu”. Teraz to na importerze spoczywa obowiązek usunięcia wadliwego towaru z obszaru UE.

(an)

Fot. ZUCS

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Oliwier
2019-10-01 22:59:05
Nie mogę uwierzyć jaka tu jest fala nienawiści hulajnóg elektrycznych ! Podsumowując PRZYZWYCZAICIE SIĘ BO TAK JUŻ ZOSTANIE ! Pewnie po tym zdaniu każdy chce wyzwać mnie od ku** pod tym artykułem. Jakie to jest żałosne !
szczególnie dla buraków ,
2019-10-01 13:56:25
którzy naćpali się "SokuZburaka".
re: --przykre
2019-10-01 10:59:51
I bardo dobrze, będzie mniej tych za...dalaczy po chodnikach jeździć. Wszystkie ćwole rowerowe, hulajnogowe i tym podobne upodobały sobie chodniki, tylko piesi im przeszkadzają. Spier... jeden z drugim na jezdnie, chodnik to nie tor wyścigowy, szczególnie dla buraków bez krzty kultury.
--przykre
2019-10-01 00:00:59
i z tego powodu pomimo zapewnień premiera, nie będzie w Polsce miliona pojazdów elektrycznych

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ